Penzion Žírec

na Penziony.cz
od roku 2007
Žírec 10, Zdíkov
Kapacita: 24 osob
Cena: 150 - 300 Kč
min. delka 2 dnyObjekt se nachází v pěkném údolí, obklopeném lesy plnými hub a borůvek, na hranicích Chráněné krajinné oblasti Šumava 1,5 km od Zdíkova. Asi 7 km západně je známý sportovní areál Zadov - Chruráňov, významné středisko zimních sportů. Toto místo je díky svému postavení předurčeno k pěším túrám i cyklistickým výletům do oblasti šumavských Plání. Pension je vhodný jak pro klidnou rodinnou dovolenou, tak i aktivní sportovní a kulturní vyžití. Od r. 2008 k dispozici venkovní bazén.

Umístění a dostupnost objektu

Autobusové spojení do Zdíkova, linkový autobus do Žírce – 2x denně (zastávka 30 m od pensionu). Příjezd vozidlem až k objektu, u kterého je možnost parkování. Příjezd automobilem ze směru Vacov - Zdíkov: projede se celý Zdíkov a za obcí na začátku stoupání se zahne doleva (ukazatel Račov, Putkov), po této silnici se pokračuje rovně a asi po 1,5 km je mírný sjezd doprava k pensionu, který je viditelný ze silnice. Příjezd automobilem ze směru Vimperk - Zdíkov: z Vimperka se po asi 6 km sjíždí z kopce do obce Zdíkov, ihned po vjezdu do Zdíkova se odbočí doprava (ukazatel Račov, Putkov)), po této silnici se pokračuje rovně a asi po 1,5 km je mírný sjezd doprava k pensionu, který je viditelný ze silnice.

Vybavení objektu

V levé části 1. patra je k dispozici 5 původních pokojů – 2x 4lůžkový pokoj, 3x 2lůžkový pokoj. Lůžkoviny a povlečení jsou v ceně ubytování, ve společných prostorách je k dispozici TV. Pro tyto pokoje se v 1. patře nachází jedna společná toaleta, v suterénu pro každý pokoj samostatné WC a společná sprcha. V přízemí je plně vybavená kuchyně (sporák s grilem, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, kompletní nádobí, pro každý pokoj uzamykatelné skříňky na potraviny) s jídelním koutem pro 8 lidí. Od roku 2006 jsou v pravé části 1. patra k dispozici 3 nové pokoje, řešené formou apartmánů - 1x 4lůžkový pokoj, 2x 3lůžkový pokoj (možno použít i jako 2lůžkový). Každý pokoj obsahuje vlastní menší kuchyňský kout (dvouplotýnkový sporák, lednička s mrazícím boxem, dřez s teplou i studenou vodou), který je vybaven základním nádobím (hrnce, talíře, skleničky, příbory). Pro tyto 3 pokoje jsou k dispozici 2 koupelny a 2 WC - záleží na domluvě při rezervaci, zda bude koupelna samostatná (většinou pro 4lůžkový pokoj) nebo společná pro 2 pokoje. Od roku 2008 je k dispozici venkovní bazén o rozměrech 6x3 m. Možnost parkování u objektu, úschovna kol nebo lyží, možnost využití venkovního ohniště. !! V ubytovacích prostorách platí zákaz kouření a vyžaduje se používání domácí obuvi !! !!Ubytování psů, koček a ostatních zvířat není bohužel možné.!!

Pokoje

Původní pokoje: postele, skříň, stolek, židle, akumulační kamna, koberec Apartmány: postele, skříň, stůl, židle, akumulační kamna, lino, vlastní menší kuchyňský kout (dvouplotýnkový sporák, lednička s mrazícím boxem, dřez s teplou i studenou vodou), který je vybaven základním nádobím (hrnce, talíře, skleničky, příbory)

Služby

Možnost využití venkovního ohniště Úschovna kol nebo lyží Možnost využití venkovního zastřešeného bazénu

Parkování

Možnost parkování u objektu.

Stravování

V objektu si je možno vařit ve vybavené kuchyni. V 1,5 km vzdáleném Zdíkově se lze stravovat v restauracích.

Letní aktivity

Koupání, turistika, cykloturistika, koupaliště, tenisové kurty (Vimperk – 8 km). Kolem stojící lesy přímo vybízí k houbaření a sběru lesních plodů.

Zimní aktivity

Sjezdové lyžování, snowboarding, běžecké lyžování (Zadov – 7 km), zimní stadion (Vimperk – 8 km).

Celoroční aktivity

Turistika, rehabilitační zařízení (Zdíkov – 1,5 km).

Doplňující informace o ubytování a cenách

V regionu, kde se penzion nachází lze navštívit historická města, zámky, hrady nebo jiné zajímavosti (zámek Kratochvíle, hrad Kašperk, zámek Vimperk, Šumavské muzeum Kašperské Hory, Boubínský prales, Bavorský národní park, Vyhlídková věž na Javorníku, skokanské můstky na Zadově, Vacov, Vimperk, Prachatice, Stachy, Husinec atd.). Výhodou je též blízkost hraničního turistického přechodu Bučina - Finsterau (možnost cyklovýletů do SRN)

Letní sezóna

Původní pokoje:

2 - 3 noci 190 Kč/os./noc
4 - 10 nocí 160 Kč/os./noc
11 - xx nocí 150 Kč/os./noc

Nové pokoje:

2 - 3 noci 270 Kč/os./noc
4 - 10 nocí 220 Kč/os./noc
11 - xx nocí 200 Kč/os./noc

Celý objekt - letní sezóna: 25 000,-- Kč za týdenní pobyt
Celý objekt - letní sezona: 4 500,-- Kč za 1 noc-při pobytu na 2 až 6 nocí

K této ceně je nutné zaplatit místní poplatek obci ve výši 10 Kč/osoba/noc (neplatí pro děti do 18 let, studenty a důchodce)

Zimní sezóna

Původní pokoje:

2 - 3 noci 220 Kč/os./noc
4 - 10 nocí 190 Kč/os./noc
11 - xx nocí 180 Kč/os./noc

Nové pokoje:

2 - 3 noci 300 Kč/os./noc
4 - 10 nocí 250 Kč/os./noc
11 - xx nocí 230 Kč/os./noc

ceny za Vánoční a Silvestrovské pobyty jsou smluvní

K této ceně je nutné zaplatit místní poplatek obci ve výši 10 Kč/osoba/noc (neplatí pro děti do 18 let, studenty a důchodce)


Kontakt Penzion Žírec Penzion Žírec levné ubytování Zdíkov kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti