Šumavský domeček

Šumavská 204, Volary
Kapacita: 6 osob
Cena: 1150 - 1150 Kč
min. delka 4 dnyDomeček se nachází v malebném městě Volary uprostřed šumavských lesů. Je umístěn na klidném okraji města v zahradě rodinného domu s výhledem na lesy, má vlastní příjezdovou cestu. Díky různým možnostem využití je ideálním ubytováním pro rodinu s dětmi, pár i partu přátel.

Umístění a dostupnost objektu

Město Volary leží v srdci CHKO Šumava, 19 km od Prachatic, 17 km od hraničního přechodu Strážný a 20 km od Nové Pece, kde začíná vodní nádrž Lipno. Můžete přijet autobusem nebo vlakem, kterým se dále dostanete třeba na Lipno, pěší hraniční přechod s Německem Nové Údolí nebo do Vimperka.

Vybavení objektu

Domek je přízemní stavba s tradičním podkrovním trámovím. Za vstupním zápražím s místem na odložení věcí je velká hlavní místnost s malým kuchyňským koutem, posezením s televizí a zátiším na spaní. Z místnosti je vchod do koupelny s toaletou a do menší oddělené místnosti. Obě místnosti mají výhled orientovaný do lesů na jihovýchod.

Pokoje

Velká místnost: zátiší na spaní se 2 lůžky, nad ním pod střechou na trámoví další 2 útulná místa na spaní. Kuchyňský kout je malý, nicméně plnohodnotně vybavený pro nenáročné letní vaření. U oken na jihovýchod je prostor k posezení. Malá místnost: Zde je umístěno 1 lůžko a malé posezení, možnost 1 přistýlky či dětské postýlky. Malá místnost, koupelna a předsíň jsou vybaveny podlahovým topením, dále je v případě potřeby možnost topení v kamnech v malé místnosti (fotky jsou před přemístěním) nebo přímotopy.

Služby

Domek stojí na zahradě za rodinným domem, která Vám je částečně k dispozici. Můžete využít např. bazén, ohniště, travnatou hrací plochu + síť či posezení za domečkem. Můžeme Vám také uschovat kola apod.

Parkování

Na příjezdové cestě mohou parkovat až 3 auta.

Stravování

Cca 7 min chůze do obchodů s potravinami (vyhlášený volarský chleba najdete v místní pekárně), 15 min do několika restaurací, cukrárna, točená zmrzlina...

Letní aktivity

Pěší i cyklo turistika (Schwarzenberský kanál s cyklotrasami 20 km), houbaření, koupání (Křišťanovický rybník 11 km, Linpno 20 km), tenisový kurt, unikátní památné dřevěné domy alpského typu, muzeum, křížová cesta s vyhlídkou, menhiry, lanový park a rozhledna Libín 13 km, půjčovna lodí na Vltavě Soumarský Most 5 km, trasa pro cyklo a brusle podél Vltavy (Nová Pec – Černý Kříž 15 km), hora Třístoličník na hranici s Německem a Rakouskem (nástup z Nového Údolí), slatě Jezerní a Chalupská v okolí Kvildy, stezka V korunách stromů u Kramolína 42 km...

Zimní aktivity

Běžecké tratě přímo z Volar, sjezdovka České Žleby 11km, Horní Vltavice 14 km, skiareál Kramolín 48 km, Hochficht 39 km, Mitterdorf 27 km, Kubova Huť (také snowpark) 17 km, bruslařská dráha Lipno - Frymburk z Horní Plané 21 km (délka dráhy 11 km)

Celoroční aktivity

Unikátní konopné lázně na náměstí, fitness, krytý plavecký bazén se saunou, bowling, všechny běžné služby...

Letní sezóna

Květen - září

Cena za objekt:1150


Cena za každou další osobu: 0,-

Zimní sezóna

nelze

Mimo sezónu

nelze

Doplňující informace o ubytování a cenách

Cena zahrnuje spotřebu vody a elektrické energie, ložní povlečení, ručník a ubytovací a rekreační poplatek, pes zdarma


Kontakt Šumavský domeček Šumavský domeček levné ubytování Volary kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti