Penzion Beruška

Chlum u Třeboně 450, Chlum u Třeboně
Kapacita: 20 osob
- 250 Kč
min. delka 2 dnyUbytování v soukromí v klidné a tiché části obce. Vhodné především pro větší skupiny, ale je možnost ubytování i pro menší počet. Wifi k dispozici. V DOMĚ SE NEKOUŘÍ

Umístění a dostupnost objektu

Chlum u Třeboně je velmi oblíbený cíl pro všechny rekreanty. Dostupnost: Směrem od Jindř. Hradce autobusem, ze směru od Třeboně buď autobusem nebo kombinací autobusu a vlaku.

Vybavení objektu

Ubytování v novém domě, každý pokoj má vlastní sociální zařízení přístupné přímo z pokoje. V přízemí najdete: - vybavenou kuchyni - umývárnu s WC - 2-lůžkový pokoj (možnost 2 přistýlek) s WC a sprchovým koutem - 4-lůžkový pokoj s WC a koupelnou (vana) V 1. patře najdete: - 4-lůžkový pokoj s WC a sprchovým koutem - 3-lůžkový pokoj s WC a sprchovým koutem (možnost přistýlky) - 3-lůžkový pokoj s WC a sprchovým koutem (možnost přistýlky) Pohodlí rekreačního domu si můžete užívat při večerním posezení u venkovního krbu .

Pokoje

Všechny pokoje jsou pohodlně zařízeny, je možná i přistýlka. Lůžkoviny jsou součástí vybavení. Ručníky neposkytujeme. V domě je dobře vybavená kuchyně s možností vaření- kombinovaný sporák: plynové hořáky a multifunkční el. trouba, varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice a lednice s mrazákem. Televizor se nachází také v kuchyni.

Služby

Venkovní posezení s možností grilování, venkovní krb, lávový kámen, travnatá plocha pro relaxaci. Možnost využití výčepního zařízení s výkonným chlazením ( vlastníme i všechny potřebné narážeče) , zajištění piva. Při domluvě 14 dní předem zajistíme i prase na gril, dle nabídky je možno dodat i kuřata ze soukromého domácího chovu. Možnost zapůjčení loďky s el. motorem k projížďkám po Hejtmanu nebo Staňkovském jezeře. Nabízíme i veškeré motoristické služby - autoopravna, autopůjčovna, autodoprava. V omezeném množství můžeme poskytnout i kola. Dle domluvy lze zajistit i klasické masáže- záda, šíje, nohy

Parkování

Parkování v oploceném objektu

Stravování

Vlastní vaření, případně návštěva v některém z mnoha restauračních zařízení v okolí

Letní aktivity

V létě jsou hlavním plusem dostupné vodní plochy- rybník Hejtman, Staňkovský rybník, pískovny. Množství cyklistických tras. Možnost rybaření, lesy plné hub.

Zimní aktivity

běžkování, sáňkování

Celoroční aktivity

Krásná nezničená příroda zvoucí k procházkám v jakémkoliv ročním období

Doplňující informace o ubytování a cenách

Městys Chlum u Třeboně je významným letoviskem v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko u rybníka Hejtman. Leží asi 12 km jihovýchodně od Třeboně při česko-rakouské hranici ve výšce 492 m nad mořem v okrese Jindřichův Hradec. Na hrázi rybníka stojí barokní zámek, který slouží jako rekreační zařízení. Je obklopen nádherným parkem s množstvím exotických stromů a keřů a se sochami z 18. a 19. století. Významnou architektonickou památkou je i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie stojící na náměstí. Zámek s kostelem spojuje Křížová cesta. Rybník Hejtman byl založen v 16. století a slouží zejména k rekreačním účelům. Je obklopen celou řadou kempů. V městysi je zdravotnické zařízení,obchody, pošta, kino, knihovna, restaurace,možnost ubytování v soukromí, kempy. V letním období probíhá akce nazvaná Vodnické slavnosti, která se těší velké oblibě u rekreantů i místních obyvatel. Jedná se o prázdninové radovánky pro děti i dospělé s nabytým kulturním programem. Na podzim již tradiční Běh kolem Hejtmanu. Zde se jedná o běžecké závody pro všechny věkové kategorie. První zmínka o vsi za dnešním kostelem pochází z konce 13. století. Mezi dvěma válkami se Chlum u Třeboně stává vyhledávaným letoviskem vládními činiteli (zámek) a střední vrstvou, která sem jezdí na "letní byt". Po druhé světové válce potkává Chlum stejný osud jako jiná místa v Čechách. Dochází k překotnému rozvoji zemědělství. Po roce 1989 se situace mění - to, co není rentabilní, se rozpadá a obyvatelé nacházejí uplatnění v nových firmách, ve službách, mnozí též za hranicemi. Chlum u Třeboně leží v Budějovickém kraji 15 km jihovýchodně od Třeboně a 25 km jižně od Jindřichova Hradce na úpatí pahorkatiny, která se zvedá z Třeboňské pánve k hraničním vrchům. Již více než 100 let je vyhledávaným letoviskem. Chlum u Třeboně je Koštěnickým potokem rozdělen na dvě části. Pod hrází rybníka Hejtman leží po obou stranách potoka zámecký park, na pravém břehu budova bývalého pivovaru a zámek, využívaný dnes jako turistická ubytovna. Na levém břehu potoka je zástavba včetně obchodního centra, tzv. Předměstí.

Slevy

Děti do 15 let: 160 Kč ubytování + 4 Kč poplatek

Doplňující informace o ubytování a cenách

Záloha ve výši 50% je splatná 14 dní po vystavení faktury. Doplatek ceny je splatný týden před příjezdem převodem na účet.
Poplatek platíte po příjezdu v hotovosti. Tento poplatek je příjmem Úřadu městyse, dostanete stvrzenku o příjmu, ne el. doklad EET.

V letní sezóně poskytujeme ubytování v týdenních turnusech od soboty do soboty, s příjezdem od 14 hod. Odjezd pak do 10 hod.

Cena je bez vytápění!
Cena za vytápění bude podle spotřeby elektriky.
Cena zahrnuje DPH.


Kontakt Penzion Beruška Penzion Beruška levné ubytování Chlum u Třeboně kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti