Lázně Losiny

Lázeňská 240, Velké Losiny
KcTermální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století, dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod. Návštěvníci a lázenští hosté vyhledávájí v Termálních lázních Velké Losiny především léčebné účinky místních, termálních, sirných, minerálních vod 36,8°C teplých. Hlavní pramen Žerotín je zdrojem termální vody pro vnitřní a venkovní termální bazén. Tato termální voda příznivě působí na pohybové, nervové a respirační nemoci. Losinská termální voda je cenným typem léčivé vody a je jedinou sirnou termální vodou v naší republice. Termální lázně Velké Losiny jsou atraktivní rovněž i pro svoji příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku.

Umístění a dostupnost objektu

Termální lázně Velké Losiny jsou součástí (přímo v centru) malé lázeňské obce Velké Losiny cca 12 km za okresním městem Šumperk směrem na Jeseník. Dostupnost do Termálních lázní Velké Losiny: autobusová zastávka cca 10 min chůze, vlaková zastávka cca 15 min chůze od lázeňského parku.

Vybavení objektu

jediné venkovní termální koupaliště v ČR, vnitřní termální bazén, venkovní dětské hřiště, relaxační wellness centrum, balneoprovoz, tělocvičny, manikúra, pedikúra, kosmetický a kadeřnický salón, kavárna, velký konferenční sál

Pokoje

Nabízíme standardní jednoduchý typ ubytování, kategorie ** (sociální zařízení v patře), lázeňské budovy se nachází v rozlehlém lázeňském parku. Celková kapacita pavilonů je až 174 lůžek. Wellness hotel Diana - komfortní a příjemné ubytování kategorie ****. Celková kapacita hotelu je až 135 lůžek. Pokoje ve Wellness hotelu Diana jsou vybaveny televizí se satelitem, telefonem, vlastním sociálním zařízením. Možnost připojení k internetu.

Služby

Lázeňská profesionální péče o Vaše zdraví, odborný lékařský a zdravotní personál, zdravotnická služba 24 hodin denně, široká nabídka relaxačních, léčebných, wellness procedur, relaxační, rekondiční a léčebné pobyty, komplexní a příspěvková lázeňská péče, dárkové poukazy na lázeňské probyty a procedury, kosmetický a kadeřnický salón, příjemná rodinná atmosféra Wellness hotel Diana Vám nabízí možnost zahrát si tenis (2 tenisové kurty), squash, pétánque nebo navštívit wellness centrum s vyhřívaným bazénem, saunou, fitness centrem nebo si zrelaxovat vaši duši i tělo u relaxačních procedur.

Parkování

Možnost parkování přímo v areálu Termálních lázní Velké Losiny za poplatek.

Stravování

Skvělá kuchyně s možností výběru diet

Letní aktivity

Turistické okruhy v okolí Velkých Losin a v Jeseníkách jsou vhodné k projížďkám na horských kolech či pěším túrám. Slavně – neslavné čarodějnické procesy 17 stol. – čarodějnické cyklotrasy. Praděd – turistická trasa na druhou nejvyšší horu ČR (1492 m.n.m.). V areálu lázeňského parku máte možnost si zarybařit. V Loučné nad Desnou jsou v areálu Kareš k dispozici minikáry a lyžování. V červenci a srpnu se koná na zámku Velké Losiny každoroční přehlídka divadelní a hudební tvorby – Losinské kulturní léto. Tip na výlet do jediného venkovního termálního koupaliště v ČR. Lázeňský expres - vláček, který Vás proveze po okolí Velkých Losin, můžete navštívit zajímavá místa a dozvědět se něco o historii tohoto lázeňského města.

Zimní aktivity

Pro milovníky zimních sportů jsou dostupná horská ski centra v blízkém okolí a denně jsou upravovány běžecké tratě. Pro klienty Termálních lázní Velké Losiny a Wellness hotelu Diana je možnost zajištění ski busu do nedalekých lyžařských středisek zdarma. V Loučné nad Desnou jsou v areálu Kareš k dispozici mimo lyžarského vleku také snowtubing. můžete zregenerovat svoje tělo i duši v termální vodě ve vnitřním termálním bazénu.

Celoroční aktivity

Doporučujeme výlety do okolí Velkých Losin: Renesanční zámek Velké Losiny - jeden z nejnavštěvovanějších renesančních zámků severní Moravy. Ruční papírna ve Velkých Losinách - jedinečná historická funkční ruční papírna Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně - exkurze do sedmého divu ČR Slavně – neslavné čarodějnické procesy 17 stol. – čarodějnické cyklotrasy Žárová, Maršíkov, Klepáčov – dřevěné roubené kostelíky ze 17. stol. ZOO Rapotín – nevelká vesnická obora, mini-safari, dětský koutek, muzeum historických automobilů Za podívání stojí také nedaleké město Šumperk


Kontakt Lázně Losiny Lázně Losiny levné ubytování Velké Losiny kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti