Alpský Dům

na Penziony.cz
od roku 2007
K Samotám 379, Železná Ruda
Kapacita: 90 osob
Cena: 600 - 920 Kč
min. delka 1 denPenzion se nachází na Šumavě v klidné vilkové čtvrti na okraji Železné Rudy. Nabízí ubytování se stravou v pohodlných moderních apartmánech. Je vhodný pro rodinnou dovolenou, školní pobyty, firemní akce nebo sportovní soustředění.

Umístění a dostupnost objektu

Penzion se nachází na okraji městečka v klidné vilkové čtvrti u lesa a u potoka. Do centra za nákupy a zábavou je to 5 min. pěšky. Penzion je dobře dostupný po zpevněné komunikaci, která u objektu končí, proto zde není žádný provoz. V zimě jsou někdy nutné sněhové řetězy.

Vybavení objektu

Hostům je k dispozici prostorná restaurace, stylový denní bar, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, úschovna lyží a kol, letní terasa, posezení u ohniště a vlastní rybníček. Pro rodiny s dětmi je v létě připraven dětský koutek s houpačkami, skluzavkami, pískovištěm a trampolínou. Koupání v létě v rybníčku u penzionu. Připojení na internet (WiFi) je dostupné v celé budově. Parkoviště je u objektu zdarma.

Pokoje

Ubytování nabízíme v pohodlných moderních apartmánových bytech. Každý apartmán se skládá z předsíňky, obývacího pokoje, kuchyňského koutu, oddělené ložnice (1 - 3 ložnice dle velikosti apartmánu) a sociálního zařízení. Připojení na internet (WiFi) po celé budově.

Služby

Stravování, půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, úschovna kol a lyží, dětský venkovní koutek, vlastní rybník.

Parkování

Parkoviště je bezplatné u objektu.

Stravování

Strava se podává v prostorné restauraci formou snídaně, polopenze nebo plné penze. Snídaně je bufetová. Večeře je dvouchodová a skládá se z polévky a hlavního jídla. Příjemné posezení s občerstvením nabízí denní bar a v létě terasa se slunečníky.

Letní aktivity

V létě je penzion dobrou výchozí základnou pro výlety, v okolí vedou turistické i cykloturistické značené stezky. Lze také využít tzv. zelené autobusy, které turisty a cykloturisty zavezou i do vzdálenějších míst Šumavy. Příklady výletů : Černé a Čertovo jezero, jezero Laka, Prášilské jezero, vodopád Bílá strž, sedačková lanovka na Špičák a Pancíř (rozhledny), rozhledna Poledník, divoká říčka Vydra, hrad Kašperk nebo Velhartice, Velký Javor v Německu (kabinková lanovka), Bavorský národní park, Stezka v korunách stromů atd. Koupání je možné ve vlastním rybníčku u penzionu, v nedalekém upraveném přírodním koupališti nebo v plaveckých areálech v Německu (Zwiesel, Lam).

Zimní aktivity

Poloha penzionu je v zimě ideální pro lyžaře, jelikož nejbližší dlouhá sjezdovka Samoty je vzdálená pouze 250 m - kotvový vlek, dětská poma, lyžařská škola, večerní lyžování, umělé zasněžování. Dobře dostupný je i Belveder, sjezdovka Nad nádražím a pro zdatnější lyžaře ski-areál Špičák se sedačkovou lanovkou nebo Velký Javor v Německu s rozlehlým lyžařským areálem. V okolí penzionu vedou značené a upravované běžecké tratě.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Nástup ubytování - od 15,00 hod. Ukončení ubytování - do 10,00 hod.

Letní sezóna

600,- Kč/ osoba/noc

Zimní sezóna

Silvestrovský týden
920,- Kč/osoba/noc

ostatní termíny
690,- Kč/osoba/noc

Ceny stravování

osoba/noc
170,- Kč/snídaně
180,- Kč/večeře

Slevy

Děti do 10 let - 20% sleva
Děti do 2 let - zdarma (bez nároku na lůžko a stravu)
opakovaný pobyt - 10% sleva

Doplňující informace o ubytování a cenách

pobyt na 1 noc +70,- Kč/osoba
pes (malá plemena) - 200,- Kč/noc
zapůjčení dětské postýlky s lůžkovinami - 100,- Kč/pobyt
dřívější příjezd, pozdější odjezd - 300,- Kč/apartmán
zapůjčení TV se satelitním příjmem na apartmán - 100,- Kč/den


Kontakt Alpský Dům Alpský Dům levné ubytování Železná Ruda kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti