Vila Pohoda

na Penziony.cz
od roku 2012
Jetřichovice 119, Jetřichovice
Kapacita: 12 osob
Cena: 200 - 250 Kč
min. delka 6 dníObjekt je situován v klidné části vesnice Jetřichovice, v Národním parku České Švýcarsko. Objekt je vila v tradičním stavebním slohu, po vnitřní celkové rekonstrukci a modernizaci Koupání je zajištěno přímo v Jetřichovicích, jde o veřejnosti přístupné (20,-- Kč za den) padesátimetrový bazén v Jetřichovicích u Hotelu Bellevue, ve vzdálenosti 150 m od objektu, kromě velkého je zde ještě dětský bazén a brouzdaliště pro nejmenší. O několik set metrů dále je velké přírodní koupaliště v prostoru autokempu. Uprostřed vesnice je pro veřejnost přístupné hřiště pro kopanou, košíkovou, nohejbal, se speciálně upraveným povrchem.

Umístění a dostupnost objektu

Rekreační objekt je v střediskové obci Jetřichovice, která je v tradiční rekreační a turistické oblasti, na hranicích Národního parku České Švýcarsko, na úpatí Jetřichovických stěn. Ozdravný c harakter oblasti potvrzuje kromě řady různých rekreačních středisek v obci i ozdravovna pro děti s dýchacími problémy.

Vybavení objektu

Objekt je dělen na přízemí a patro oddělené schodištěm s dveřmi. V přízemí je kuchyň, jídelna s TVa a krbová kamna určená k přitopení za nepříznivého počasí, navazuje velká obývací místnost, dále koupelna a oddělené WC. Na přízemí se také nachází jeden pokoj se čtyřmi lůžky. Provoz v přízemí neruší ostatní pokoje v patře, kde jsou dvě ložnice v každé čtyři lůžka a na chodbě je sprchový kout s WC.-

Pokoje

Každá ložnice má čtyři lůžka, nad to v klubovně pro případ potřeby jsou dva rozkládací gauče. Uvažuje se se spaním v ložnicích, nicméně pro případ individuálních požadavků je možné rozmístění řešit podle individuálních představ.

Parkování

V areálu za plotem.

Stravování

Přímo v obci Jetřichovice jsou dva dobře zásobené obchody otevřené nepřetržitě celý týden, sedm dní v týdnu, i o sobotách a nedělích. V blízké České Kamenici (7 km) je kromě Penny Marketu a Lidl řada běžných obchodů. V Děčíně (13 km) je kromě těchto také Kaufland, Tesco (24 hodin denně) a obchody odpovídající městu s padesáti tisíci obyvatel. To umožňuje spolu se zařízenou kuchyní v objektu (elektrický sporák s troubou, lednička, mikrovlnná trouba, myčka, rychlovarná konvice, veškeré nádobí) zcela vlastní stravování včetně vaření prakticky všech jídel. To při několika členné rodině představuje podstatnou úsporu oproti stravování v restauracích, kromě toho je vhodnější při kojeneckém, dětském či dietním stravování a podobně. Ve vesnici je dále devět restaurací, kde je možné celodenní stravování, na trasách je rovněž v okolních obcích množství občerstvovacích stanic a restaurací právě s ohledem na turistiku.

Letní aktivity

Při cyklo výletech nebo delších túrách je možné zpáteční cestu naplánovat s využitím autobusu nebo cyklobusu, v Jetřichovicích jsou spoje z několika směrů, stejně tak v blízké České Kamenici. V praxi se osvědčilo, že při delších trasách pro výletníky dojede auto z objektu, z výletních tras je vždy relativně blízko ke kvalitním veřejným komunikacím, takže i z dlouhodobého pochodu se lze nechat přivézt autem. Doporučené typy na výlety jsou: 1. Jetřichovice – Dolský mlýn – Vysoká Lípa, skalní hrad Šauštejn – Malá Právčická brána, Jetřichovické stěny, Mariina skála 2. Mariina skála, Vilemínina skála – Ostrov – Keselerova deska 3. Jetřichovice – romantické Pavlínino údolí, Studený (rozhledna) – Studenec – Jetřichovice 4. Dolský mlýn – Kamenická stráň – Růžák (indiánská vesnice s atrakcemi a výkladem) – Srbská Kamenice 5. Jetřichovice, skalní hrad Fankelštejn – lovecké zámečky Nad Tokání – Jetřichovice 6. Jetřichovice – Mezná louka (kde se doporučuje na hlídaném parkovišti nechat auto a po skončení cesty se z Hřenska vrací autobusem zpět k parkovišti) – Edmundova soutěska (jízda na pramicích) – Divoká soutěska (jízda na pramicích) – Mezní louka nebo Hřensko 7. Kyjov – Kyjovské údolí – Brtnický zámek, Štenberk, Hůrka – Vlčí hora – Sněžná – Kyjov (13 km) 8. Sněžník parkoviště – Sněžník rozhledna a zpět, Tisá – okruh tiskými stěnami (8 km) 9. Arnoltice – arnoltické stěny údolí Suché Kamenice – Hřensko – Janov 10. Jiřetín parkoviště ve městě – Křížová cesta – Jedlová (rozhledna) – hrad Tolštejn 11. Autem do Königsteinu (Německo) prohlídka pevnosti

Doplňující informace o ubytování a cenách

Z atrakcí typických právě pro Jetřichovice je možné upozornit na: - Dolský mlýn z roku 1515, dnes romantická zřícenina známá z filmových pohádek, v sousedství tzv. Královského smrku a křižovatky říček. - Místní specialitou jsou tzv. soutěsky, přírodní kaňony často s protékající říčkou či potokem, což v parném létě vytváří spolu se skutečností, že zbývající povrch z 97% je tvořen lesy příjemné prostředí pro turistiku. - Kaňon Labe, nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě, vyhlídky Belvedere u Labské stráně, Růžový hřeben, je možné v půjčovně lodí zapůjčit různé druhy lodí a raftů pro dvě až deset osob, s individuální i doporučenou trasou (Děčín – Schvilka) a je v provozu i pravidelná doprava velkými výletními loděmi z Děčína přes Hřensko do Bad Schandau a zpět. - Nejznámějším útvarem je Právčická brána, největší skalní most v Evropě, jehož obdoba na světě je jenom v jedné lokalitě Colorado) - Jízda tramvají údolím Křinice a podobné atrakce na německé straně národního parku, kde je množství zábavných turistických atrakcí a parků, včetně stylových přesunů. - Horolezecké terény, včetně škol o horolezectví a možností půjčení výstroje. - Řada starých turistických cest, dobře značených a několika desítkami let či dvěma staletí ověřená schůdnost a vyhlídky, na ně navazuje řada cyklostezek s rovným povrchem. Všude je dobrá slyšitelnost mobilních telefonů. - Historie je jednak v horninové architektuře poměrně dobře udržované, zejména díky úsilí památkářů národního parku. Rovněž stavební památky jsou dobře přístupné a udržované, zejména skalní hrad ve Vysoké Lípě, skalní hrad Falkenštejn přímo v Jetřichovicích, lovecké zámečky Nad Tokání, Brtnický hrádek v Kyjovském údolí, hrad Tolštejnů a další. Z nedaleké minulosti je to německá podzemní továrna v Jánské z druhé světové války, kde je prohlídková trasa s průvodcem a odborným výkladem. Z roku 1938 je zachovalé souvislé pásmo lehkého opevnění v úseku Dolský mlýn – Studený, v počtu několika desítek objektů, z nichž v několika probíhá rekonstrukce. - Rybaření, zejména v struhových vodách i v nádržích a rybnících je také často vyhledáváno. - Plánování výletů je poměrně snadné vzhledem k několika informačním střediskům, z nichž dvě jsou přímo v Jetřichovicích, 100 m a 200 m od objektu další v Krásné Lípě. Informace o oblasti jsou na www.ceskesvycarsko.cz kde jsou další podněty k turistickým atrakcím nebo výletům.

Celoroční ceny

Cena za osobu/noc - 250,- Kč
Cena za obsazený pokoj 2os./noc - 500,- Kč
Cena za obsazený pokoj 3os./noc - 700,- Kč
Cena za obsazený pokoj 4 os./noc - 800,- Kč
Cena za obsazení celého objektu - 2400,- Kč /noc
Cena za závěrečný úklid pokoje - 100,- Kč

V ceně jsou zahrnuty ručníky, povlečení

Letní sezóna

Cena za osobu/noc - 250,- Kč
Cena za obsazený pokoj 2os./noc - 500,- Kč
Cena za obsazený pokoj 3os./noc - 700,- Kč
Cena za obsazený pokoj 4 os./noc - 800,- Kč
Cena za obsazení celého objektu - 2400,- Kč /noc
Cena za závěrečný úklid pokoje - 100,- Kč

V ceně jsou zahrnuty ručníky, povlečení

Zimní sezóna

není k dispozici

Mimo sezónu

není k dispozici

Ceny stravování

stravování vlastní

Doplňující informace o ubytování a cenách

Informace o vybavení objektu:

*3 čtyřlůžkové pokoje
*kuchyň vybavena běžným nádobím,sporákem,lednicí a myčkou
*jídelna stoly a židle,krbová kamna,televize
*společenská místnost,stůl,židle, křesla,pohovka
*v přízemí sprchový kout ,WC
*v patře sprchový kout s WC
Parkování a úschova kol je v areálu za plotem.Kontakt Vila Pohoda Vila Pohoda levné ubytování Jetřichovice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti