Chata Na staré pekárně

Polesí 68, Rynoltice
Kapacita: 18 osob
Cena: 180 - 450 Kč
min. delka 1 denNově zrekonstruovaná horská chata nabízí příjemné ubytování s možností vlastního vaření v nádherné a oblíbené lokalitě Lužických hor v Polesí u Rynoltic, v obci, obklopené hlubokými lesy, o které se také říká "vzdušné lázně", která je vzdálena jen 20km od Liberce.

Umístění a dostupnost objektu

Nově zrekonstruovaná chata se nachází v CHKO Lužické hory, v Polesí u Rynoltic, v oblíbenému letovisku, které je také nazýváno "vzdušnými lázněmi". Tato malebná vesnička je obklopená hlubokými lesy, přímo před chatou je přírodní koupaliště, naproti chatě je malebná rozhledna Havran. Polesí je vzdáleno 20km od Liberce, spojení autobusem na Černou Louži (zastávka cca 500m, vlakem do Rynoltic, silnice je dobře sjízdná i v zimních měsících. Přímo u chaty jsou parkovací místa pro ubytované, v letních měsících je k dispozici zahrada s posezením.

Vybavení objektu

V naší chatě máme celkem pět dvou až čtyřlůžkových pokojů, celkem 15 lůžek a tři přistýlky. Z toho jeden pokoj je apartmánového typu - má vlastní sociální zařízení a minikuchyňku. Ostatní pokoje mají sociální zařízení společné, na každém patře. Dále mají hosté k dispozici společenskou místnost s TV, WIFI FREE. Společenská místnost je spojená s kompletně vybavenou kuchyní s vestavěnými spotřebiči - lednicí s mrazničkou,mikrovlnnou troubou, sklokeramickou deskou, elektrickou troubou, digestoří, kávovarem, rychlovarnou konvicí atd.). Děti do 2 let věku ubytováváme zdarma. Rádi Vás ubytujeme také s Vašimi domácími zvířecími mazlíčky-pejskem nebo kočičkou. Dále je zde v letních měsících k dispozici útulná zahrádka, kde je možné grilovat, tancovat, opalovat se, případně provádět jiné letní vylomeniny. K dispozici je i dětský bazének, lehátka a různé společenské hry (například domino, člobrdo nebo kdo vypije více piv :-)

Pokoje

Útulné, hezky zařízené pokoje.

Služby

Ubytování, možnost vlastního vaření.

Parkování

U chaty.

Stravování

Bez stravování, možnost vlastního vaření v kompletně zařízené společné kuchyni nebo v apartmánu v samostatné minikuchyni. V místě, cca 100 m dvě oblíbené restaurace s výbornou kuchyní.

Letní aktivity

Cykloturistika, turistika, koupání, historické památky atd.

Zimní aktivity

Lyžování na běžkách, sjezdovkách, turistika atd.

Celoroční aktivity

Rekreační vyžití je zde bohaté. V zimě možnost lyžování v lyžařských střediscích Ještěd v Liberci nebo ve Ski areálu Luž. Skvělé podmínky jsou přímo v Polesí pro běžkaře. V létě krásné turistické i cykloturistické trasy, houbaření (!!!), nádherná horská příroda, rozhledny, pískovcové skály, atd. Možnost navštěvy přírodní nádrže Kristýna cca 10km, Hamr na Jezeře cca 15km, nedaleko malebné přírodní koupaliště. V blízkém Kryštofově Údolí je celoroční výstava betlémů a místní rarita "orloj". Přímo v místě - v Polesí jsou dvě výborné restaurace se skvělou kuchyní. Též je v okolí k využití několik golfových a tenisových hřišť. V Liberci je zoologická a botanická zahrada, ojedinělá tramvajová trať vedoucí ke sjezdovým tratím na Ještěd, aqua centrum Babylon a mnoho historických památek. Hraniční přechody do sousedního Německa do Polska cca 10 kilometrů (v obou zemích je už levněji než v Čechách :-), s možností návštěvy např. gotické zříceniny kláštera Oybin, města Zittau. V okolí dále naleznete zámek Lemberk, který proslavila svatá Zdislava, chrám v Jablonném v Podještědí, zámek v Zákupech, Máchovo jezero s hradem Bezděz, hrad Grabštejn, kde se konají hradní slavnosti a kulturní akce. Přejeme návštěvníkům, aby se jim u nás líbilo a rádi se k nám do hor vraceli.

Letní sezóna

Pokoj bez sociálního zařízení
01.12.-30.04. ...... ubytování: 250,- Kč/osoba/noc

Apartmán s minikuchyní a vlastním sociálním zařízením
01.12.-30.04. ...... ubytování: 350,- Kč/osoba/noc

Zimní sezóna

Pokoj bez sociálního zařízení
01.12.-30.04. ...... ubytování: 250,- Kč/osoba/noc

Apartmán s minikuchyní a vlastním sociálním zařízením
01.12.-30.04. ...... ubytování: 350,- Kč/osoba/noc

Mimo sezónu

Pokoj bez sociálního zařízení:
ubytování: 250,- Kč/osoba/noc

Apartmán s minikuchyní a vlastním sociálním zařízením:
ubytování: 350,- Kč/osoba/noc

Ceny stravování

Bez stravování, možnost vlastního vaření, příp. je možno se stravovat v restauraci vzdálené cca 100 m.

Slevy

Děti do dvou let věku z d a r m a.
Sleva na pobyty delší osm dnů 10%.
Skupinová sleva na pobyt více než 12 osob 10%.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Příplatek za zvíře: 50,- Kč/zvíře/noc

Silvestrovské pobyty (24.12.08-2.1.09)
Pokoj bez sociálního zařízení: 350,- Kč/os/noc
Apartmán s minikuchyní a vlastním soc.zařízením: 450,- Kč/os/noc
Upřednostňujeme skupiny, které obsadí celou chatu. Tedy 15 až 18 osob.

Velikonoční pobyty
Pokoj bez sociálního zařízení: 350,-Kč/os/noc
Apartmán s minikuchyní a vlastním soc.zařízením: 450,- Kč/os/noc
Upřednostňujeme skupiny, které obsadí celou chatu. Tedy 15 až 18 osob.


Kontakt Chata Na staré pekárně Chata Na staré pekárně levné ubytování Rynoltice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti