Chata Hořec

na Penziony.cz
od roku 2008
Špičák 392, Železná Ruda
Kapacita: 32 osob
Cena: 150 - 200 Kč
min. delka 3 dnyChata Hořec se nachází v klidné lokalitě obce Železná Ruda-Špičák. Hostům slouží k ubytování 6 pokojů se společným sociálním zařízením a společnou kuchyňkou.

Umístění a dostupnost objektu

Chata se nachází v obci Špičák, 200m od hlavní silnice Železná Ruda-Nýrsko. 200m od autobusové zastávky a 500m od vlakové stanice Špičák.

Vybavení objektu

V objektu je k dispozici botárna s možností sušení bot, lyžárna, úschovna kol, venkovní posezení s grilem. Přímo od chaty vede lyžařský vlek cca. 300m.

Parkování

Na vlastním pozemku u penzionu.

Stravování

Společná kuchyňka v každém patře, v okolí se nachází několik restaurací.

Letní aktivity

Cyklistický ráj (trasy pro začátečníky i náročné cyklisty), četné turistické stezky, nejnavštěvovanější místa v okolí – Jezero Laka, Prášilské jezero, Černé jezero, Čertovo jezero, rozhledna Poledník a Pancíř, hraniční přechod Železná Ruda a Ferdinandovo údolí (pro pěší a cyklisty). Na své si přijdou také houbaři. V letních měsících jezdí z Železné Rudy ekologický autobus po celé Šumavě a navazuje na spojení po Bavorském národním parku – je nutný cestovní pas! Koupání – Aquapark Lam – cca 25 km od hranic, nutný cestovní doklad. Umělé i přírodní koupaliště Zwiezel cca 10 km, brouzdaliště – vhodné pro rodiny s dětmi.

Zimní aktivity

Nejbližší sjezdovka je vzdálena 10 m od chaty, Lyžařský areál Špičák (1km) je vhodný pro rodiny s dětmi, s možností výběru z několika lyžařských svahů. Pro náročné lyžaře doporučujeme německé středisko Arber s kabinkovou lanovkou vzdálené 9 km ze Železné Rudy, nutný cestovní doklad. Železná Ruda - Špičák je ideální výchozí bod pro běžkaře, v okolí 30 km upravovaných tratí.

Celoroční ceny

Ceník ubytování Chata Hořec
dospělí 200,-Kč
děti 2-12 let 150,-Kč
děti do 2 let zdarma
povlečení/1 lůžko 50,-Kč
záloha při rezervaci 50% z celkové ceny za pobyt
skupina nad 15 dospělích sleva 10% z celkové ceny za lůžko
vratná záloha za 1 pokoj 500,-Kč
cena za celý objekt na noc 5000Kč + povlečení

Doplňující informace o ubytování a cenách

Možno též objednat celou chatu (ubjekt)
cena za celý objekt na noc 5000Kč + povlečení


Kontakt Chata Hořec Chata Hořec levné ubytování Železná Ruda kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti