Pension Svět

Hlavní 29, Úžice
Kapacita: 55 osob
Cena: 900 - 2200 Kč
min. delka 1 denNetradiční Pension Svět se nachází v klidném prostředí na 9. km dálnice D8 v areálu Zelené údolí v obci Úžice. Tři mohutné srubové věže umocňují osobitý charakter stavby připomínající zámeckou architekturu. Interiér pensionu je zařízen v duchu exotického stylu a název Svět skutečně vystihuje atmosféru několika vybraných zemí s originálními doplňky. Jednotlivé apartmány jsou svou výzdobou a doplňky věnovány určitým zemím a nebo místům na Zemi.

Umístění a dostupnost objektu

Pension se nachází ve středních Čechách, v obci Úžice u Kralup nad Vltavou. Obec je vzdálena asi 1 km od exitu 9 z dálnice D8 Praha - Teplice. Vzdálenost od Prahy je cca 10 km, Kralupy nad Vltavou 6 km, Mělník 20 km.

Vybavení objektu

Vybavení pensionu a jednotlivých apartmánů: - každý z apartmánů je vybaven 4-5 lůžky, vlastní koupelnou, WC, umyvadlem - všechny apartmány jsou s výhledem na rybník s možností venkovního posezení, některé ap. jsou vybaveny balkonem - v každém apartmánu se nachází TV, bezplatný wifi internet Přímo součástí budovy pensionu je kongresové centrum s kapacitou až 60 osob, které je Vám k dispozici pro jednání, školení, tiskové konference, workshopy, ap. Vybavení audio a projekční technikou je samozřejmostí. Po dohodě je možno v Kongresovém centru využít ke hře biliard, šipky, deskové a společenské hry, venku petanque. Příznivce sakrální turistiky zaujme kaple sv. Jána s unikátním kořenovým reliéfním oltářem, který nemá obdobu v Evropě. Tento turistický objekt byl vysvěcen kardinálem Dominikem Dukou. V Resortu Zelené údolí je restaurace Ranč u Bašty, která je otevřena každý den a nabízí široký výběr specialit z nově otevřené Zážitkové kamenné kuchyně. Všechny pokrmy, které připravujeme v naší kamenné kuchyni, jsou z prověřených zdrojů a převážně na bázi biochovů a geneticky nešlechtěných surovin. Denně nabízíme čerstvé pečivo, domácí chléb či houstičky. Vše připravujeme a vaříme před vašimi zraky. Je zde také zahradní terasa, gril, kamenná trouba a pec na chleb. Na místě si můžete zahrát minigolf na jedinečném 1. Putting-golfovém hřišti v Evropě. Na hřišti trénuje mistryně světa v tomto sportu Olivie Prokopová. K dispozici je i kulečník, stolové hry, Petangue, nebo můžete navštívit nedaleké zámky Nelazoheves, Veltrusy a Mělník. Pension Svět stojí jen 200 metrů od autobusové zastávky. Autobus vás zaveze do Prahy na metro Kobylisy asi za 25 minut. Autem jste za 10 min. na veletržním výstavišti v Praze Letňanech, v nákupním centru a na metru Střížkov. Letiště Ruzyně je od Pensionu vzdálené pouze 20 km.

Pokoje

V současnosti nabízíme 11 apartmánů celkem s 55 lůžky. Jednotlivé apartmány jsou svou výzdobou a doplňky věnovány určitým zemím a nebo místům na Zemi. Proto ostatně také názen pensionu - Pension Svět. Apartmány jsou rozděleny do tří kategorií: 1. VIP Apartmán Svatební - Mexiko, Egypt, Keňa, Brazílie Apartmány obsahují oproti ostatním vybrané doplňky a vybavení jako např. balkon, parní lázeň, nadstandardní prostornost, aj.. 2. Rodinný Apartmán dvoupokojový - Čína, Indie Apartány tvoří dve oddělené místnosti, minikuchyňka s el.spotřebiči. 3. Mezonetový apartmán s podkrovím - Amerika, Turecko, Španělsko, Indonésie, Řecko Dvoupodlažní apartmán s obývacím pokojem v přízemí a pokrovní ložnicí v patře.

Služby

Na recepci je možno zapůjčení drobných domácích spotřebičů, je k dispozici trezor Na recepci jsou poskytovány také sekretářské a kancelářské služby jako černý a barevný tisk, kopírování, fax, skenování Po dohodě je možno v Kongresovém centru využít ke hře biliard, šipky, petanque, deskové a společenské hry

Parkování

Hlídané parkoviště se nachází jen několik metrů od pensionu a je pro hosty zdarma

Stravování

V Resortu Zelené údolí je restaurace Ranč u Bašty, která je otevřena každý den a nabízí široký výběr specialit z nově otevřené Zážitkové kamenné kuchyně. Všechny pokrmy, které připravujeme v naší kamenné kuchyni, jsou z prověřených zdrojů a převážně na bázi biochovů a geneticky nešlechtěných surovin. Denně nabízíme čerstvé pečivo, domácí chléb či houstičky. Vše připravujeme a vaříme před vašimi zraky. Je zde také zahradní terasa, gril, kamenná trouba a pec na chleb. Dále nabízíme teplé i studené nápoje, točené pivo a kvalitní kávu. Druhým gastronomickým provozem je Bašta Úžice. Na Baště je ideální místo pro pořádání Vašich svateb, oslav, firemních akcí, školení, a jiných podobných akcí v uzavřené společnosti. Také na Baště je možno posedět venku v kryté besídce s případným grilováním.

Letní aktivity

1. Puttingolfové hřiště v ČR - přímo v areálu Zeleného údolí v Úžicích se nachází první vybudované a otevřené putting-golfové hřiště a to nejen na území České republiky, ale i na Evropském kontinentu. Obdobná hřiště se nachází pouze ve Spojených státech a Skandinávii. Putting golf je jedna z nejoblíbenějších minigolfových variant, kdy se hraje na hřišti zasazeném v přírodě a na jamkách - drahách s povrchem z několika druhů kvalitních umělých trav. Hraje se běžným golfovým putterem a míčem, takže tento sport má velice blízko ke klasickému "velkému golfu". Hra putting-golfu připomíná puttování na golfovém greenu.

Slevy

Dětské ceny:
0-2 let 0,- Kč

Doplňující informace o ubytování a cenách

jedno lůžko v apartmánu 900,- Kč / 1 noc vč. snídaně.
dvě lůžka v apartmánu 1.400,- Kč / 1 noc vč. snídaně
tři lůžka v apartmánu 1.800,- Kč / 1 noc vč. snídaně
čtyři lůžka v apartmánu 2.200,- Kč / 1 noc vč. snídaně
přistýlka 450,- Kč / 1 noc vč. snídaně


Kontakt Pension Svět Pension Svět levné ubytování Úžice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti