Pension U Raka

Soušská 649, Desná
Kapacita: 25 osob
Cena: 280 - 310 Kč
min. delka 1 denDovolte nám, abychom Vás pozvali do malebného prostředí Jizerských hor. Rádi bychom Vám nabídli kvalitní ubytování s polopenzí ve dvou až pětilůžkových pokojích za zajímavou cenu. Blízké okolí našeho penzionu pak nabízí široké možnosti sportovního vyžití v zimním i letním období. Krásná příroda Jizerských hor zaujme vyznavače turistiky celou řadou značených tras pro méně i více náročné.

Umístění a dostupnost objektu

Náš rodinný penzion se nachází v jihozápadní části Jizerských hor v blízkém okolí přehradní nádrže Souš.

Vybavení objektu

Penzion je vybaven: Restaurace s TV/SAT a DVD Zahradní restaurace (v letních měsících) Bar Úschovna sportovního vybavení WiFi internetové připojení Společné sociální zařízení, rozdělené pro muže a ženy Vlastní parkoviště pro 15 vozidel Ohniště s posezením

Pokoje

Penzion je vybaven dvou až pětilůžkovými, standardně zařízenými pokoji. Všechny pokoje jsou kompletně obloženy dřevem a navozují tak příjemnou atmosféru horské chalupy. Po dohodě u nás rádi uvítáme i Vaše domácí mazlíčky.

Služby

TV/SAT/DVD WiFi internetové připojení Úschovna sportovního vybavení Parkování přímo u objektu

Parkování

Disponujeme vlastním parkovištěm s kapacitou 15 vozidel.

Stravování

Hostům nabídneme stravování formou polopenze, večeří nebo snídaní. Snídaně Vyberte si ze široké nabídky vždy čerstvých sýrů, uzenin, teplých párků, míchaných vajec, čerstvého pečiva, ovocných či bílých jogurtů, müsli a ovoce. K pití podáváme čaj, kávu a ovocné džusy. Snídaně je kontinentální, servírovaná od 08:00 do 09:00 hodin. Večeře Nabídneme Vám jednotné večerní menu. Po dobu svého pobytu ochutnáte speciality domácí kuchyně. Začínáme polévkou nebo studeným předkrmem. Následuje hlavní teplé jídlo a po večeři servírujeme dezert ve formě zeleninového salátu, poháru, závinu, palačinky či ovoce. Večeře podáváme od 18:00 do 19:00 hodin. Zahradní restaurace V letních měsících je pro naše hosty i pro veřejnost otevřena zahrádka. Po celý den i večer zde naleznete nabídku specialit na lávovém grilu, polévek, zmrzlinových pohárů a jiných domácích dezertů. Osvěžit se můžete vždy vychlazeným pivem nebo jinými nealkoholickými a alkoholickými nápoji.

Letní aktivity

Cyklistika Jizerské hory nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku a to zejména díky velkému množství lesních zpevněných cest, které se používají pro dopravu dřeva. Po nich je vyznačena spousta lákavých cyklistických tras, které spojují většinu turisticky přitažlivých míst. Ploché náhorní pláně jsou vhodné i pro sváteční cyklisty. Některé trasy jsou dokonce vyznačeny i pro tělesně postižené, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Povrch cest je místy asfaltový, jinde je zpevněn panely nebo zhutněným perkem. Všechny trasy lze absolvovat při dostatečné míře opatrnosti na všech typech kol. Pěší turistika Chráněná oblast Jizerské hory je jednou z nejstarších v České republice. Až do současnosti si zachovala vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Jizerské hory jsou poměrně velmi koncentrované v tom smyslu, že na malé ploše je nakupeno velké množství přírodních atraktivit, jako jsou pozoruhodné skály, zajímavé vodopády, rašeliniště, horské louky, vodní nádrže, místa dalekých rozhledů a podobně. Značené turistické trasy jsou v Jizerských horách zahuštěné a ozdobené oblíbenými chatami. Zvláštností jsou kiosky v méně frekventovaných částech pohoří, u kterých je možné v sezóně zakoupit občerstvení. Po Jizerských horách se dá toulat rekreačně, tedy v podobě například půldenních nebo celodenních nenáročných výletů, ale dají se také vymyslet velmi náročné trasy s velkým převýšením, jako je třeba absolvování všech jizerských vrcholů nad 1000 metrů nadmořské výšky v limitu 24 hodin (Jizerské tisícovky). V okolí řeky Jizery vede naučná stezka, která ukazuje geologickou i botanickou výjimečnost Jizerských hor a prochází národní přírodní rezervací Rašeliniště Jizery. Chloubou kraje je soustava kamenných a železných rozhleden s fantastickými výhledy do okolí. In-line brusle Přímo od našeho penzionu okolo přehradní nádrže Souš můžete vyrazit po krásné, hladké asfaltce na bruslích až k vyhlášeně hospodě na Smědavě. Osmikilometrová trasa vede zprvu po rovině podél přehrady, po dvou kilometrech se začne vlnit, následuje mírné, ale vytrvalé stoupání a nakonec vás čeká kilometrový sjezd k parkovišti na Smědavě. Jedná se o oblíbenou vyhlídkovou trasu nitrem Jizerských hor, svým charakterem vhodnou pro všechny výkonnostní kategorie bruslařů.

Zimní aktivity

Sjezdové lyžování Milovníkům sjezdových lyží a snowboardů nabízí pomezí Jizerských hor a Krkonoš širokou škálu svahů všech obtížností i kvality. Z velkých krkonošských středisek je nejblíže Harrachov, vzdálený 15 minut jízdy autem. U výchozí stanice čtyřsedačkové lanovky v Rokytnici nad Jizerou pak budete do 30ti minut. Cca 250m od penzionu se nachází lyžařský areál Černá říčka, ideální zejména pro rodiny s dětmi a méně náročné lyžaře. Nedaleko jsou známé menší lyžařské areály Rejdice (cca 15 min.), Paseky nad Jizerou (cca 20 min.) a Tanvaldský Špičák (cca 15 min.). Běžecké lyžování Jizerské hory jsou svým charakterem jedním z nejlepších míst pro milovníky bílé stopy. Lyžařské běžecké dálkové trasy v Jizerských horách mají dlouholetou tradici. Bezprostřední okolí penzionu umožňuje nástup do běžecké stopy vstříc mnoha zajímavým cílům a trasám Jizerské magistrály.

Letní sezóna

01.06. – 31.08.
děti 3 - 7 let ... 260 Kč/osoba/noc
děti 8 - 12 let ... 290 Kč/osoba/noc
dospělí ... 310 Kč/osoba/noc
domácí mazlíček ... 100 Kč/noc

Zimní sezóna

01.12. – 31.03.
děti 3 - 7 let ... 260 Kč/osoba/noc
děti 8 - 12 let ... 280 Kč/osoba/noc
dospělí ... 310 Kč/osoba/noc
domácí mazlíček ... 100 Kč/noc

Mimo sezónu

01.04. – 31.05. a 01.09. – 30.11.
děti 3 - 7 let ... 230 Kč/osoba/noc
děti 8 - 12 let ... 250 Kč/osoba/noc
dospělí ... 280 Kč/osoba/noc
domácí mazlíček ... 100 Kč/noc

Ceny stravování

Snídaně
děti 3 - 7 let ... 50 Kč/osoba
děti 8 - 12 let ... 70 Kč/osoba
dospělí ... 80 Kč/osoba

Večeře
děti 3 - 7 let ... 90 Kč/osoba
děti 8 - 12 let ... 110 Kč/osoba
dospělí ... 130 Kč/osoba

Polopenze
děti 3 - 7 let ... 140 Kč/osoba
děti 8 - 12 let ... 180 Kč/osoba
dospělí ... 210 Kč/osoba

Doplňující informace o ubytování a cenách

Příplatek za ubytování na jednu noc 40,- Kč.
Rekreační poplatek 12 Kč/osoba/den
Parkovací poplatek 15 Kč/vozidlo/den


Kontakt Pension U Raka Pension U Raka levné ubytování Desná kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti