Jihočeská chalupa

Deštná 165, Deštná
Kapacita: 8 osob
Cena: 6000 - 12000 Kč
min. delka 7 dníPronajímaný objekt, jehož hlavní devizou je klidné a příjemné prostředí, je umístěna v oblasti Českomoravské vrchoviny. Městečko založené před 700 lety s dominantou kostela svatého Otty a bohatým zdrojem minerálních pramenů bylo v 17. stol. třetí nejznámější lázeňskou oblastí Českých zemí. Městečko si i v dnešní době zachovává svůj osobitý ráz.

Umístění a dostupnost objektu

Chalupa se nachází v obci Deštná u Jindřichova Hradce ve vzdálenosti 4 km od vodního zámku Červená Lhota v relativně velmi slušném, zachovalém, čistém a zdravém životním prostředí. Uzavřený objekt bývalého selského stavení je umístěn na polosamotě v údolí na jednom z přítoků potoka Deštná ve vzdálenosti 400 m od dalších obytných objektů. V těsné blízkosti objektu protéká pstruhový potok na němž je vybudován průtočný rybník 20x15m.

Vybavení objektu

Klienti mají po dobu svého pobytu k dispozici celý objekt s nejbližšími pozemky patřícími k objektu. K dispozici je, mimo obytné části , uzavřený dvůr, objekt pro využití volného času v případě nevhodného počasí vybavený šipkami a stolním tenisem. V tomto objektu je druhé sociální zařízení (sprcha+ WC), vlastní vytápění na dřevo a venkovní krb. Rybník – bazén u něhož je umístěno venkovní ohniště.

Pokoje

Obytná část objektu je tvořená obývákem, obytnou kuchyní, ložnicí, koupelnou s WC a předsíní. Obytná kuchyně je vybavena elektrickým sporákem na vaření, ústředním topením s krbovými kamny, ve kterých se topí dřevem. Součástí vybavení je také televize se satelitem. V ložnici jsou umístěna čtyři lůžka a v obývacím pokoji dvě stálá lůžka. Možností je doplnění o přistýlky. Samostatná koupelnou s WC, vanou a umyvadlem má instalovaný elektrický bojler 125 l. Do domu je zavedena pitná voda z veřejného vodovodu . Uvedené zařízením umožňuje pohodlné ubytování pro 6 osob.

Služby

Chalupa je vždy pronajímána od dubna do října jako celek v týdením intervalu a to v období hlavní sezóny. Mimo sezónu po dohodě lze ubytovat na tzv. prodloužené víkendy.

Parkování

K dispozici je stodola se dvěma stáními pro osobní automobily

Stravování

Chalupa má kompletně vybavenou kuchyň. Do 15 minut chůze od chalupy se nacházejí dvě restaurace s teplou kuchyní.

Letní aktivity

Sport Vhodné značené cyklistické trasy - Jindřichohradecko, Třeboňsko. Pěší turistika, sběr lesních plodů a hub v rozsáhlých lesních komplexech. Rybářský sport - Lužnice, Nežárka, Červená Lhota, Kamenice nad Lipou Koupání - při nepřízni počasí kryté bazény v Táboře a J. Hradci Okolí Jndřichův Hradec je prastaré historické město, jehož chloubou je rozlehlý zámek, který jeho dřívější majitelé stavěli s opravdovou láskou. Vzdálenost 12 km. Historické město Tábor- historické město spjaté s husitským hnutím v českých zemích. Vzdálenost 25 km Třeboň - historické sídelní město význačného šlechtického rodu Rožumberků. Vzdálenost 30 km Zámek Červená Lhota- Dnešnímu pohádkovému zámečku předcházelo několik nízkých stavení tvrze na skalnatém ostrohu obtékaném potokem. Odstranění kamenité šíje a nasypáním hráze pak vznikl ostrov spojený s okolím a padacím mostem. Dnešního vzhledu nabyla Lhota za Jana Káby z Rybňan. Vzdálenost 4 km. Hluboká nad Vltavou 56 km, Český Krumlov 85 km, Dačice 45 km, Praha 110 km

Zimní aktivity

Chalupa v zimě není pronajímána.

Letní sezóna

8500 Kč/chalupa a týden
+ poplatek obci +el.energie nad 60 kWh

Mimo sezónu

5750 Kč/chalupa a týden
+ poplatek obci +el.energie nad 60 kWh


Kontakt Jihočeská chalupa Jihočeská chalupa levné ubytování Deštná kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti