Chalupa u ducha

Vědlice 10, Úštěk
Kapacita: 24 osob
Cena: 15000 - 15000 Kc
min. delka 2 dnyPouhých 60 km od Prahy naleznete bohem zapomenutý kraj s temnou minulostí - sudety. Tam, v divoké přírodě strmých kopců a hlubokých roklí Českého středohoří stojí na konci vsi Vědlice (Wedlitz) 300 let stará chalupa. Rekonstrukce 60 let neobývaného stavení odhalila staré dokumenty o jejích obyvatelích - Bruno H. byl posledním z nich. Žádné další zmínky o něm a jeho rodině nejsou dochovány, matriky i okolní hřbitovy mlčí... Chalupa se nachází na konci vesnice na rozhraní dvou národních parků - Českého středohoří a Kokořínska. Roubená a kamenná chalupa s obytnou plochou 700 m2 je situována okny a terasou do lesa. 30 m od chalupy je v kopci velká louka, kolem níž jsou ještě původní sady jabloní, švestek a hrušek. V okolí záplavy borůvek a hub, na jižních loukách chráněná stepní květena a léčivé byliny. Obcí protéká pstruhový potok. Chalupa je rozdělena na dva apartmány - BLOCK "A" a BLOCK "B", každý o ploše cca 300 m2, se samostatnými vchody a kompletní vybaveností. Plná kapacita obou částí je 24 lůžek (včetně přistýlek) BLOCK "A" kapacita 8+3 přistýlky v přízemí velká světnice s obytnou kuchyní, kamenná předsíň, koupelna a z bývalé konírny je útulná vinárna. V patře je velká hala s knihovnou, 2 čtyřlůžkové pokoje a pavlač.

Umístění a dostupnost objektu

Chalupa stojí na konci vesnice, přímo u lesa. Dostupnost pouze autem

Vybavení objektu

kuchyně: el. sporák a trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí,... koupelna: vana, wc, sprchový kout světnice: krb, TV, DVD (možnost 2 přistýlek) horní hala: knihovna, stereo kapacita 11+2 přistýlky v přízemí velká světnice s obytnou kuchyní.Posezení s krbovými kamny. V patře je velká hala s knihovnou, další TV a 2 koupelny. Pokoje: 2 x 4 lůžkový 1 x 3 lůžkový Vybavenost: kuchyně: el. sporák a trouba, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí,... koupelna: vana, wc, sprchový kout světnice: krbová kamna, TV, DVD (možnost 2 přistýlek)

Pokoje

BLOCK A - 2 čtyřlůžkové pokoje + 3 přistýlky + dětská postýlka BLOCK B - 2 čtyřlůžkové, jeden třílůžkový + 2 přistýlky + dětská postýlka

Služby

grilování, koupání ve vlastním rybníčku, od jara hospoda ve sklepě pro nájemníky

Parkování

přímo před chalupou

Stravování

vlastní vaření a chuťovky v hospodě

Letní aktivity

koupání ve vlastním rybníčku

Zimní aktivity

dětská sjezdovka u chalupy

Celoroční aktivity

Cykloturistika, pěší turistika, koupání, hrady, skalní města, borůvky, houby...

Doplňující informace o ubytování a cenách

Pozor, tady straší!!!

Celoroční ceny

BLOCK A - 15.000,- /tyden
BLOCK B - 15.000,- / tyden
víkend 5.600,-
přistýlka 100,- /osoba/den


Kontakt Chalupa u ducha Chalupa u ducha levné ubytování Úštěk kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti