Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy

Klášterní 1, Hejnice
Kapacita: 64 osob
Cena: 800 - 2700 Kč
min. delka 1 denKlášter Hejnice (dříve Mezinárodní centrum duchovní obnovy) se nachází v budově bývalého františkánského kláštera z roku 1696 v malebném městečku Hejnice na úpatí Jizerských hor, kde se spojují staré poutní cesty z Polska, Německa a Čech. Celý objekt prošel nákladnou rekonstrukcí se zaměřením na bezbariérový přístup, a činnost centra byla slavnostně zahájena 5. ledna 2001. Přijeďte si odpočinout od starostí všedních dní a strávit dovolenou v příjemném prostředí do velmi oblíbeného letního i zimního rekreačního regionu. Klášter Hejnice nabízí nejen ubytování, ale také pořádání kulturních, vzdělávacích, rekondičních, relaxačních nebo duchovních programů, vzhledem k úžasnému propojení s poutním kostelem Navštívení Panny Marie, ve kterém se konají pravidelné mše svaté a koncerty vážné, duchovní ale i moderní hudby. Disponujeme 19 dvoulůžkovými pokoji, 1 apartmánem, 2 trojlůžkovými pokoji a 16 jednolůžkovými pokoji. Dále je možno využít přistýlek a dětských postýlek. Stravování je možné pro 60–200 osob. Naši hosté mají možnost využít knihovnu, konferenční sál, kabinet, galerii (pravidelné výstavy), kuchyňky, atria se slunečními hodinami a zahradu. Hosté mohou bezplatně zaparkovat svůj vůz na uzavřeném parkovišti s kamerovým dohledem. Jsme samostatnou církevní právnickou osobou, jejímž zřizovatelem je Litoměřické biskupství.

Umístění a dostupnost objektu

vlakem - z Liberce směrem na Frýdlant (trať 037), v Raspenavě přestoupit do Hejnic (trať 038) vlaková stanice - 5-10 minut chůze od Centra autobusem - z Liberce směrem na Frýdlant (silnice I/13), v Mníšku odbočit na Raspenavu (silnice III/290 04) a odtud do Hejnic (silnice II/290) upozornění! dvoupatrovým nebo vysokým autobusem z Liberce musíte přes Stráž nad Nisou na Frýdlant (silnice I/13), odtud směrem na Nové Město pod Smrkem (silnice II/291), po 2 km odbočíte na Raspenavu a do Hejnic (silnice II/290) autobusová zastávka - 5-10 minut chůze od Centra autem - z Liberce směrem na Frýdlant (silnice I/13) do Mníšku u Liberce, kde odbočíte směrem na Raspenavu (silnice III/290 04) a odtud do Hejnic (silnice II/290) letiště - Letiště Václava Havla Praha je vzdálené 150km; Letiště Dresden / Drážďany je vzdálené 140km (na obě letiště je možné zajistit transport)

Vybavení objektu

Velká přednášková místnost (AULA) s kapacitou až 80 osob, je vybavena moderní konferenční technikou, a menší místnosti (Cabinet, Knihovna, Refektář) vhodné pro pořádání různých workshopů či seminářů. Pro naše hosty je dostupná prostorná zahrada s velkým grilem, kterou je možné využít jak k relaxaci, tak pro pořádání různých oslav.

Pokoje

Všechny pokoje jsou vybaveny toaletou, sprchovým koutem, chladničkou, psacím stolem, nočním stolkem, telefonem, televizí s více jak 20ti programy a radiobudíkem. V celém objektu centra je dostupné bezplatné bezdrátové Wi-Fi připojení (100Mbps). K dispozici je rozvněž bezbariérová koupelna a toaleta.

Parkování

přímo u objektu hlídané parkoviště kamerovým systémem

Stravování

Klášter Hejnice má nejen pro ubytované hosty, ale i pro ostatní návštěvníky a poutníky denně otevřenou restauraci s výběrem kvalitních českých i mezinárodních pokrmů. Restaurace nabízí snídaně, obědy, večeře, rauty, grilování a v rámci programů je možné připravit také slavnostní tabuli, či slavnostní pohoštění k různým příležitostem. Též nabízíme svatební tabule, pohoštění po křtu nebo smuteční hostinu. V restauraci pravidelně připravujeme tématické víkendy.

Letní aktivity

V teplých letních dnech jistě přijde vhod místní přírodní koupaliště, které je vzdálené přibližně 500 m nebo 10 minut chůze od Centra, nebo můžete využít cyklobusu a nechat se "vyvézt" na Smědavu a kochat se přírodou Jizerských hor ze sedla svého kola. Ve vzdálenosti 2 km od centra jsou známé Lázně Libverda, kde můžete navštívit kolonádu, ochutnat místní kyselku, nebo vystoupat pár schodů a navštívit výletní restauraci Obří sud. Od Obřího sudu se můžete také na kole vydat ojedinělou cyklistickou stezkou Singltrek pod Smrkem a zažít nevšední zážitky při jízdě lesními stezkami. Síť stezek Singltreku v roce 2012 dosáhla již 80 km!

Zimní aktivity

V zimních měsících se můžete vydat na 350 m dlouhý lyžařský vlek pod svahy vrchu Ořešníku, který je vhodný zejména pro začátečníky a je vzdálený asi 10 minut chůze od Centra, nebo můžete navštívit nově otevřený (sezóna 2008/2009) zimní areál Stog Izerskie vzdálený 20 km od Centra / 8 km od hraničního přechodu Nové Město pod Smrkem (20 minut jízdy autem). Tento areál je vybaven 8 místnou kabinkovou lanovkou z Czerniawa Zdrój na Stóg Izerski u lázeňského městečka Swieradow Zdroj a více jak 2500m sjezdových tratí s umělým zasněžováním a umělým osvětlením. Pokud raději trávíte v zimě čas na běžkách, můžete využít Skibusu, který Vás každý den během 10ti minut vyveze na Smědavu, kde je jedno z nástupních míst oblíbených denně upravovaných tratí Jizerské lyžařské magistrály.

Celoroční aktivity

V okolí se nabízí množství turistického i sportovního vyžití. Navštívit můžete tajuplná a kouzelná místa Jizerských hor jako Ořešník, Polední kameny, Frýdlantské cimbuří, vodopády Černého potoka, Jizerskohorské bučiny atd. Zajímavé je jistě také navštívit moderní 20 m vysokou rozhledu na Smrku (1124m n.m.), která byla pro veřejnost otevřena v roce 2003 a odkud je za krásného počasí rozhled po celém Frýdlantském výběžku. Nejen při nepřízni počasí můžete navštívit 10 km vzdálený Hrad a Zámek ve Frýdlantu, který začal již v polovině 13. století budovat rod Bibrštejnů. Zámek později patřil rodu Redernů, Albrechtu z Valdštejna, rodu Gallasů a Clam-Gallasů. Na Vaše společné výlety vám rádi zajistíme autobusovou dopravu, nebo pomůžeme najít vhodný spoj veřejné dopravy.

Doplňující informace o ubytování a cenách

ubytování od 14 - 20 hodin, odjezd do 10 hodin

Celoroční ceny

800 Kč/os/noc/jednolůžkový pokoj
1400/noc/2lůžkový pokoj
2100 Kč/noc/3lůžkový pokoj
2700 Kč/noc/apartmán
300,-Kč přistýlka
200,-Kč naše dětská postýlka

Ceny stravování

200,-Kč polopenze
350,-Kč plná penze

Slevy

dítě do 3 let strava zdarma
dítě 3 - 6 let stravné 70% z ceny

Doplňující informace o ubytování a cenách

pes 100 Kč/noc


Kontakt Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy levné ubytování Hejnice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti