Chalupa Kout na Šumavě

Kout na Šumavě 74, Kout na Šumavě
Kapacita: 9 osob
min. delka 2 dnyRoubená chalupa leží 7 kilometrů jihozápadně od Domažlic v obci Kout na Šumavě č.p. 74. Obec se nachází na rozhraní Českého lesa a Šumavy nedaleko Všerubského průsmyku, obklopena lesy a kopci s možností nádherných vycházek k okolním památkám. Oblast je též velmi vhodná pro cykloturistiku,je zde velké množství značených cyklostezek, rybaření a houbaření. Obec je vzdálena 8 kilometrů od hraničního přechodu se SRN (Všeruby - Eschelkam)

Umístění a dostupnost objektu

Dostupnost vlakem i autobusem je výborná.

Vybavení objektu

Uvnitř chalupy je prostorná kuchyň vybavená kompletní sadou nádobí, lednicí, plynovým sporákem, dřezem na mytí nádobí,rychlovarnou konvicí a umyvadlem. Samozřejmostí je koupelna se sprchovým koutem s tekoucí teplou a studenou vodou a WC. Obývací pokoj se sedací soupravou, barevnou televizí a krbem. Vytápění - kamna na pevná paliva. Chalupa má velkou zahradu. Zahrada je oplocená s možností příjemného posezení u ohniště.K dispozici zahradní nábytek a gril.

Pokoje

Uvnitř chalupy je osm lůžek ( 1 x 2 lůžka ,1 x 4 lůžka a 1x3 lůžka ).

Služby

V blízkosti zahrady je hřiště a dětské prolézačky.Parkování na uzavřeném pozemku.Otop zdarma, k dispozici i ohniště a zahradní nábytek.Rychlovarná konvice.Velká zahrada vhodná pro děti. Pobyt s vaším čtyřnohým miláčkem je možný ,poplatek 70 Kč/den.

Parkování

Na oploceném pozemku u chalupy i pro více aut.

Stravování

Z vlastních zdrojů v kompletně zařízené a vybavené kuchyni nebo v místních restauracích. Možnost nákupu potravin v prodejně Spar(100m)a COOP{50m}.

Letní aktivity

Cykloturistika,turistika,rybaření,houbaření. Koupání v koupališti ve Kdyni vzdálené 3km, nebo v průzračné vodě bývalého lomu,který je vhodný i pro potápěče(2km). Ve Kdyni též nově otevřený Aquapark (65m dlouhý tobogan atd.)

Zimní aktivity

Lyžování na sjezdovkách a běžeckých tratích na Sádku u Klenčí pod Čerchovem (20km),nebo na Špičáku u Železné Rudy (35Km),ale i v SRN.

Celoroční aktivity

Výlety k okolním památkám buď pěšky nebo na kole, Rybaření na velkém místním rybníce Bílka.Výlety do SRN,hraniční přechod vzdálený 8km.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Nad vesnicí zřícenina hradu Rýzmberg a Herštejn , Kdyně - rozhledna Koráb ,historické Domažlice - Chodský hrad, dále dominanta Domažlic válcová věž s rozhlednou, Klenčí - museum J.Š.Baara a Výhledy , Čerchov - nejvyšší hora Českého lesa , Újezd - Pamětní síň Jana Sladkého Koziny , zámek v Horšovském Týně , Železná Ruda s Černým a Čertovo jezerem , Chudenice s Americkou zahradou a rozhlednou Bolfánek , vodní hrad Švihov, zámek Klenová a další.Po 32letech se zde začalo opět vařit vynikající Koutské pivo. Vaří se 10,12,14 a 18 stupňové pivo.Pivo není pasterované,takže milovníci pěnivého moku si přijdou na své.

Letní sezóna

250 Kč

Mimo sezónu

Možnost víkendových pobytů za 2500 Kč.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Minimální poplatek za pronájem chalupy je 6500 Kč ( platí pro méně než 4 osoby).


Kontakt Chalupa Kout na Šumavě Chalupa Kout na Šumavě levné ubytování Kout na Šumavě kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti