Motorest Samota

Zástřizly 73, Zástřizly
Kapacita: 22 osob
Cena: 400 - 1000 Kč
min. delka 1 denCelá budova je postavena ve stylu myslivecké hájenky tak, aby nerušila ráz krajiny a co nejlépe zapadla do okolních lesů. Vnitřní vybavení a dekorace spočívá v zcela jedinečném stylu. Můžeme zde vidět okolo 50-ti druhů vypreparovaných zvířat a několik historických obrazů Stříleckého hradu, který ležel nedaleko odtud. Vše je pak dokresleno nábytkem z masivního dřeva.

Umístění a dostupnost objektu

Motorest Samota leží v idylickém prostředí Chřibských lesů na silniční komunikaci E50 z Brna do Uherského Hradiště. V restauraci, která je postavena ve stylu hájenky se vaří jídla jak ze zvěřiny, tak i tradiční česká a mezinárodní kuchyně. Během léta je otevřena zahrád-ka. Okolní příroda vybízí k procházkám a výletům po značených turistických stezkách, a to ve všech ročních obdobích.

Vybavení objektu

Motorest je tvořen pěti základními částmi: restaurací, salonkem, penzionem, terasou a vinným sklepem. Okolí samotného podniku podkresluje uměle vytvořená skála, po které stéká voda do velkého jezírka. Odtud potůčky voda odtéká do dalších níže položených jezírek. Přes potůčky a tůně vedou můstky, ze kterých je možné pozorovat nejrůznější druhy vysazených ryb. V okolí těchto vodních ploch stojí ze dřeva vytvořené pohádkové postavy a zvířata jako např.vodník nebo vážka v nadživotní velikosti. V současné době se buduje i dětské hřiště, na kterém se děti jistě dostatečně zabaví. Toto hřiště bude disponovat nesčetnými prolézačkami, houpačkami nebo trampolínami, a samozřejmě zde nebude chybět ani pískoviště. Pokud se rozhodnete motorest navštívit, nejprve Vás přivítá čert točící mlýnským kolem, a později při odjezdu Vám zamává sousoší medvědí rodinky.

Pokoje

Penzion se nachází v přilehlé budově motorestu, a dále také v podkrovní části vedle salon-ku. Disponuje kapacitou 22 lůžek rozdělených mezi 11 pokojů. Pokoje jsou jak jednolůž-kové, dvoulůžkové, tak i třílůžkové. Často využívaným pokojem je pak apartmán s terasou a masážní vanou. Tento pokoj je zpravidla využíván novomanželskými páry.

Parkování

Velkou devizou motorestu je rozlehlé parkoviště, které leží přímo u objektu.

Stravování

Kuchyně se zaměřuje na pokrmy z čerstvé zvěřiny, ale jsou zde k dostání i běžné a oblíbené pokrmy. Restaurační část je rozdělena na kuřáckou a kuřáckou část. Obě tyto části jsou vybaveny masivním nábytkem a dekoraci tvoří již zmíněné vypreparované lesní zvířata. Kapacita této části je 100 míst. Terasa nabízí 60 míst, ovšem jen v letních měsících. Je zde nádherný výhled na krásu lesní přírody Buchlovských hor.

Celoroční aktivity

Chřiby jsou jednou z nejzajímavějších turistických oblastí Jížní Moravy. Nachází se zde rozmanitá fauna i flóra a je zde pozoruhodné spojení přírodních krás s historií. Tento kouzelný a osobitý region přímo láká k odpočinku a příjemnému strávení dovolené.

Celoroční ceny

počet osob počet dnů cena
1 1 400,-
1 1 a více 350,-
2 1 700,-
2 1 a více 650,-


Kontakt Motorest Samota Motorest Samota levné ubytování Zástřizly kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti