Chalupa Sihelne

Velké Karlovice 38, Velké Karlovice
Kapacita: 20 osob
Cena: 1500 - 2000 Kč
min. delka 2 dnyVýjimečné ubytovací středisko Chalupa Sihelne se nachází ve Zlínském kraji v obci Velké Karlovice. Vesnici obklopuje podhůří Javorníků a Beskyd. Velké Karlovice jsou jednou z největších obcí v České republice. V okolí Chalupy Sihelne najdete zachovalé pastviny s menšími stády ovcí. Jsou zde k vidění i horská stavení, kde se dodnes hospodaří. Při pochůzkách po okolí narazíte na stromy, které znají příběhy předků - zarytých Valachů. Objevíte svůj kousek Valašska a zažijete nebývalé zážitky, které jen tak nezapomenete. Chalupa Sihelne je kompletně zrekonstruována a nabízí moderní prostředí. Chalupa k pronájmu nabízí jednotlivé apartmány a pokoje. Získáte jistotu nocování v krásných a vzdušných prostorech, kde budou mít pocit volnosti i Vaše děti. Chalupu lze pronajmout i celou. Nabízí se Vám tak možnost uspořádat utužující dovolenou pro pracovní kolektiv v krásném prostředí Beskyd. Díky prostorné společenské místnosti pro Vás nebude problém zorganizovat teambuildingové aktivity.

Umístění a dostupnost objektu

Chalupa k pronájmu leží v obci Velké Karlovice nacházející se v podhůří Javorníků a Beskyd. Vyhlášená oblast zimních středisek pro sjezdové i klasické lyžování. Desítky kilometrů cyklistických tras a stezek pro pěší turistiku. V létě lze využít přírodního koupaliště poblíž Velkých Karlovic. V areálu hotelu Horal lze využít wellness středisko a zahrát si golf.

Vybavení objektu

Chalupa i její apartmány jsou vybaveny moderním a kvalitním nábytkem z přírodních materiálů. Pohodlné postele Vám zaručí ničím nerušený kvalitní spánek, v podobném typu ubytování se objevují ojediněle. Nabízíme kvalitní a moderní vybavení od koupelen, přes apartmány až po kuchyně. Odpočinou si můžete ve finské sauně nebo v odpočívárně vybavené moderní technikou. V okolí Velkých Karlovic jsou koupaliště, cyklo trasy, běžkařské trasy, sjezdovky...

Pokoje

Ubytování ve Velkých Karlovicích - Chalupa k pronájmu nabízí celkově 7 apartmánů. Apartmány jsou vybaveny moderním a kvalitním nábytkem z přírodních materiálů. Postele Boxspring postelí se v podobném typu ubytování objevují ojediněle. My Vám tuto technologii postelí poskytujeme v praxi. Tyto pohodlné postele Vám zaručí ničím nerušený kvalitní spánek v našich útulných apartmánech. Plně vybavené koupelny a toalety jsou u nás samozřejmostí.

Parkování

Parkování před chalupou.

Stravování

Společná kuchyň má moderní vybavení v podobě dvou lednic, mrazáku, sporáku se sklokeramickou idukční deskou. Nechybí ani varná konvice, toastovače a kávovar s kávu italské značky Illy.

Letní aktivity

V letním období jsou v okolí Javorníků k dispozici opravdu dlouhé cyklostezsky, pěší turistika, koupání na koupalištích i ve wellness, a jiné sportovní aktivity od tenisu až po golf, případně si zde najdou oblibu i milovníci koní. Příznivci cyklistiky ocení cyklotrasu Bumalka – Vsetín známou pod názvem cyklostezka Bečva měří cca 30 km a vede zhruba 100 m od Chalupy Sihelne. Je vhodná také pro inline brusle. Návštěvníci chalupy Sihelne budou mít nejblíže k úseku Velké Karlovice – Valašské Meziříčí. Tato část měří 30, 8 km. Startuje se v nadmořské výšce 650 m nad mořem. Celkové převýšení trasy čítá 359 m, úhrnné stoupání 421 m a úhrnné klesání je 780 m. Mezi oblíbené letní volno časové aktivity v okolí Javorníků a Beskyd se řadí také pěší turistika. Tato oblast je díky kvalitním komunikacím dobře přístupná z celého údolí Vsetínské Bečvy. Značené turistické trasy vedoucí po vrcholcích Javorníku někdy zasahují i na slovenské území. Krásy Valašska můžete obdivovat hned z několika pěších tras, mezi které paří např. trasa Bumbálka - Velký Javorník – Huslenky (43 km) nebo Vsetín - přes Soláň – Bumbálka (44 km). Potěšení i zábavu v okolí Chalupy Sihelne naleznou i milovníci koní. Pokud posbíráte dostatek odvahy, můžete vyrazit do střediska poblíž, kde si pro Vás majitelé připravili možnost svezení na šlechtěných kobylách, které s láskou chovají. Ježdění je určeno pro děti, dospělé začátečníky i pokročilé. Více na webu www.chalupasihelne.cz

Zimní aktivity

V zimním období pro vyznavače běžecké stopy okolí Javorníků a Beskyd nabízí několik desítek kilometrů běžeckých stezek. Přímo u Chalupy Sihelne se nachází jedna ze stop a to konkrétně spojnice mezi stopou od centra Velkých Karlovic přes Machůzky až po hotel Galik a hotel Horal. K oblíbeným hřebenovým trasám patří přejezd Javorníků směr Kasárna - Velký Javorník - Portáš - Kohútka - délka 12 km nebo trasa Kasárna - Butorky - Čemerka - Gregušovci - U Melocika - délka 12 km. Trasa, při které se Vám na obzoru objeví Vsetínské vrchy, vede směrem Bumbálka - Třeštík - Benešky - Soláň - Tanečnice - Vsacký Cáb – Vsetín. Krásná příroda však nabízí další kilometry běžeckých tras. Některé z nich sou pravidelně strojově upravovány. Velké Karlovice jsou vyhlášená oblast zimních středisek pro sjezdové lyžování. Díky dostatku sněhu se návštěvníci mohou „klouzat“ v sedmi střediscích s moderními vleky. Razula – areál je tvořen čtyřmi sjezdovkami v údolí Lésové z toho jsou dvě zasněžované. Hlavní sjezdovka měří 1000 m a má převýšení 210 m. Machůzky – nejdelší sjezdovka Zlínského kraje Ttrapoma H130 s délkou 1050 m. Možnost večerního lyžování. Kyčerka – celkem 2 480 metrů sjezdových tratí s 9 vleky. Vleky sou schopny odbavit až 6 500 osob za hodinu. Zajímavý je dětský areál s pohyblivými koberci.

Letní sezóna

Ceny pro letní i zimní sezonu jsou stejné.

Zimní sezóna

Ceny pro letní i zimní sezonu jsou stejné.

Doplňující informace o ubytování a cenách

- Ceny jsou platné pro pokoj/noc
- Cena obsahuje ubytování včetně ložního prádla a ručníků, spotřeby energií a závěrečného úklidu.
- Nad rámec mohou hosté využít privátní saunu na 2 hodiny (max. 4 osoby) v ceně 800 Kč.
- Rekreační poplatky odváděné obci Velké Karlovice činí 15 Kč / osoba na den (nevztahuje se na ZTP osoby, osoby mladší 18-ti let a straší 70-ti let).


Kontakt Chalupa Sihelne Chalupa Sihelne levné ubytování Velké Karlovice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti