Pension Prapořiště 11

Prapořiště 11, Kdyně
Kapacita: 10 osob
Cena: 240 - 260 Kč
min. delka 1 denDům se dvěma apartmány se nachází v klidném prostředí malé vesnice Prapořiště, na hranici Šumavy a Českého lesa, přímo ve Všerubském průsmyku. Apartmány jsou vybaveny i pro rodiny s dětmi, proto je zde příjemný pobyt i pro ty nejmenší. Řada výletů pěšky i na kole zase potěší milovníky turistiky. Znalci historie mohou zavítat do Chodského muzea a navštívit i další památná místa Chodska. Blízkost státní hranice vybízí k návštěvě německé strany Šumavy.

Umístění a dostupnost objektu

Doprava: vlak 1 km, autobus 2 km, parkování u objektu Vzdálenost od Prahy: cca 160 km

Vybavení objektu

čtyřlůžkový apartmán v podkroví- obytná kuchyně, TV, čtyřlůžková ložnice, koupelna s rohovou vanou a WC, herna pro děti (vybavená hračkami) čtyřlůžkový apartmán v patře - obytná kuchyně s rodinnou postelí, TV, dvoulůžková ložnice, koupelna se sprchovým koutem a WC

Pokoje

čtyřlůžkový apartmán v podkroví čtyřlůžkový apartmán v patře

Služby

Pro děti je k dispozici přebalovací podložka, dětská stolička, nočník a je možno zapůjčit dětskou postýlku. Před domem je zatravněný dvorek, možnost venkovního posezení.

Parkování

Uzavřený dvůr

Stravování

Stravování: vybavená kuchyňka (nádobí, lednička, mrazák, vařič, mikrovlnná trouba, varná konvice, utěrky, saponát), obchod, restaurace 400 m.

Letní aktivity

dětské hřiště u objektu - pískoviště a houpačka, dětský nafukovací bazén

Zimní aktivity

Lyžování: běžky (i v nejbližším okolí), upravované běžecké tratě v okolí Čerchova (z české i německé strany), velmi dobrá dosažitelnost (vlakové spojení) vleků a běžeckých tratí na Hojsově Stráži a Špičáku. Možnost lyžování v Německu (lyžařský areál Hoher Bogen).

Celoroční aktivity

Relaxace: V nejbližším okolí houbaření, v okolí Babylonu a Čerchova sběr borůvek, ve Kdyni Kuželna TJ Sokol Kdyně – kuželky, bowling - automatická dvoudráha (tel: 379 734 184, 379 732 595). Sport: Klatovy, Domažlice – plavecký bazén, sauna, posilovna. V německém Waldmünchenu je aquacentrum (http://www.erlebnisbad-aquafit.de), hojně navštěvované i návštěvníky z Čech (v rámci jedné vstupenky bazén se sladkou i mořskou vodou, tobogán, dětský bazén, vodní masáže, posilovna, léčebné koupele, sauna), Centrum volného času Hoher Bogen –sportovní vyžití pro celou rodinu (letní bobová dráha, kolečkové brusle, dětský aquapark, turistické hřebenové trasy ) Cyklistika: široká síť cyklotras napojených na cyklotrasy v Německu.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Z Prapořišť je dobře dosažitelná oblast Chodska se svým centrem Domažlice, Velice dobře je odsud dosažitelná i Šumava - bránou Šumavy se nazývají Klatovy, královské město s mnoha gotickými památkami a místním unikátem - přístupnými katakombami v kryptě pod jezuitským kostelem, kde bylo v letech 1676-1783 pochováno více než 200 těl, která byla prouděním vzduchu vysušena a tím mumifikována (otevřeno v dubnu až září denně mimo pondělí 9-12 a 13-17). Velmi oblíbenými jsou na obou stranách hranice České republiky a Německa značené turistické a cyklistické trasy, které vedou i přes Národní park Šumava. V letním období zde jezdí turistický autobus zařízený i na převoz kol. Často jsou navštěvovaná šumavská jezera - Černé, Čertovo, Plešné, Prášilské a jezero Laka.

Celoroční ceny

240-260 Kč (v případě přespání na 1 noc 300 Kč).

Slevy

Děti do 6 let zdarma, 6-15 let poloviční cena.


Kontakt Pension Prapořiště 11 Pension Prapořiště 11 levné ubytování Kdyně kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti