Horská chata U Sněhuláka

na Penziony.cz
od roku 2007
Hojsova Stráž 5, Hojsova Stráž
Kapacita: 26 osob
Cena: 350 - 450 Kč
min. delka 1 denUbytování na Šumavě a ještě k tomu vtipně, hravě – to umí jen Sněhulák. Tak jsme letos (2009) dokončili rekonstrukci všech vnitřních prostor a jako bonus dali novou střechu a rozšířili kapacitu. Ufff. Z původní ubytovny pro šumavské dřevorubce jsme vybudovali horskou chatu pro vaši hravou dovolenou. Objekt má přízemí a podkroví – v přízemí na vás čekají 3 pokoje, dále pak tu máme společnou kuchyňku a společenskou místnost. V podkroví jsou další 3 pokoje a navíc 1 apartmán (byt 2+1). Celková kapacita našeho šumavského ubytování je 26 lůžek. Vše voní ještě novotou a čeká na vás, aby jste se zabydleli.

Umístění a dostupnost objektu

Obec Hojsova Stráž se nachází v západní části Šumavy 10 km od Železné Rudy v okrese Klatovy v nadmořské výšce 890 m. Tato obec vznikla v 16. století jako domov horníků, kteří těžili rudy v okolních dolech. Na významu začala však získávat až ve 20. století s rozvojem turistiky. Svoji polohou v Národním parku Šumava a zároveň výbornou dopravní dostupností je „Hojsovka“ jako stvořená pro vaši dovolenou. Za domem les a před domem krásný výhled na vrcholy Prenetu. Dopravní dostupnost Chata U Sněhuláka leží na začátku obce Hojsova Stráž při komunikaci Klatovy–Nýrsko–Železná Ruda a je tudíž velmi dobře dostupná autem i v zimě. Svůj vůz pohodlně zaparkujete přímo U Sněhuláka. Autobusová zastávka je od chaty vzdálena cca 100 m a autobusy ČSAD zde jezdí cca každé 2 hodiny. To na vlak se trochu projdete – nádraží se nachází 2 km od obce v překrásném lese a vláčky jezdí každou hodinu. Využijte tedy veřejnou dopravu ke svým výletům po horách. Romantiky není nikdy dost!

Vybavení objektu

Pokoje jsou vybaveny vl. WC a koupelnou, barevným televizorem . Dále má každý k dispozici ručník a základní hygienické potřeby. Modrý pokoj, bílý pokoj a hnědý apartmán mají rovněž kuchyňskou linku s varnou deskou, varnou konvici, lednici s mrazáčkem, veškeré potřebné nádobí. Společné prostory jsou rozděleny na obývací a kuchyňský prostor. V obývacím prostoru jsou krbová kamna, LCD televizor, DVD, SAT. Kuchyňská linka obsahuje toto vybavení: myčka, mikrovlnná trouba, 2x varná deska, varná konvice, lednice s mrazákem, veškeré potřebné nádobí. Botárna - regály na uložení bot, sušák na promočené boty či přeskáče, prostor pro uložení lyží. Před objektem je k dispozici uzamykatelná plechová kolna na kola.

Pokoje

Červený pokoj pro dva Jedná se o malý romantický dvojlůžkový pokojík, pod jehož barvičkou roztaje každý led. Můžeme vám do pokojíku v případě nutnosti přidat přistýlku (ale je to potom malé). Koupelna s WC a základními hygienickými potřebami a ručníky jsou samozřejmým standardem. Modrý pokoj pro rodinu Manželská postel a dvě kvalitní přistýlky (max. 4 osob) Tento pokoj má vybavenou kuchyňskou linku. Určitě po náročném dni na železnorudsku oceníte soukromí, které Vám toto ubytování nabízí a vaše dovolená bude dokonalá. Budeme rádi, když v blankytu tohoto pokoje naleznete se svoji rodinou plné pohodlí. Žlutý pokoj pro čtyři Manželská postel a palanda (max. tedy 4 osoby) Tento pokoj je vhodný jak pro partu kamarádů, tak pro rodinu s dětmi. Až vám šumavská zima zaleze pod kůži, tak pokoj ve sluníčkové barvě pohladí vás příjemným jarním pocitem. Ani zde se o koupelnu, WC a o ručníky s nikým nemusíte dělit, pokoj má vlastní. Hnědý apartmán (max. 6 osob) Takový pěkný podkovní byt 2+1. Dva pokoje – každý po 3 lůžkách (celkem 6 osob) a navíc s kuchyňkou – ten se hodí partě kamarádů, ale zrovna tak i rodině s díťátky. Koupelna s WC, tak jako u ostatních pokojů, je i zde samozřejmostí včetně základních hygienických potřeb a ručníků. My to jinak neděláme… Bílý pokoj (max. 2 osoby) Pro dvě duše romantické, které vláčí láska klusem. Páni, právě v tomto pokoji můžete svoji vyvolenou požádat o ruku, vytvořili jsme vám pro to klima. Ale i manželé léty prověření si zde mohou zopakovat hřejivé líbánky. A nebo víte co? Přijeďte si prostě odpočinout… Pokoj má vlastní kuchyňku i sociální zařízení. Zelený pokoj (max. 4 osoby) Tento pokoj v podkroví v mnohém vám vyhoví – vejdou se sem 4 lůžka, pro malý i pro velký. Koupelna jak malovaná – je tu sprcháč a ne vana. Do kuchyně musíš dolů, protože máš společnou… Oranžový pokoj (max. 3 osoby) Ten je také pod střechou a 3 osoby tu snadno ulehnou. Máme tu i koupelku pro každičkou Popelku. Ručník, mýdlo atd. – nechte doma, my je máme – rádi dáme. Kuchyně je v přízemí – společná a navíc fakt pěkná, každého to uzemní.

Služby

Poskytujeme ubytovací služby.

Parkování

Svého plechového miláčka pohodlně zaparkujete na oploceném pozemku před chatou a to samozřejmně zdarma.

Stravování

My Vám sice neuvaříme, ale zato si můžete vařit sami v pěkné moderní kuchyňce. Nebo navštívíte jednu z mnoha restaurací v obci. Rádi Vám doporučíme. Je možno si objednat dopředu či až po příjezdu i polopenzi či plnou penzi - zařídíme Vám to v nejlepší rodinné restauraci v Hojsově Stráži. (ceny za snídani 65,--Kč, večeře za 75,--Kč). V obci je obchod s potravinami, kde pořídíte rovněž vše, co potřebujete.

Letní aktivity

Turistika, houbaření, cykloturistika.

Zimní aktivity

I lyžaři si přijdou na své – turistické stezky se v zimě promění na běžecké tratě a lecjaký běžkař zde v tom „švuňku“ ztratí katě. Nejvíce si na „Hojsovce“ zařádí malí i velcí lyžníci na sjezdovkách s vlekem. Od chaty U Sněhuláka je ta první vzdálena cca 70 m a několik dalších se pak nachází v obci či v její těsné blízkosti. Ty zdatnější lyžaře, kteří potřebují pro svůj život více adrenalinu, pošleme na lyžovačku do sportovního areálu na Špičák (cca 7km – dostupné vlakem, autem i autobusem). Tam mají větší kopce, delší vleky a dokonce i novou 4sedačkovou lanovku.

Celoroční aktivity

Turistické výlety do okolní přírody. V obci a jejím okolí je mnoho turistických a cykloturistických tras, které nevedou lesem jen tak halabala, nýbrž mají zajímavé cíle (např. vodopád Bílá Strž, Černé a Čertovo jezero, vyhledávané vrcholy Šumavy – Malý a Velký Ostrý a mnoho dalších...). Máte-li dobré botky pohorky, nic nebrání tomu, aby jste své plíce řádně provětrali na našich horách.

Doplňující informace o ubytování a cenách

V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na našem telefonu či emailu.

Celoroční ceny

Děti od 3 do 15 let - 350,--Kč/osoba/den

pes - 150Kč/den

celá chata - 9 000 Kč (v případě ubytování na 1 noc), 7 000 Kč (v případě ubytování na 2 až 4 noci), 6 500 Kč (v případě ubytování na 5 a více nocí)


Letní sezóna

Pokoj s vl. kuchyňkou - 450,--/osoba/den
Pokoj bez kuchyňky - 430,--Kč/osoba/den

Zimní sezóna

Pokoj s vl. kuchyňkou - 450,--Kč/osoba/den
Pokoj bez kuchyňky - 430,--Kč/osoba/den

Silvestr - Dohodou, pouze celá chata

Mimo sezónu

Pokoj s vl. kuchyňkou - 450,--Kč/osoba/den
Pokoj bez kuchyňky - 430,--Kč/osoba/den

Slevy

5% sleva - pro skupiny 10 a více osob

Doplňující informace o ubytování a cenách

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

V případě kratších pobytů (méně než 5 nocí) bude k ceně přiúčtován jednorázový poplatek 100 Kč/osoba. Neplatí při objednání celé chaty.

Parkování vozidel na pozemku u chaty ZDARMA.

Wi-Fi ZDARMA.

Účtujeme rekreační poplatek a poplatek z lůžka dle aktuální vyhlášky města Železná Ruda o místních poplatcích. Rekreační poplatek neplatí důchodci nad 70 let, ZTP, studenti, děti.


Kontakt Horská chata U Sněhuláka Horská chata U Sněhuláka levné ubytování Hojsova Stráž kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti