Hotel Starý Mlýn

na Penziony.cz
od roku 2010
Štefánikova 89, Železný Brod
Cena: 267 - 445 Kč
min. delka 1 denZrekonstruovaný HOTEL - PENZION STARÝ MLÝN s unikátním interiérem skutečného mlýna, 100% rodinný, s tradicí 23 let. Atraktivní lokalita a výborná dostupnost. Nabízíme kvalitní ubytování za skvělé ceny, nadstandardní služby a komfortní zázemí pro návštěvníky Českého ráje a okolí. Po kompletní rekonstrukci v roce 2017, v roce 2018 rozšiřujeme nabídku služeb v oblasti relax a wellness.

Umístění a dostupnost objektu

Hotel-penzion se nachází v klidné části - na okraji města Železný brod, v malebném údolí řeky Jizery, mezi Jizerskými horami, Krkonošemi a Českým rájem. Dostupnost je 100% perfektní v létě i zimě, autem, autobusem i vlakem.

Pokoje

Hotel Vám nabízí ubytování ve 2 - 6 lůžkových pokojích. Útulné pokoje mají pohodlná lůžka, noční stolky s lampičkami, pracovní nebo konferenční stolky se židlemi nebo křesílky, velká šatní skřín s ramínky, vlastní koupelny s umyvadlem, zrcadlem, odkládacími přihrádkami, sprchovým koutem a WC. TV-(SAT), internet Wi-Fi, minibar/chladnička, varná konvice, atd. Vše k dispozici ZDARMA!!! Pokoje jsou nekuřácké, zvířata nejsou povolena, děkujeme za pochopení. Samozřejmostí je pravidelná výměna ručníků a každodenní úklid pokojů.

Služby

K dispozici velká společenská místnost s vybavením: kuchyňka se zařízením, ratanová posezení, kulečník, fotbálek, elektronické šipky, knihovna, dětský koutek, atd. Sportovní místnost s vybavením: stolní tenis, rotoped, stepper, eliptical, trampolína, atd. Uzavřené parkoviště, úschovna kol, lyží, a dalšího vybavení. Zastřešená pergola s posezením, ohniště i zahradní gril.

Parkování

Naši hosté mají k dispozici vlastní uzavřené parkoviště (samozřejmě zdarma).

Stravování

STRAVOVÁNÍ VE MLÝNĚ ° Našim hostům nabízíme kvalitní snídaňový servis. 1. VARIANTA: ROZŠÍŘENÁ KONTINENTÁLNÍ SNÍDANĚ - podává se od 8.00h do 9.00h. - bohatá snídaně zahrnující: - TEPLÉ NÁPOJE - káva, čaj, cappuccino nebo kakao - STUDENÉ NÁPOJE: juice, minerální voda. - PEČIVO: světlé pečivo (dle nabídky - bagetky, kaiserky, ...), chléb, máslo, med, džem, zelenina,... med, zelenina, ... - TEPLÉ JÍDLO nebo STUDENÉ JÍDLO - na výběr dle objednávky 2. VARIANTA: SNÍDANĚ NA POKOJ - Pro Vás připravíme již večer a doneseme na pokoj. - Jedná se o bohatý snídaňový balíček, zahrnující: uzeninu a sýr (různé druhy), máslo, džem, med, zeleninu, pečivo džus, káva nebo čaj (různé druhy). Naši hosté v rámci dalšího stravování mají tyto možnosti: 1. Přímo v hotelu je zdarma k dispozici kuchyňka se základním potřebným vybavením - mikrovlnná trouba, plotýnka, rychlovarná konvice, nádobí + pro každého hosta talíř, miska, hrnek, sklenička a příbory. 2. V areálu hotelu je zahradní krb s grilem - posezení pod zastřešenou pergolou a navíc ještě otevřené ohniště s posezením u potoka. 3. V blízkém okolí se nachází hned několik restaurací - nejbližší cca 100m. Centrum města od nás vzdáleno jen 350m. 4. Rozvoz jídel: - Hosté si mohou jídlo individuálně telefonicky objednat a nechat si jej dovézt.

Letní aktivity

TIPY NA VÝLET Městská památková zóna - Trávníky, Běliště, kostel sv. Jakuba, nově zrekonstruovaná dřevěná Zvonice, Muzeum skla v Železném Brodě, Muzeum drahokamů v Turnově, Dlaskův statek v Dolánkách, Boučkův statek na Malé Skále, Naučná stezka údolím Jizery, Riegrova stezka, Bozkovské jeskyně, Maloskalsko, Hruboskalsko, Prachovské skály, Klokočské skály s hradem Rotštejn, Hrady a zámky - Frýdštejn, Hrubý Rohozec, Sychrov, Trosky, Kost, Valdštejn, Hrubá skála, Humprecht, Valečov, Rozhledny a vyhlídky - Černá studnice, Pantheon, Kozákov, Kopanina, Bramberk, Ještěd, Zoologická a botanická zahrada v Liberci, Zábavní centrum Babylon v Liberci (celoroční koupání),

Zimní aktivity

V blízkém okolí se nachází množství lyžařských vleků i areálů - Kozákov (cca 7km), Zásada (cca 8km), Držkov, Alšovice, Koberovy, střediska - Tanvald, Bedřichov, Harrachov, Rokytnice a další.

Celoroční aktivity

Hotel - město a jeho blízké okolí nabízí bohaté sportovní i kulturní vyžití - v létě i zimě. Nachází se zde množství historických a přírodních zajímavostí - Bozkovské jeskyně, Maloskalsko, Hruboskalsko, Prachovské skály, Klokočské skály s hradem Rotštejn, Riegrova stezka, Městská památková zóna, Muzeum skla, hrady a zámky - Frýdštejn, Hrubý Rohozec, Sychrov, Trosky, Kost, Valdštejn, Hrubá skála, Humprecht, Valečov, rozhledny a vyhlídky - Černá studnice, Pantheon, Kozákov, Kopanina, Bramberk, Ještěd, a další, zoologická a botanická zahrada v Liberci. Koupání - zábavní centrum Babylon v Liberci (cca 30km).

Doplňující informace o ubytování a cenách

HISTORIE A SOUČASNOST HOTEL - PENZION STARÝ MLÝN V Železném Brodě – Olšinách stával roubený vodní mlýn už ve druhé polovině 18.století. Ten však na počátku 20.století do základů vyhořel. Na jeho místě byl v roce 1910 postaven mlýn nový - již zděný, poháněný Francisovou vodní turbínou, s moderním mlýnským zařízením od firmy Prokop a synové z Pardubic. Ta vznikla roku 1875 a byla první továrnou, vyrábějící mlýnská zařízení a mlýny na světě. V roce 1953 byl mlýn znárodněn a sloužil mnoho let jako sklad a chátral. V roce 1991 byl v totálně zdevastovaném stavu vrácen v restituci vnukovi původního majitele. Během jednoho roku byla vybudována malá vodní elektrárna s Bankiho turbínou. V roce 1996 proběhla přestavba válcového mlýna na stylový hotel - penzion, se zachováním původního mlýnského zařízení. Dochované mlýnské vybavení je vkusně a s citem zakomponováno do stávajícího interiéru hotelu – mlýna, který se tak stal unikátním dílem - skanzenem, připomínajícím zručnost a um našich předků.

Celoroční ceny

CENÍK UBYTOVÁNÍ V NAŠEM HOTELU - PENZIONU:
Počet lůžek na pokoj
Cena za pokoj/den
Dvoulůžkový 890,-
Třílůžkový 1.100,-
Čtyřlůžkový 1.300,-
Pětilůžkový 1.500,-
Šestilůžkový 1.600,-
Cena snídaně: 100/150,- Kč/osobu

Doplňující informace o ubytování a cenách

Vzhledem k cenám a kvalitě námi poskytovaných služeb, nabízíme jedno z nejzajímavějších a nejvýhodnějších ubytování v Českém ráji - Železnobrodsku a Maloskalsku.
U nás nedoplácíte za nadstandardní vybavení!
Samozřejmostí je pravidelná výměna ručníků a každodenní úklid pokojů.
3 varianty ubytování : bez snídaně, snídaně na pokoj (s sebou), snídaně s ranní obsluhou.
Pokoje jsou nekuřácké.
Zvířata nejsou povolena , děkujeme za pochopení.
Nástup na ubytování po 14h. (po dohodě možno i dříve).
Ukončení pobytu do 11h.


Kontakt Hotel Starý Mlýn Hotel Starý Mlýn levné ubytování Železný Brod kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti