Penzion Pražák

na Penziony.cz
od roku 2010
Martínkova 468, Strmilov
Kapacita: 20 osob
Cena: 320 - 350 Kč
min. delka 1 denStrmilov je nazýván bránou do České Kanady. Leží na pomezí Čech a Moravy. Krásná příroda v okolí Strmilova je členitá - jsou zde rozsáhlé lesní porosty, vodní plochy a toky. V této krajině probíhá hlavní evropské rozvodí Labe - Dunaj.

Umístění a dostupnost objektu

Rodinný penzion je umístěn na okraji městečka Strmilov v okrese Jindřichův Hradec. Penzion nabízí příjemné ubytování s ideální polohou pro pořádání výletů do turisticky atraktivního okolí. Na náměstí (cca 300 m) je zastávka autobusů na hlavní trati České Budějovice - Brno. Nejbližší vlaková zastávka je ve stanici Popelín nebo Žirovnice-Počátky.

Vybavení objektu

V objektu je 6 pokojů, společenská místnost, která je k dispozici pouze ubytovaným hostům. Připojení na internet Wi-Fi. Na zahradě pergola, kde je možno posedět u krbu s možností grilování nebo opékání. Dětský koutek s pinpongovým stolem, skluzavka, houpačka a pískoviště. Úschovna kol v uzamykatelném zahradním domku.

Pokoje

Pokoje jsou 2 a 4 lůžkové. Každý pokoj má svoji kompletně vybavenou kuchyňku (nádobí, vařič, lednička) a samostatnou koupelnu s WC.

Služby

Zajistíme kontakty s majiteli soukromých rybníků s možností rybolovu.

Parkování

Parkování před domem na našem pozemku.

Stravování

Host se stravuje sám (slouží kuchyňky na pokojích) , možnost nákupu potravin ve 3 obchodech. Obědy a večeře může využít restaurace v dochozí vzdálenosti od penzionu.

Letní aktivity

Místo skýtá ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku, houbaření. Koupání v přírodních koupalištích Komorník, Zvůle, Osika. Návštěvy historiských památek a zajímavostí : město a zámek Telč, město a hrad Jindřichův Hradec, Krýzovy jesličky -největší pohyblivý betlém na světě, zámek Červená Lhota, zámek Dačice, město Slavonice, u Slavonice Grasselova stezka - po stopách lupiče Grassela, hrad Landštejn, hrad Roštejn, bunkry u Landštejna - muzeum hraničního prvorepublikového opevnění, kostel v Klášteře, zaniklá středověká ves Pfaffenschlag, Mařížská keramika - keramická dílna, muzeum samorostů u Slavonic, zámek Žirovnice, bizoní farma u Starého Města pod Landštejnem, zámek Uherčice.

Zimní aktivity

V okolí upravené lyžařské stopy na běžky, sjezdovka v Mrákotíně, Nové Bystřici a Dolním Radíkově.

Celoroční aktivity

V městečku sportovní hala, tělocvična, minigolfové hřiště. Aquapark v Jindřichově Hradci. Golfové hřiště v Nové Bystřici.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Kulturní vyžití : návštěna Jindřichova Hradce - Folková růže, v Telči - Prázdniny v Telči, Landštejn - kapely a skupiny historického šermu, v Žirovnici - divadelní představení, v Červené Lhotě - divadelní představení pro děti. Celoroční provoz úzkokolejné železnice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice oblastí Česká Kanada. Nejbližší zastávka 4 km od Strmilova. Vláčky jsou taženy historickou parní lokomotivou.

Letní sezóna

320, - 350,- Kč

Zimní sezóna

350,- Kč


Kontakt Penzion Pražák Penzion Pražák levné ubytování Strmilov kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti