Vila Rusava

Rusava 24, Rusava
Kapacita: 12 osob
KcVila Rusava se nachází v centru malebné vesničky Rusava v Hostýnských horách, které jsou rájem pro turisty, cyklisty, houbaře, lyžaře a ideálním místem pro aktivní dovolenou s dětmi. Objekt Vila Rusava je po kompletní rekonstrukci v roce 2015 a nabízí komfortní ubytování pro 10 osob ve 3 samostatných apartmánech s vlastním kuchyňským koutem a sociálním zařízením, společenskou místností s kompletně vybavenou kuchyní, krbovými kamny a saunou.

Umístění a dostupnost objektu

Apartmánový dům je situován přímo u hlavní cesty, v dosahu zastávka BUS, vlakové spojení 10 km (Bystřice pod Hostýnem). Přímo naproti 300 m se nachází SKI areál Rusava. cca. 1 km je koupaliště s tobogánem a dětským hřištěm.

Vybavení objektu

3 samostatné byty s vybavenou kuchyňkou a sociálním zařízením. Společenská místnost s kuchyní a krbovými kamny, lednice, myčka a TV. K dispozici sauna, sušárna, úschovna lyží a kol, venkovní přístřešek, zahrada. Parkování je v uzavřeném objektu.

Pokoje

Přízemí Společenská místnost Společenská místnost s kompletně vybavenou kuchyní s krbovými kamny pro 10 osob, el. vestavěnou varnou deskou s troubou, myčkou, lednicí, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, TV. Apartmán č.1 1 x 4 lůžkový pokoj = (1 x 2 lůžko + patrová postel) Kompletně vybavený kuchyňským koutem, sprchovým koutem s umyvadlem a wc, TV. Patro Apartmán č.2 1 x 4 lůžkový pokoj = (1 x 2 lůžko + patrová postel) Kompletně vybavený kuchyňským koutem, sprchovým koutem s umyvadlem a wc, TV. Apartmán č.3 1 x 2 lůžkový pokoj = (1 x 2 lůžko) Kompletně vybaveným kuchyňským koutem, sprchovým koutem s umyvadlem a wc, TV.

Parkování

V uzavřeném objektu pod přístřeškem.

Stravování

vlastní nebo restaurace v dosahu. Nejbližší cca. 0,5 km. - Obecní dům Rusava 1,5 km - Hotel Rusava 1,5 km - stylová restaurace Brusenka 4 km - restaurace Grúň 1 km - Ráztoka 1 km - nebo restaurace v Bystřici pod Hostýnem - při větším počtu hostů je možné zajistit cateringové služby

Letní aktivity

Výlety do okolí - léto: Naučná stezka Rusavské chodníčky, naučná stezka Hostýnské vrchy, naučná stezka Příroda Hostýnských vrchů (více info na www.rusava.cz Turistika a rekreace). Poutní místo Svatý Hostýn 3km, Obřany (704 mnm), Pardus (672 mnm), Grapy, Klapinov (725 mnm), , Bečka (75 mnm),Tesák, Troják. Cyklovýlety - MTB trasy pro náročnější - trasa bikemaratonu Drásal a Rusavské padesátky.. Koupaliště : Bystřice pod Hostýnem (10km), Osíčko (13km), Holešov (10km), Aquapark Valašské Meziříčí (35km), Aquapark Hranice (30km), koupaliště se solárním ohřevem na Rusavě, přehrada na Rusavě (1km)

Zimní aktivity

Výlety a aktivity - zima: Cca 150 m se nachází Ski areál Rusava, 410 m.n.m., sjezdové lyžování vhodné i pro děti (lyžařská škola, v provozu 2 vleky TATRAPOMA, dětské lano 100m dlouhé, pod sjezdovkou je občerstvení a půjčovna lyží, středisko nabízí večerní lyžování, více info na www.rusavaski.cz Další lyžařské středisko se nachází na Tesáku a Trojáku. Dále okolí nabízí množství značených běžeckých tras, možno využít Hostýnskou běžeckou magistrálu, více info na www.hm52.cz

Celoroční aktivity

Kulturní památky Rusava: Kostel Sv. Kříže, kulturní památka Rusava, Evangelický kostel sv.Trojice, Rusava, Tři pomníky na hřbitově, Pomník Daniela Slobody na hřbitově, Pomník 26 občanů z roku 1866, Pomník padlých za I. A II. Světové války, Pomník partyzána Slávka Londy, Venkovské usedlosti č.31, 42, 43, 52, 113, 347, Kašparova vila čp. 190. Hrady: středověký hrad Helfštýn (25km), zřícenina Obřany (3km), středověký hrad Lukov (4km), Zámky: Holešov (10km), Kroměříž UNESCO (Květná a Podzámecká zahrada 27km), Tovačov (40km) ZOO Lešná (25km), Svatý Kopeček u Olomouce (40km), Skanzen Rožnov pod Radhoštěm (tradiční řemeslná výroba 40km), Teplice nad Bečvou (jeskyně, hranická propast 30km), dále Hvězdárna Valašské Meziříčí. Skaliska: Skalný - 730 mnm, vrcholové skalní útvary, ve 14. stol. Zde stála tvrz Ondřejovsko - hřebenová partie pískovcocých balvanů a skal Bludný - skaliska vyrůstající z koryta Bystřičky Smrdutá - rozsáhlá lokalita skalisek a balvanů naproti Bludného Čerňava - komplex skalisek kolem vrcholu Čerňavy Sochová - hřebenové skalisko

Doplňující informace o ubytování a cenách

Obsazenost objektu je pravidelně aktualizována na strínkách www.fuxbph.cz.


Kontakt Vila Rusava Vila Rusava levné ubytování Rusava kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti