Horská chata Zvonice

Kořenov 872, Kořenov
Kapacita: 66 osob
Cena: 145 - 295 Kč
min. delka 1 denHorská chata se nachází uprostřed lesů v čistém prostředí na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, mezi Kořenovem a Horním Polubným. Specializuje se především na dětskou rekreaci, zejména pak školy v přírodě, lyžařské kurzy a školní výlety, čemuž odpovídá jak nabídka služeb tak vybavení chaty, klidné až rodinné prostředí a výhodné ceny. Kapacita 66 lůžek je rozložena do 2 - 4lůžkových pokojů s umyvadlem, společné sociální zařízení se nachází vždy na patře. Po celý den je hostům k dispozici jídelna s barem, klubovna vybavená televizí, videem, kulečníkem a šipkami, sauna, stolní tenis, počítačová učebna s připojením k Internetu, venkovní posezení pod stromy u ohniště, hřiště pro míčové hry a pro menší děti i prolézačky, houpačky a pískoviště. V okolí je dostatek značených turistických cest vhodných pro pěší i cyklistické vyžití, v zimě pak především pro výlety na běžkách. Necelých 200 metrů od areálu se nachází sjezdovka s vlekem.

Vybavení objektu

Všem ubytovaným je k dispozici klubovna a společenská místnost s plným vybavením, počítačová učebna s připojením k Internetu, po předchozí domluvě také sauna. Venkovní prostory zahrnují lyžárnu, udírnu, příjemné dřevěné posezení, nechybí ani hřiště a pro nejmenší jsou připraveny prolézačky a pískoviště. Vybavení střediska zahrnuje rozličné sportovní pomůcky i další potřeby pro děti a mládež. V nejbližším okolí se nacházejí překrásné lesy a louky, nechybí ani lyžařský vlek. Nedaleká obec se jmenuje Kořenov.

Pokoje

Budova nabízí celkově 66 lůžek, pečlivě rozdělených do 2-4 lůžkových pokojů s vlastním umyvadlem a společným sociálním zařízením v každém patře. Větším skupinám, které by se do standardních kapacit nevešly, je nabízeno i podkroví s dalšími pokoji a lůžky. Pokoje jsou ideální jak pro skupinové pobyty, kdy svým množstvím a rozměry vyhovují i těm nejnáročnějším požadavkům a usnadňují přípravu na celou akci, tak také pro rodiny a individuální návštěvy, které si jistě přijdou na své. Samozřejmostí je dostatečné základní vybavení pokojů a jejich vytápění v zimních měsících a při chladnějším počasí.

Stravování

Prostorná jídelna v rodinném stylu má dostatečné kapacity pro všechny ubytované a funguje zároveň jako restaurace s minutkami i jídly na objednávku. Denně otevřený bar pak nabízí osvědčené nealkoholické i alkoholické nápoje, aby si na své přišel každý zájemce. V přízemí se nachází též klubovna s televizí a videem, samozřejmostí je společenská místnost s kulečníkem a šipkami pro chvíle oddechu. Zájemcům rádi zařídíme hostinu prvotřídních kvalit včetně hudebního doprovodu, výjimkou nejsou ani oslavy či svatební posezení.

Celoroční aktivity

Blízké i vzdálenější okolí je plné turistických, cyklistických a běžkařských tras a stezek udržovaných v letních i zimních měsících. Nejblíže se nachází muzeum v Kořenově, rozhledny Štěpánka a Špičák, Sklárna a lyžařské centrum Harrachov, muzeum Desná umístěné v Riedlově vile, přírodovědné muzeum Smržovka a zámek Frýdlant v Čechách. Doporučujeme taktéž návštěvu město Jablonec a Liberec. V sousedním Polsku můžete obdivovat přírodní rezervaci Sněžné jámy.


Kontakt Horská chata Zvonice Horská chata Zvonice levné ubytování Kořenov kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti