Penzion Orlík

Zlaté Hory-Rejvíz 2, Zlaté Hory
Kapacita: 26 osob
min. delka 1 denPenzion nabízí rekreační, sportovní a studijní pobyty pro skupiny i jednotlivce, v krásném a klidném prostředí Hrubého Jeseníku v lokalitě Rejvíz, která je známá především jedinečným výskytem vrchovištních rašelinišť a mechových jezírek s nedotčeným a nezapomenutelným charakterem lesních porostů borovice a smrku. Dále organizování společenských událostí s různými programy (rodinné oslavy, svatby, firemní akce a školení, grilování apod.).

Umístění a dostupnost objektu

Velmi dobrá dostupnost autem, autobusem i vlakem. Nejbližší autobusová zastávka Zlaté Hory,Rejvíz,chata Svoboda - 200 m od objektu. Nejbližší železniční zastávka Jeseník - 12 km od objektu.

Vybavení objektu

Ubytování je realizováno v nadstandardně a příjemně zařízeném penzionu Orlík ve dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, k dispozici je i jedno čtyřlůžkové apartmá. Součástí vybavení pokojů je televize a minibar. Celková kapacita je 29 lůžek. V penzionu je stylová restaurace s barem a otevřeným krbem,velkoplošnou televizi se satelitem- o kapacite 45 míst, dále venkovní terasa. Stravování (snídaně, polopenze, plná penze) je zajištěno ve vlastní restauraci, kde nabízíme tradiční českou kuchyni a zvěřinové speciality. Objekt je nekuřácký.

Služby

Penzion poskytuje ubytování, stravování a možnost konání různých společenských akcí (rodinné oslavy, svatby, školení apod.) Možnost půjčení kol, koloběžek, běžek, trekových holí,

Parkování

před penzionem

Stravování

Penzion má vlastní stylovou restauraci, která nabízí příjemné posezení u otevřeného krbu. Stravování (snídaně, polopenze, plná penze) je zajištěno ve vlastní restauraci, kde nabízíme tradiční českou kuchyni a zvěřinové speciality a výběrem z jídelního lístku.

Celoroční aktivity

Penzion se nachází těsně vedle Národní přírodní rezervace - rašeliništní a mechová jezírka (největší v Jeseníkách). Rejvíz je rájem turistů, odkud vedou na všechny strany pěší, cyklo a běžecké turistické stezky. Ve vzdálenosti do 20km jsou i největší lyžařská střediska Jeseníků - Praděd, Ramzová, Červenohorské sedlo. V blízkém okolí je mnoho pamětihodností a turistických lokalit (rudné a zlatonosné doly, lázně, poutní místa, rozhledny). Přírodní prostředí je rájem houbaření, myslivost a v některých částech i rybaření. Tipy na výlet : Zimní aktivity: Ideální prostředí a terény pro běžky a zimní turistiku.Sjezdové lyžování do 20 km/Ramzová,Červenohorské Sedlo,Praděd/ do 10 km nenáročné sjezdování v Horním Údolí. Letní aktivity: Pěší turistika/Národní přírodní rezervace-rašeliniště Rejvíz-Mechová jezírka/. Cyklo turistika-velmi dobře značené turistické a cyklo stezky. Houbaření a výlety do zajímavých lokalit/jeskyně,zlaté doly,poutní místa,rozhledny/.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Oblast je vhodná pro odpočinek i aktivní rekreaci, zejména pro pěší turistiku a cykloturistiku. Je zde hustá síť značených tras po celé oblasti Jeseníků, Rychlebských hor a masivu Kralického Sněžníku. Rádi Vám pomůžeme vytvořit program v kombinaci poznávacích výletů a sportovního vyžití. V blízkém okolí můžete navštívit mechová jezírka, muzeum a zříceninu hradu Kobrštějn, rozhlednu Zlatý Chlum, Jeskyně Na Špičáku, Jeskyně Na Pomezí , Lukou jeskyni na Rejvíze, zajímavé skalní útvary zvané Kazatelny, Zlatorudné doly ve Zlatých Horách, lázně Jeseník, ekologickou elektrárnu Dlouhé Stráně a mnoho dalších přírodních i kulturních zajímavostí. Ke sportování můžete využít vlastní pozemek penzionu, kde si můžete zahrát fotbal, volejbal, stolní tenis a další míčové hry. Možnost koupání a jiných sportovních aktivit např. v krytém bazénu v České Vsi, na otevřeném koupališti a sportovištích v Jeseníku. Pro milovníky přírody možnost pozorování a fotografování ve volné přírodě. V zimním období je v okolí penzionu cca 50 km běžkařských tras (několik okruhů podle náročnosti), které jsou pravidelně upravovány. Pro milovníky sjezdového lyžování jsou k dispozici sjezdovky v Horním Údolí (2 km) a v novém areálu ve Zlatých Horách. Pro náročnější lyžaře jsou dostupné sjezdovky v areálu Praděd, Ramzová a Červenohorské Sedlo do 25 minut jízdy autem. Dle Vašeho zájmu připravíme program, zjistíme dopravní spojení, případně zprostředkujeme soukromý autobus (v zimě možnost dohodnout skibus). Dále pro Vás zajistíme tiskoviny týkající se památek a oblastí, které budete chtít navštívit.

Ceny stravování

V ceně ubytování snídaně nebo polopenze (+120,-Kč)

Slevy

V případě větších akcí sleva dle dohody.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Děti do 2 let bez nároku na postel ZDARMA.
Možnost zapůjčení dětské postýlky 80,-Kč/den.


Kontakt Penzion Orlík Penzion Orlík levné ubytování Zlaté Hory kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti