Hotel Alba

Deštné v Orlických Horách 180, Deštné v Orlických Horách
Kapacita: 67 osob
Cena: 440 - 670 Kč
min. delka 1 denHorská chata v Deštném v Orlických horách. Uspokojí nejen náročného horala, ale i klasického turistu. Ve dvou, tří i vícelůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením naleznou hosté příjemnou základnu pro své turistické, cyklistické či lyžařské výpravy, ale i pro odpočinek.

Umístění a dostupnost objektu

Horskou chatu Albu naleznete na okraji malebné vesničky Deštné v Orlických horách. Deštné s 625 stálými obyvateli se rozkládá v údolí mezi hustými lesy, romantickými pastvinami a tajemně krásnými horami. Nabízí se vám zde neopakovatelná atmosféra nádherné přírody, klidu, čistého vzduchu a pohádkových příběhů o zimním vládci Orlických hor Rampušákovi a princezně Kačence, královské dceři, která se, podle pověstí, kdysi ukryla před nepřátelskými vojsky v horách a za to, že jí hory poskytly přístřeší a ochranu, zůstala v nich a stala se jejich patronkou. Hotel je snadno dostupný po silnici, která je bez potíží sjízdná i v zimě. 200m nad hotelem je zastávka autobusů, autobusové spoje z Hradce králové, Rychnova nad Kněžnou, Nového Města nad Metují a z Prahy lze použít bez přestupů.

Vybavení objektu

Hotel Alba svým horským charakterem a vybavením uspokojí nejen náročného horala nebo klasického turistu, ale též rodiny s dětmi, turistické i školní zájezdy. Hotel nabízí nekuřáckou restauraci s koutkem pro děti a venkovní zahrádku. V letních měsících je přístupno hotelové hřiště s herními prvky, na blízkém ohništi je možnost opékání. Hotelové pokoje jsou stylově vybavené, na všech pokojích je nové sociální zařízení. Hotel poskytuje svým klientům prostorné hotelové parkoviště pro osobní automobily, lze zde parkovat i s autobusem. Ve společných prostorách i na všech pokojích je zdarma připojení k internetu. V zimních měsících nabízíme lyžárnu se sušárnou. Je prostorná a snadno dostupná, hotel leží přímo pod dojezdem sjezdovky, proto je možno dojít od sjezdovky přímo do hotelu bez přezouvání. V letních měsících lze lyžárnu využít k uložení kol a kočárků.

Pokoje

Pokoje jsou stylově a prakticky vybaveny horským nábytkem z masivního dřeva. Nabízíme dvojůžkové i vícelůžkové provedení s výhledem na okolní překrásná panoramata. Celková kapacita hotelu je 67 lůžek. V každém z pokojů najdete pohodlnou postel, noční stolek, šatní skříň a samostatnou koupelnu s wc a sprchovým koutem.

Služby

Hřiště, trampolína, pérák, skluzavka, pískoviště, bazének, houpačka, domeček. Dětský koutek v restauraci. Možnost zapůjčení sportovního náčiní či deskových a společenských her. Možnost opékání na zahradě hotelu. Učebna s tabulí pro výuku (kapacita 2x15 osob). Dataprojektor s plátnem. Možnost uspořádání svatebních hostin, rautů, firemních, společenských a rodinných oslav v příjemném a kultivovaném prostředí hotelové restaurace s možností ubytování. Nabídka dietní kuchyně na objednání. Masáže na objednání. Průvodcovské služby na objednání.

Parkování

Parkovat lze přímo před hotelem. Možnost parkování je i pro autobusy.

Stravování

Chutná domácí kuchyně v restauraci po celý den. Výborné pivo - Tři sestry (Pivovar Lobkowicz), Bernard (světlé, tmavé) + točené nealko Bernard Možnost uspořádání svatebních hostin, rautů, firemních, společenských a rodinných oslav v příjemném a kultivovaném prostředí hotelové restaurace s možností ubytování - průběh oslavy a menu lze připravit podle přání zákazníka. Nabídka vaření dietních pokrmů na objednávku.

Letní aktivity

V okolí Orlických hor můžeme najít velké množství upravených cyklostezek. K dispozici jsou pro turisty tzv. cyklobusy. Provoz autobusů pro turisty a cyklisty do Orlikcých hor je zajišťován hned třemi autobusovými dopravci . Procházky, houbaření a rybaření : v Deštném stojí za pozornost především Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. V blízkém okolí najdete nejatraktivnější místa Orlických hor - například přírodní rezervaci Bukačka, horskou Masarykovu chatu na Šerlichu, údolí obce majestátně střeží nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná a v údolí Bělé Šerlišský mlýn . Zajímavá je i lokalita kolem bývalé dřevorubecké osady Luisino Údolí. Houbaření v okolních lesích poskytne každému houbaři potěšení z plného koše, stejně tak si přijdou na své milovníci borůvek a malin. Protože čisté horské potoky jsou plné pstruhů, existují zde místa, kde je jejich lov povolen. Kulturní a stavební památky v Orlických horách: Kostel sv. Maří Magdalény v Deštném v Orl. h. (1723-1725) Muzea čs. Opevnění - objekty opevnění Orlických hor z nichž nejzajímavější jsou např. pevnost Dobrošov, či dělostřelecká tvrz Hanička Rozhledny Orlických hor - ( Velká Deštná (1 115 m), Rozhledna na Polomském kopci (1 050 m), Vrchmezí (1 084 m) ), Anenský vrch(991 m), Dobrošov (624 m), Suchý vrch (995 m) Hrady, zámky, muzea zámek Opočno pod Orlickými horami, zámek Nové Město nad Metují , zámek Rychnov nad Kněžnou , zámek Náchod hrad Frymburk, hrad Klečkov archeologické muzeum (skanzen) v přírodě Uhřínov - Villa Nova muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou Sklářské slavnosti v Deštném Každoročně, začátkem srpna se v Deštném koná akce nazvana Tavení skla dřevem. Vzpomínka na místní zaniklé tradiční řemeslo trvá celý víkend a je velice zajímavá pro dospělé i pro děti. Program, při němž se nejprve fouká a nakonec i draží vyrobené sklo je doprovázen trhem, dílnami pro děti i kulturními vstupy. Více o místním sklářství zde . Terénní horské koloběžky Vyzkoušejte si adrenalinový sjezd na speciálně upravených koloběžkách z hřebenů orlických hor s průvodcem, cca 1h a nebo sjezd na sjezdovce u chaty Start kde probíhá také jízda na terénních tříkolkách. Kolečkové terénní brusle Nordic Jízda po cyklostezkách orlických hor na terénních bruslích. Na obou bruslích jsou brzdy. Brusle jsou letní verzí běžeckých lyží, k bruslím vám budou zapůjčeny chrániče a helmy. Pro odvážnější Lanový park Deštné disponuje řadou lanových překážek pro děti i dospělé. Je v něm deset lanových překážek pro děti, adrenalinové zážitky si však mohou vychutnávat i dospělí, kterým toto lanové centrum nabízí 25 překážek. V areálu lanového parku je trampolína, dětské pískoviště a skluzavka. Nedaleko je i lezecká stěna, s možností vypůjčení veškerého vybavení.

Zimní aktivity

V zimním období, kdy drží pomyslné žezlo vládce Orlických hor Rampušák , je v Deštném připravena spousta zimních radovánek. Lyžařský areál blízko hotelu nabízí sedačkovou lanovku a mnoho vleků, perfektně upravené sjezdovky pro lyžaře i snowboardisty, v provozu je lyžařská škola pro začátečníky s nově otevřeným cvičným lyžařským hřištěm ''Rampušákovo'', které je vybaveno pojízdným pásem SUNKID a dětským lyžařským kolotočem . Můžete si také zajít na velmi oblíbené večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Pro jezdce na snowboardu a freeski lyžích je zde připraven stále se rozvíjející a čím dál více populární snowpark www.sportprofi/snowpark/ Pokud si nechcete brát celou výbavu, nebo ji nevlastníte, není problém si zajít do zdejší plně vybavené půjčovny. V lyžařském areálu si můžete vybrat z 11 sjezdovek s rozdílnou délkou a náročností a nebo se vydat na dobře upravené a značené běžkařské tratě s délkou více než 50km a fantastickými výhledy z hřebenů hor.

Celoroční aktivity

Svůj pobyt u nás si můžete naplánovat v každé roční době, protože v Deštném v Orlických horách je krásně i za špatného počasí. Pro zájemce o zimní i letní sporty je poloha hotelu Alba přímo ideální - 200 m nad hotelem se nachází zastávka autobusů. Pěší turisty a cyklisty potěší jistě blízký rozřadník turistických značek a cyklostezek. K lanovkám lyžařského centra je to pár kroků a i přes to všechno si Alba uchovává své klidné soukromí mimo centrum obce, v malebné zátočině horské říčky.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Historie: Horská chata Alba je jedno z nejstarších ubytovacích zařízení v Orlických horách. Její název pochází z německého překladu slova "Bělá", stejně se jmenuje horská říčka protékající údolím Zákoutí, kde Alba stojí. Již v r. 1882 zde, dle některých dobových záznamů, stával kamenný hostinec. První dochovana fotografie pochází z r. 1907,kdy byla Alba,tehdy zvaná Vondrákova hospoda, českou sklářskou hospodou patřící k místní sklárně karolina. Od r. 1924 byla Alba německým hotelem.Ten byl do roku 1935 dřevěnou nadstavbou zvětšen a přestavěn do dnešní podoby. V době války byl na Albě zřízen tábor pro Polské,Ruské a Francouzské zajatce. V srpnu roku 1998 zasáhla Deštné povodeň, která zničila mnoho domů v obci i v okolních vesnicích. Ani Alba nebyla ušetřena. Rozvodněná říčka sebrala celé její zadní křídlo, a proto muselo následně dojít k dostavbě, která byla citlivou rekonstrukcí ukončena v roce 2008. Díky své výhodné poloze u hlavní cesty i malebnému zákoutí pod sjezdovými tratěmi, byla horská chata Alba vždy důležitým rekreačním, společenským a sportovním centrem, tento rys si uchovává i dnes.

Letní sezóna

dospělý - 440,-Kč/noc se snídaní, 550,-Kč polopenze/noc
dítě do 3 let bez nároku na vlastní lůžko ZDARMA
dítě 3-12 let - 300,-Kč/noc se snídaní, 380,-Kč polopenze/noc
dítě 12-17 let - 370,-Kč/noc se snídaní, 470,-Kč polopenze/noc

Zimní sezóna

Leden
dospělí a dětí od 12 let - 530,-Kč/noc se snídaní, 610,-Kč polopenze/noc
dítě 1-3 roky - 100,-Kč/noc se snídaní, 150,- Kč polopenze/noc
dítě 3-12 let - 370,-Kč/noc se snídaní, 430,-Kč polopenze
Únor, březen
dospělí a dětí od 12 let - 560,-Kč/noc se snídaní, 670,-Kč polopenze/noc
dítě 1-3 roky - 100,-Kč/noc se snídaní, 150,- Kč polopenze/noc
dítě 3-12 let - 430,-Kč/noc se snídaní, 510,-Kč polopenze

Slevy

V případě ubytování zájezdu lze při pobytu více jak 30 osob po dohodě domluvit výhodnější ceny.
Slevy po dohodě mohou uplatňovat i zájezdy s nezletilými dětmi a jejich dozor.
Při opakovaném ubytování poskytujeme věrnostní slevy.


Kontakt Hotel Alba Hotel Alba levné ubytování Deštné v Orlických Horách kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti