Pension Tauchen

Rabí 46, Rabí
Kapacita: 9 osob
Cena: 4900 - 6900 Kč
min. delka 2 dnyDům se nachází na Šumavě, na Sušicku v obci Rabí (350 obyvatel) v podhradí hradu v památkové zóně. Obchod a restaurace 200 m. Možnost konat výlety do krásné šumavské přírody. Možnost houbaření a sběru lesních plodů (jahody, borůvky, ostružiny) v šumavských lesích. Ideální místo pro odpočinek s rybářským prutem u řeky Otavy. Okolní krajina porostlá hlubokými lesy nabízí plnohodnotné využití i myslivcům. V letech 2012 - 2016 byla provedena celková rekostrukce objektu (rekonstrukce střechy, výměna oken, položena nová podlaha, provedena rekonstrukce kuchyně a vybudování nové místnosti a sociálního zařízení v podkroví).

Umístění a dostupnost objektu

Objekt se nachází přímo v podhradí hradu Rábí v památkové zóně.

Vybavení objektu

barevný televizor + satelit, v každém pokoji elektrické topení. V každém pokoji se nachází šatní skříň a noční stolky + stolní lampičky. Malá zahrádka s venkovním posezením - pod novou dřevěnou pergolou, zahradní gril. Wifi bezdrátové připojení k internetu v červenci a srpnu zdarma !

Pokoje

Z patra objektu je krásný výhled na obec Rabí a na hrad. Dům má: 2 ložnice (5 lůžek), nově zrekonstruovanou koupelnu provedenou v roce 2006, Parkování přímo u objektu. Vhodné pro rodinnou rekreaci, především pro rodiny s malými dětmi a rodiny se psem, ale i pro důchodce. Celkem je možné ubytovat až 9 osob. V základní ceně pronajímáme celý dům (5 lůžek) vyjma podkroví. Je možné si připlatit i za podkroví, kde se nachází 4 lůžka, koupelna a WC. Jednotlivé části domu vždy pronajímáme jen jednomu hostovi, takže si zde svou dovolenou užívají lidé, kteří se vzájemně znají a jejich soukromí není nikterak narušeno.

Služby

Wifi bezdrátové připojení k internetu v červenci a srpnu zdarma!

Parkování

nedaleko objektu

Stravování

Možnost vlastního vaření. Kuchyně se základním vybavením s možností vaření: nádobí, kuchyňská linka, jídelní stůl s rohovou lavicí, lednice, mrazák, vařič, kávovar, mikrovlná trouba. V Rabí se nachází 2 obchody se smíšeným zbožím, 4 restaurace, hotel a cukrárna.

Letní aktivity

Možnost koupání na Otavě a sjezd Otavy na kánoích. Hustá síť cykloztezek. Vleky vzdáleny jen 19 km (lyžařská střediska na Šumavě). Pro turisty je na Šumavě připraveno velké množství turistických stezek. Možnost sportovního vyžití (tenis, jízda na koních) - přímo v Rabí. Koupaliště u chaty Vydra. Možnost koupání v Horažďovicích (8 km) - krytý plavecký bazén s mnoha atrakcemi (tobogán, vlnobití, vířivá lázeň).

Zimní aktivity

Nedaleko se nacházejí šumavské sjezdovky - např.Hartmanice

Celoroční aktivity

Výlety ze Sušice ekoautobusem po Šumavě. Návštěva okolních hradů - Rábí, Švihov, Velhartice, Kašperk. Historické památky - Klatovy, Sušice, Horažďovice, Železná Ruda. Povydří Čeňkova pila: přístupná expozice hydroelektrárny Vydra, soutok Křemelné a Vydry které spolu tvoří řeku Otavu. Podél Vydry naučnou stezku kolem Turnerovy chaty na Antýgl bývalý Královácký dvorec, kemp, občerstvení zpět do Sušice autobusem. Srní středisko zimních sportů, zajímavý kostel, v blízkosti vchynicko tetovský plavební kanál. Šumavské slatě pro veřejnost je přístupná Tříjezerní slať nad Srním, Jezerní slať u Horské Kvildy a Chalupská slať u Svinné Lady. Tříjezerní slať ? menší vrchovištní rašeliniště v 1. zóně Národního parku se třemi jezírky. Prochází zde naučná stezka, při vstupu se nachází informační panely. Jezerní slať typické rozvodnicové rašeliniště mezi Kvildou a Horskou Kvildou. Rašelina těžená do r. 1934, dosahuje do hloubky 8 metrů. Naučná stezka vede po 120 m dlouhém chodníku. Stojí zde i vyhlídková věž. Chalupská slať vrchovištní rašeliniště s největším (1,3 ha) a nejkrásněšním rašeliništním jezírkem v Čechách. Zajímavou vegetaci i plovoucí ostrůvky si přiblížíme z 260 m dlouhé naučné stezky. Svatobor (845 m) vrchol v těsné blízkosti města Sušice opředený bájemi již od dob pohanských. Rozhledna s turistickou chatou, jejíž kruhový výhled představí šumavské panorama, možnost občerstvení. Velhratice - pozdně gotický hrad nedaleko města Sušice, v posledních letech rekonstrukce a otevření dalších expozic, v létě kulturní programy. Prášily ? od poloviny 18. století tradice výroby skla a zrcadel, těžba dřeva, papírna. Prášilské jezero, nově opravená rozhledna Poledník. Hartmanice staré hornické městečko, pozdně gotický kostel sv. Kateřiny. Kašperské hory ze Sušice možno autobusem. Zajímavé náměstí, kostel sv. Markéty, muzeum Šumavy(expozice skla), turistické letovisko, vycházka na hrad Kašperk, jehož typická silueta je vidět z mnoha šumavských vyhlídek. Klatovy - katakomby, Klatovské divadlo, Galerie u Bílého jednorožce, Okresní muzeum. Klenová 10 km od Klatov, hrad a zámek, výstavy výtvarných děl. Chudenice 12 km od Klatov, zámek, muzeum J. Dobrovského, arboterum Americká zahrada patří k nejstarším v Evropě (1842). Švihov vodní hrad 9 km od Klatov. V blízkosti hraniční přechod pro pěší a cyklisty do Bavorska. Možnost návštěvy SRN (25 km) - města Zwiesel, Regen, Degendorf.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Příplatek k ceně: v zimním období elektrická energie. V hlavní sezoně (tj. od 1.7. - 31.8.) pronajímáme objekt pouze v týdenních cyklech - nástup v sobotu v 16. hodin, odjezd následující sobotu v 10. hodin.

Letní sezóna

CENY PRONÁJEMU CELÉHO OBJEKTU BEZ PODKROVÍ (5 LŮŽEK) a S PODKROVÍM (9 LŮŽEK) v hlavní sezoně: viz http://pensiontauchen.cz/t/ceny_ubytovani.html

Mimo sezónu

Cena za pronájem celého objektu (bez podkroví) ve vedlejší sezoně činí:

1.250 Kč / noc (minimální počet nocí: 2)

Ceny stravování

neposkytujeme stravování

Slevy

V případě delších pobytů nad jeden týden mimo sezonu je možné poskytnout slevu. Pro sjednání individuální ceny nás kontaktujte.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Detailní rozpis cen na našich internetových stránkách.


Kontakt Pension Tauchen Pension Tauchen levné ubytování Rabí kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti