Penzion Lipůvka

Lipová lázně 196, Lipová-lázně
Kapacita: 25 osob
Cena: 280 - 400 Kč
min. delka 1 denLipová Lázně - lázeňská a rekreační obec v údolí řeky Staříč. Lázně založil Johann Schroth v roce 1840, léčebným postupem se stala voda a dieta, léčba poruch zažívacího ústrojí, látkové výměny, kožních a oběhových nemocí a poruch funkce žláz s vnitřní sekrecí. Jihozápadně od obce je lyžařský areál Na Miroslavi se dvěma středně těžkými sjezdovkami a cvičným svahem. V části Horní Lipová se nacházejí další krátké vleky se snadnými sjezdy.

Umístění a dostupnost objektu

Objekt se nachází ve vyhledávané lázeňské a lyžařské oblasti. Autobusové spojení: zastávka vzdálena 70 m od objektu. Vlakové spojení: zastávka Lipová – lázně vzdálena 200 m.

Pokoje

Penzion Lipuvka nabízí ubytování v rodinné atmosféře ve 2 až 5-ti lůžkových pokojích. Pokoje mají sociální zařízení, nebo sociální zařízení je v patře. Kapacita penzionu je 35 míst. Ubytování je vhodné pro školy, rodiny s dětmi i seniory. Nachází se zde apartmány pro 2-5 osoby s vlastním sociálním zařízením.

Parkování

Parkování: zdarma přímo u objektu.

Stravování

Oběd 100,-Kč osoba, děti - 85,-Kč. Večeře 90,-Kč osoba, děti - 75,-Kč.

Letní aktivity

Letní aktivity: V okolí značené turistické a cykloturistické trasy, houbaření, koupání - veřejné koupaliště v Jeseníku, krytý bazén v České Vsi, možnost ambulantní léčby v místních lázních, tenisové kurty v Lipové – lázních, bowling v Jeseníku, jízda na koni. Tipy na výlety: v okolí krápníkové jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku, zámky Jánský vrch v Javorníku a Velké Losiny, kde je i termální koupaliště a muzeum ruční papírny, lázně Karlova Studánka, výlety do Polska (hranice cca 20 km).

Zimní aktivity

Zimní aktivity: V místě lyžařský areál Lázeňský vrch v Lipové – lázních (0,7 km) - 2 vleky, vhodné pro děti a začátečníky, lyžařský areál Miroslav v Lipové – lázních (2 km) – 3 vleky, umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařský areál Ramzová (5 km) – sedačková lanovka na Šerák, nejdelší sjezdovka v Jeseníkách, umělé zasněžování, večerní lyžování, lyžařský areál Petříkov (7 km) – umělé zasněžování, večerní lyžování. Další lyžařské areály – Ostružná, Červenohorské sedlo, Praděd. V místě upravené běžecké tratě.

Celoroční aktivity

* Tři sjezdové tratě Miroslav s umělým zasněžením a nočním osvětlením. * V okolí je lyžařský areál Lázeňský vrch * Další lyžařská střediska: Ramzová - nejdelší sjezdovka v Jeseníkách se sedačkovou lanovkou; Petříkov; Ostružná - možnost večerního lyžování při umělém osvětlení. Ve střediscích jsou lyžařské školy s dohledem instruktorů. Půjčovny lyžařského vybavení. Svahy jsou vhodné i pro provozování snowbordingu. * V okolí běžecké tratě upravované stroji * Značené turistické a cykloturistické tratě, výlety na Petrovy kameny, Keprník, Šerák, Praděd * Na Ramzové letní bobová dráha pro děti, snowtubing a snowcart * V okolí jsou krápníkové jeskyně Na Pomezí a Špičáku * Zámky v Javorníku a Velkých Losinách, kde je i muzeum ručního papíru a termální koupaliště * Výlety do blízkých lázeňských míst, mezi které patří Karlova Studánka, Priessnitzovy léčebné lázně, Velké Losiny * Krytý bazén s masážními proudy v Lázních Jeseník s možností zakoupení léčebných procedur * V Jeseníku muzeum hornin a drahokamů - Vodní tvrz, muzeum V. Priessnitze v lázních * V okolí jsou přírodní koupaliště s písčitými plážemi a zatopené lomy vhodné ke koupání * Krytý bazén Aquacentrum v České Vsi * Městské koupaliště v Jeseníku * Adrenalin park Jeseníky - lanové centrum, paintball, jízdy na koních, obří houpačka, cyklovýlety, kánoe, půjčovna kol a kánoí, terenní 4kolky a více... ZÁŽITKY PRO CELOU RODINU ! * Lyžařská střediska se skupinovou a privátní výukou - Karlov, Filipovice, Jeseník, Miroslav, Petříkov a Ostružná, dětská školka s vlekem, půjčovna a servis lyží, snowbardů, běžek Sun ski & board school * Taneční večery s živou hudbou v Lipové Lázních * Rýžoviště zlata ve Zlatých Horách * Hranice s Polskem je vzdálena 20 km

Letní sezóna

270,-Kč/osoba se snídaní (WC, sprcha na patře);

320,-Kč/osoba se snídaní (WC, sprcha na pokoji);

380,-Kč/osoba se snídaní apartmány pro 2 osoby,

350,-Kč/osoba se snídaní pro 3 osoby.

Zimní sezóna

280,-Kč/osoba se snídaní (WC, sprcha na patře);

330,-Kč/osoba se snídaní (WC, sprcha na pokoji);

400,-Kč/osoba se snídaní apartmány pro 2 osoby,

370,-Kč/osoba se snídaní pro 3 osoby.

Turnus od 26.12. 2006 -2.1. 2007 :

Pokoj s společné soc. zařízení 3400,-Kč/osoba s polopenzí, (záloha 2500,-Kč);

Pokoj se sociálním zařízením 3700,-Kč/osoba s polopenzí, (záloha 3000,-Kč);

Apartmán 4200,-Kč/osoba s polopenzí, (záloha 3500,-Kč) pro 2 osoby,

pro 3 osoby - 3700,-Kč/osoba s polopenzí, (záloha 3000,-Kč).

Ceny stravování

Oběd 100,-Kč osoba, děti - 85,-Kč.

Večeře 90,-Kč osoba, děti - 75,-Kč.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Samostatný pokoj - příplatek 90,- Kč.

Děti do 3 let bez nároku na lůžko - 50,-Kč osoba/noc.

Děti do 10 let 20 % sleva.

Domácí zviře - 80,-Kč.

Poplatek MÚ - 12,-Kč.

Sleva 10 % při ubytování nad 5 dnů.

Při obsazení celé kapacity penzionu poskytujeme slevy dle dohody.


Kontakt Penzion Lipůvka Penzion Lipůvka levné ubytování Lipová-lázně kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti