Parkhotel Skalní město

Pařezská Lhota 34, Holín
Kapacita: 63 osob
Cena: 750 - 1400 Kč
min. delka 1 denJedním z nejkrásnějších míst v České republice je oblast Českého ráje, ležící necelých 100 km SV od Prahy. Východní branou do stále častěji turisty navštěvované krajiny s řadou pozoruhodností jsou Prachovské skály. Od roku 1936 k Prachovským skalám patří i Parkhotel Skalní město - celoročně otevřený stylový hotel rodinného typu.

Umístění a dostupnost objektu

Hotel stojí na okraji rekreačně využívaného parku o výměře 3 hektarů ve chráněnné oblasti Prachovské skály ve východní části Českého ráje. Jak se k nám dostanete? Nejpohodlněji autem - ale i vlakem a autobusem... Autem po trase od Prahy: Praha - Mladá Boleslav - směr Jičín. Po obchvatu objedete město Sobotku a těsně před městem Jičín odbočite vlevo do vesnice Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Brna: Brno - po dálnici na Prahu - odbočka na Havlíčkův Brod - Kolín - minout Poděbrady - Jičín - na jičínském obchvatu nezajíždět do Jičína, ale dále směrem na Mladou Boleslav - za Jičínem odbočit vpravo do vesnic Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Ostravy: Ostrava - Hradec Králové - Hořice - Úlibice - obchvatem okolo Jičína směr Mladá Boleslav - za Jičínem odbočit vpravo do vesnic Holín a Prachov. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autem po trase od Liberce: Turnov - směr Jičín, cca 2 km na vesnicí Kněžnice je železniční přejezd (zastávka Jinolice) - za přejezdem odbočit vpravo do vesnice Jinolice. Dále po místním silničním značení k našemu hotelu. Autobusem: do Jičína na autobusové nádraží a odtud linkovým autobusem na zastávku Prachov-Skalní město nebo pěšky. Vlakem od Turnova: Trať Turnov-Jičín-Hradec Králové - možno vystoupit na zastávce Jinolice a odtud 4 km po silnici s naším místním značením nebo vystoupit v Jičíně a odtud linkovým autobusem nebo pěšky. Vlakem od Hradce Králové: Trať Hradec Králové - Jičín - Turnov - možno vystoupit na zastávce Jinolice a odtud 4 km po silnici s naším místním značením nebo vystoupit v Jičíně a odtud linkovým autobusem nebo pěšky. Vlakem od Prahy: Trať Praha - Poříčany - Jičín . Vystoupit na nádraží v Jičíně a odtud linkovým autobusem.

Vybavení objektu

Hotel stojí na okraji rekreačně využívaného parku o výměře 3 hektarů. Má k dispozici 30 pokojů vybavených sprchou, WC, TV/SAT a telefonem. Pro naše hosty je připraveno 64 míst v hotelové restauraci, 24 v odděleném salónku a 40 míst v hotelovém klubu, který lze využít i jako jednací nebo školicí místnost. Sport v areálu hotelu a v okolí... volejbal víceúčelové hřiště v areálu hotelu plážový volejbal plnohodnotný kurt na plážový volejbal v areálu hotelu líný tenis víceúčelové hřiště v areálu hotelu bedminton víceúčelové hřiště v areálu hotelu tenis smluvně v Jičíně (včetně tenisové školy), dále v Podůlší squash smluvně v Jičíně plavání Aquacentrum v Jičíně (4 plavecké dráhy, dětský bazén, tobogán...) sauna v areálu hotelu kopaná travnaté hřiště včetně branek přímo v areálu hotelu golf Semily - 22 km fitness jednoduchá posilovna se saunou přímo v areálu našeho hotelu, velké posilovny v Jičíně cyklistika 400 km cykloturistických tras včetně mapových podkladů pěší turistika 200 km značených turistických tras v nějbližším okolí vyhlídkové lety Aeroklub Jičín - na letišti vzdáleném 6 km (Český ráj, Krkonoše) autoturistika kilometry a kilometry autoturistickych tras horolezectví "lození" v pískovcových skalách (obtížnost 1 - 5) bowling Sportovní areál v Jičíně kuželky kuželna SKK Jičín (4 dráhy) - Jičín ruské kuželky v areálu našeho hotelu Další služby... vlastní parkoviště uzamčené v době 22:00 - 6:30 kancelářský servis kopírka, fax, telefon, internet prostřednictvím Wi-Fi, nebo možnost vytáčeného přípojení i z hotelových pokojů vlastní hotelový transport smluvní zajištění neveřejné dopravy bezpečnostní schránky omezeně ve vybraných pokojích, pro ostatní hosty v hotelové bezpečnostní schránce recepční služba 7:30 až 22:00, polední přestávka 11:30 - 12:00 okružní jízdy smluvní dopravce včetně průvodce obchod se suvenýry pohledy, mapy, knihy - ostatní do 800 m půjčovna sportovních potřeb stolní tenis, míče noční úložna horských kol pro hotelové hosty zdarma

Pokoje

V hotelu je k dispozici 28 dvoulůžkových pokojů, 1 třílůžkový pokoj a 1 čtvřlůžkové apartmá, vybavené sprchou, WC, TV/SAT a telefonem

Služby

Zajímavé slevy ve stravování jsou poskytovány pro skupiny návštěvníků a pro skupiny účastníků školení. Pro potřeby firemních školení je ve školících místnostech (40, 24 a 20 os.) k dispozici následující technika: flipcharty, promítací plátna, televizory, videa, dia-projektor, CD-přehrávač, zesilovače a reproduktorové soustavy.

Parkování

Součástí hotelu je i vlastní parkoviště, které je pro ubytované hosty a návštěvníky restaurace zdarma.

Stravování

Ubytovaným hostům i volně příchozím návštěvníkům restaurace nabízíme velký výběr specialit mezinárodní i místní kuchyně, klasický sortiment nápojů korunovaný stálicí mezi českými nápoji - dvanáctistupňovým plzeňským Prazdrojem. To vše za rozumné ceny a v pěkném prostředí Prachovských skal.

Letní aktivity

Doporučujeme zejména turistiku - pěšky, na kole i autem. V okolí Parkhotelu Skalní město najdete překrásnou krajinu Českého ráje, její součástí jsou pískovcové sloupy skal - Prachovské skály. Nezapomenutelné dominanty krajiny jsou na dohled (např. zříceniny hradů Trosky, Velíš, Kumburk a Bradlec, kopce Kozákov, Tábor a Zebín), ke známým skalním masivům dojdete pěšky během 10 minut. Horolezectví (horolezecký průvodce k dispozici v recepci);

Zimní aktivity

V zimním období je lyžařská turistická sjezdovka s vlekem vzdálena 12 km, klasické sjezdovky cca 45 km. Zimní stadion s umělým ledem, posilovny, masáže i klasické lázně, jsou v Jičíně.

Celoroční aktivity

Nabízíme výborné podmínky pro sezonní cykloturistiku (nové cykloturistické značení), celoroční pěší turistiku (turistické značení cest KČT v perfektním stavu), autoturistiku a připravené trasy pro individuální hosty i organizované skupiny. Po naše hosty zajistíme například jízdu na koních, vyhlídkové lety nebo zapůjčení tenisových kurtů v Jičíně. Možnost letního koupání v nedalekých jinolickýchrybnících (cca 1,5 km) nebo v lesním koupališti “Pelíšek” (1 km). Sportovní areál v Jičíně (komplex hotelu START) s novým Aquaparkem je příjemným zpestřením volného času ve dnech s horším počasím a v zimě.

Doplňující informace o ubytování a cenách

28 dvoulůžkových pokojů vybavených WC a sprchovým koutem, TV/SAT a telefonem. Aktuální stav volných pokojů a ceny ubytovaní Vám sdělí recepce hotelu: - na telefonu: +420 493 525 011-13, gsm: +420 737 544 445 (ne SMS) - faxem: +420 493 525 014 - e-mailem: ubytování pro individuální návštěvníky naleznete na našich www stránkách, ceny pro skupiny a školení si, prosím, vyžádejte na hotelové recepci. Při včasném objednání pobytu a složení zálohy, je možné poskytnout slevu z ceny ubytování.

Letní sezóna

1.5. 2014 - 1.10.2014
Jednolůžkový pokoj Kč 850,-
Dvoulůžkový pokoj Kč 1150,-
Třílůžkový pokoj Kč 1400,-

SILVESTR 2014
Jednolůžkový pokoj Kč 890,-
Dvoulůžkový pokoj Kč 1260,-


Zimní sezóna

4.1. 2014 - 15.3.2014, 1.10. 2014 - 1. 12. 2014
Jednolůžkový pokoj Kč 750,-
Dvoulůžkový pokoj Kč 950,-
Třílůžkový pokoj Kč 1200,-

Mimo sezónu

15. 3. 2014 - 1.5.2014
Jednolůžkový pokoj Kč 840,-
Dvoulůžkový pokoj Kč 1050,-
Třílůžkový pokoj Kč 1300,-

Ceny stravování

U individuálních pobytů:
Polopenze pro jednu osobu formou talonů .... Kč 140,-

Slevy

Slevy - individuální turistika
U pobytu v délce 1 týden (7 nocí) a více – sleva 10% z ceny ubytování
U pobytu v délce 5 a 6 nocí – sleva 5% z ceny ubytování
Neplatí u Lasminutové nabídky

Doplňující informace o ubytování a cenách

Poplatek za psa Kč 50,- / noc


Kontakt Parkhotel Skalní město Parkhotel Skalní město levné ubytování Holín kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti