Pension Rychta

na Penziony.cz
od roku 2007
Hojsova Stráž 67, Hojsova Stráž
Kapacita: 20 osob
Cena: 285 - 355 Kč
min. delka 1 denPension leží v Hojsově Stráži, v klidné části západočeské části Šumavy ve výšce 875 m.n.m.

Umístění a dostupnost objektu

Leží na spodním okraji obce Hojsova Stráž, nedaleko od silnice č. 190 Nýrsko - Špičácké sedlo. Dostupnost autem (parkoviště zdarma před objektem), autobusem (stanice Železná Ruda , Hojsova Stráž cca 100 m), a vlakem (stanice Hamry - Hojsova Stráž, cca 2 km po modré turistické značce)

Vybavení objektu

Pension se nachází v celodřevěné budově, postavené v alpském stylu jako mateřská školka ve třicátých letech minulého století. Dnes má 6 pokojů umístěných v prvním patře budovy. V přízemí se nachází společná, plně vybavená kuchyně (plynový sporák, MW trouba, lednice, rychlovarné konvice, nádobí), společenská místnost / jídelna s TV, hala, kancelář a WC. Před objektem terasa pro posezení, travnatá plocha na míčové hry, ohniště, pískoviště. Oddělená budova pro uložení sportovního náčiní: kola, lyže apod.

Pokoje

Celková kapacita je 20 lůžek, ve složení: 1x2 lůžka, 2x3 lůžka, 3x4 lůžka (možnost 1 - 2 přistýlek). Každý pokoj má samostatné sociální zařízení (sprcha, umyvadlo a WC). Velké pokoje mají balkon. Kromě příslušného počtu postelí jsou na pokojích židle, stolečky a skříně či skříňky.

Služby

Prodej turistických a cyklistických map, průvodců, pohlednic. Dále samoobslužným způsobem prodej lahvového piva "Rychtář" a možnost zapůjčení sportovního náčiní: stolní tenis, badminton, míče, trampolína. Wifi zóna.

Parkování

Parkování v dostatečné kapacitě přímo před pensionem na vlastním pozemku - v zimě upravovaném.

Stravování

Vlastní vaření: potraviny v plném sortimentu je možno nakoupit v obci v prodejně (otevřeno Po - So, v sezóně i v Ne). Další možnosti nákupu jsou v Nýrsku a v Železné Rudě. Restaurační stravování v obci: Pension Rössel, Restaurace Vyhlídka, Hotel Na stráži.

Letní aktivity

Turistika z místa: Královský hvozd: Můstek, Pancíř, Prenet, Špičácké sedlo. Hraniční hřeben: Ostrý, Kokrháče, Svaroh. Dále Černé a Čertovo jezero. Turistika i cykloturistika s využitím "zelených autobusů": Kombinace tras po celé CHKO a Národním parku Šumava. Cykloturistika z místa: Špičácké sedlo, Černé jezero, Gerlova Huť, Hůrka, Jezero Laka, Prášily, Modrava (vzdálena 50km), Hamry, Stateček pod Ostrým, Nýrsko, Zelená Lhota, Prenet, Děpoltice Velhartice a mnoho dalších cílů

Zimní aktivity

Běžecké lyžování: v místě okruhy LK Škoda (max. 5 km), spojnice do Špičáckého sedla (8 km strojně upravovaná), ze sedla pak napojení na další trasy: Gerlova Huť, Hůrka, Prášily atd. nebo směr Černé jezero, Stateček pod Ostrým, Hamry, Pajrek atd. Sjezdové lyžování: v místě 2 vleky, jeden přímo proti pensionu (délka do 350 metrů) - vhodné pro rodiny s dětmi. Autobusem, autem a vlakem dostupný areál SKI & BIKE Špičák - všechny náročnosti (sjezdovka EP žen), nebo areály v Zelezné Rudě (Alpa louka, Nad nádražím, Belveder, Samoty), případně areál Velký Javor v SRN (sjezdovka SP).

Celoroční aktivity

Pobyt na horském vzduchu, procházky po okolí, vodní parky v SRN - dostupné autem: Lam 32 km, Zwiesel 30 km

Celoroční ceny

Za osobu a den 285 Kč.
Při ubytování pouze na jednu noc je cena 330,- Kč.
Slevy pro skupiny a stálé hosty.
Psi pouze po předchozí domluvě za den 100,- Kč

Ceny nezahrnují rekreační poplatek pro MÚ Železná Ruda (15 Kč s výjimkou pro mládež do 18 let a seniory nad 70 let).

Doplňující informace o ubytování a cenách

Pro vícedenní předem rezervované pobyty vyžadujeme složení zálohy ve výši 50% předpokládáné ceny.
Na termíny Vánoce a Silvestr je výše zálohy 100% ceny.


Kontakt Pension Rychta Pension Rychta levné ubytování Hojsova Stráž kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti