Penzion Belle Donne

Znojemská 296, Suchohrdly
Kapacita: 11 osob
min. delka 1 denPenzion Belle Donne byl nově vybudován na přelomu roku 2016/2017 jako další část projektu beauty salon - penzion - wellness. Nachází se tedy nad již fungujícím salonem se službami, které Vám Váš pobyt u nás mohou zpříjemňovat. Oficiálně byl otevřen v září roku 2017. Jeho rozvoj je sice zatím v plenkách, pevně ale věříme, že kombinace našeho nadšení a srdce, které jsme do penzionu vložili, povedou k maximální spokojenosti Vás - hostů. Na recepci penzionu Vás čeká srdečné přijetí v zázemí Beauty Salonu Belle Donne, kde naleznete i dětský koutek pro Vaše ratolesti. Vždy se u nás snažíme skloubit profesionální a přátelský přístup, a zároveň navodit příjemnou atmosféru.

Umístění a dostupnost objektu

Penzion se nachází v obci Suchohrdly, v blízkosti středověkého města Znojma, kousek od Národního parku Podyjí. Můžete tak skloubit příjemné ubytování v klidu příměstské části Znojma, ale zároveň být všemu vyžití, které město a okolí nabízí, nablízku.

Vybavení objektu

Nabízíme ubytování ve dvou dvojlůžkových pokojích a jednom apartmá pro čtyři osoby (vždy s možností přistýlky) zařízených v originálním vintage stylu tak, aby z nich vyzařovala útulnost, pohodlí a cítili jste se v nich příjemně. Právě pro nízký počet pokojů Vám můžeme slíbit soukromí a klid, kterého je v dnešní uspěchané době pramálo. Nabízíme Vám: příjemné ubytování v útulném prostředí klimatizované pokoje nekuřácký prostor možnost přistýlky minibar ve všech pokojích vysokorychlostní Wi-Fi připojení zdarma Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, vysoušečem vlasů, TV, minibarem, rychlovarnou konvicí a Wi-Fi internetem.

Pokoje

DVOJLŮŽKOVÝ POKOJ SARA Pokoj zařízený v příjemných zemitých barvách s manželskou postelí. Pokoj je velký 17,5 m2 a přímo navazuje na moderně vybavenou koupelnu s velkým sprchovým koutem. Pokoj je možno doplnit o přistýlku, nebo postýlku pro naše nejmenší návštěvníky. TIP: Doporučujeme pro manželské páry, kteří si chtějí užívat klid a odpočinout si. DVOJLŮŽKOVÝ POKOJ BEATRICE Pokoj s manželskou postelí zařízený do starorůžova tak, abyste se v něm cítili jako v pohádce. Je sice nejmenší z našich pokojů, avšak vystupující z řady svou útulností. Velký je 14 m2, navazující na moderně vybavenou koupelnu s velkým sprchovým koutem. Pokoj je možno doplnit o přistýlku, či postýlku pro Vaše nejmenší ratolesti. TIP: Naše doporučení pro tento pokoj směřuje k novomanželům, kteří si chtějí užít svatební noc. APARTMÁN ELENA Čtyrlůžkový apartmán, největší z našich pokojů, vybavený manželskou postelí a rozložitelným lůžkem pro další dvě osoby má 42 m2 a přímo navazuje na prostornou koupelnu s velkým sprchovým koutem. Zařízený je do červených tónů, doplněných květinovými vzory a disponující obývacím koutem, toaletním stolkem a vlastní kuchyňkou vybavenou jednoplotýnkovou indukční deskou, mikrovlnou troubou, varnou konvicí a základním nádobím. Apartmán je možno doplnit o přistýlku, nebo postýlku pro naše nejmenší návštěvníky. TIP: Úžasně vyhovující pro rodiny s dětmi.

Služby

V prostorách beauty salonu v přízemí domu naleznete kadeřnictví, kosmetiku, pedikúru, manikúru, masáže a solárium. Více o všech službách a jejich cenách naleznete na našem webu www.belledonne.cz.

Parkování

Součástí penzionu je parkoviště monitorované kamerovým systémem.

Stravování

Každý den podáváme mezi 8:00 a 10:00 hodinou (dle Vašeho přání) kontinentální snídaně, a to za příplatek 139 Kč. Základem každé snídaně je čerstvé pečivo, máslo, paštika, marmeláda, tavený sýr, jogurt, ovoce a vždy něco sladkého. Nechybí čaj, černý, nebo ovocný a ovocná šťáva. Dále si pak můžete vybrat z nabízených menu, míchaná vejce s cibulkou a slaninou, volské oko, vařené párečky, sýry s uzeninou, nebo müsli s bílým jogurtem. Dáváme si opravu záležet, protože právě snídaně je základem celého dne. Za 119 Kč potom připravujeme dětské snídaně.

Letní aktivity

Pro milovníky vína a cykloturistiky stojí za to vyzkoušet novinku města Znojma, a to VÍNOBUS - 13 zastávek, 56 kilometrů, 19 vinařství Díky Vinobusu můžete jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž byste museli řešit, jak se dopravíte tam i zpět. Můžete si prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Nosič na kola je samozřejmostí. Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol, který se třikrát denně vydá na trasu dlouhou necelých šedesát kilometrů a cestou třináctkrát zastaví – to je speciální Vinobus, společný projekt spolku VOC Znojmo. Projekt je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, okolních obcí a Vinařského fondu ČR. Poprvé se s ním lidé projeli při Znojemském historickém vinobraní 2015, plnou sezonu zahájil v dubnu 2016. Vinobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit – vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy i místa, odkud se můžete vydat na výlet na kole. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak se vyhnout problémům s nulovou tolerancí alkoholu za volantem nebo na kole. Můžete si vybrat pouhé projetí trasy s průvodcem, ale také můžete kdekoliv vystoupit, projít si vybrané místo, ochutnat vína a počkat na další spoj, případně se dál vydat po některé z cyklostezek. Za zábavou můžete vyrazit i na Konopnou farmu Vranč. Úžasná oáza klidu, kde si můžete při odpočinku s drinkem rehabilitovat svoje nohy v mořském písku kolem celého baru. Pěstuje se výhradně technické konopí, které má zákonem povolený, téměř nulový obsah psychoaktivní látky THC. ZÁBAVA PRO RODINY S DĚTMI: Tento výlet jistě ocení především děti, ale myslím, že se pobavíte i Vy, dospěláci! O čem je řeč? O vyhlídkové jízdě turistickým vláčkem. Jezdí 5x denně od května do konce září. Vejde se do něj 64 osob. Nezapomeňte si ale svůj výlet vláčkem rezervovat. Vyrazit můžete i na městskou moderní plovárnu Louka se skluzavkami i tobogány, rekreačním-kondiční bazénem, bazénem pro neplavce a dětským brouzdalištěm. Součástí areálu jsou sportoviště - hřiště pro plážový volejbal, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště pro streetball a stoly pro stolní tenis. Nechybí zde ani dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm. Na místě je i možnost občerstvení. Okolí města je ideálním místem pro cykloturistiku. Cyklostezky Vás mohou dovézt na zajímavá turistická i vinařská či historická místa. Připravili jsme si pro Vás 5 cyklotras, na kterých můžete poznávat krásy okolí: Trasa 1: Po vyhlídkách Podyjí Trasa 2: Do kopce a z kopce Rakouskem a Českem Trasa 3: Ze Znojma na sever Trasa 4: Hrady a zámky česko – rakouského příhraničí Trasa 5: Za tajemstvím vína Jejich přesný popis naleznete na našich stránkách www.belledonne.cz v sekci Znojmo a okolí.

Zimní aktivity

Přestože má Znojmo desítky zajímavých míst kam se můžete podívat, nebyli jsme v tomto našem krásném kraji obdařeni sjezdovkami a kopci, kde by se dalo lyžovat. Zaplaťpánbůh, jinak bychom zde nemohli pěstovat to nejlepší víno česka. V zimním období ale určitě stojí za to vydat se k nám v období adventu, kdy jen procházet se starým městem, vyzdobeným světýlky, nazdobenými stromečky dětmi našich škol a školek na ulici Obroková, hrajícími koledami a od roku 2017 nově i kluzištěm na Horním náměstí, způsobuje mrazení po celém těle.

Celoroční aktivity

Celoročně je v blízkém okolí možnost navštívit několik památek. Mimo pondělí je otevřena Radniční věž, která je neodmyslitelnou ikonou města Znojma. Tato 80 metrů vysoká dominanta města byla postavena v letech 1445 – 1448 a návštěvníkům nabízí jedinečný výhled až na vrcholky rakouských Alp. Navštívit můžete také Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny, která je nejvzácnější památkou města Znojma. Pochází z 11. století, přesněji roku 1037, kdy byla postavena. Je vyzdobená vzácnými freskami a nachází se před vstupem do areálu přemyslovského hradu. Otevřena je taktéž denně mimo pondělí. TIP: Správný směr ukáže i rotunda v chodníku! Hledejte rotundy! Za návštěvu jistojistě stojí i Znojemský hrad, který je památkou z konce 11. století. Hradní pevnost byla zapojena do systému celoměstského opevnění a stala se centrem významných historických událostí v dějinách státu. Otevřen pro veřejnost je v dubnu, a to v sobotu a neděli a dále potom v období květen až září od úterka do neděle. Pokud se chystáte navštívit Znojmo, neměli byste určitě vynechat návštěvu Znojemského podzemí. Otevřen je téměř denně, s výjimkou vánoční svátků a dní, kdy se konají v podzemí soukromé akce, např. her pro děti, apod. Vybrat si můžete z klasické prohlídkové trasy, nebo z různých adrenalinových tras. Pokud navštívíte rotundu, hrad, nebo hradby, naskytne se Vám i pohled na náš nejkrásnější kostel, přesně Děkanský chrám sv. Mikuláše. Spatřit ho v podstatě můžete téměř ze všech pohledů na město. Za zmínku dále jistě stojí i Premonstrátský Loucký klášter, který byl založen v Louce (dnes část města Znojma) v roce 1190. Prohlídka kláštera zahrnuje obrazovou galerii, vzácnou románsko-gotickou kryptu pod klášterním kostelem, muzeum bednářství a vinařství i ochutnávku vín. Pokud Vás láká vycestovat i dále za město, je potřeba zmínit barokní zámek Vranov nad Dyjí, který se nachází na strmém skalnatém ostrohu nad řekou Dyjí. V okolí Vranova se nachází i spousta turistických cest. Dále Hrad Bítov, který je jedním z nejstarších hradů naší země, nebo zříceninu Cornštejn. Pro milovníky výhledů nabízíme k návštěvě Sealsfieldům kámen, který naleznete vysoko nad zákrutem řeky Dyje, nedaleko obce Konice. Je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí, nebo Králův stolec, kde je i vyhlídkový altán se zábradlím ve kterém si můžete odpočinout a kochat se výhledem na meandry řeky Dyje. Míst, vhodných k návštěvě je v okolí města spousty, zmíníme ještě Vodní mlýn ve Slupi, městečko Hardegg, či Retz, kde naleznete např. muzeum kol. Pokud milujete koupání a termály, můžete se vydat do nedalekých Termální lázní Laa. Nabízí vnitřní i venkovní termální bazén s vířivkami, vodopády o teplotě 34 °C, venkovní termální bazén se slanou vodou o teplotě 36 °C a venkovní bazén pro aktivní s chladnější vodou. Na své si zde přijdou i děti. Pro ně je zde vnitřní i venkovní brouzdaliště, velké pískoviště i dětský koutek a v létě i skákací hrad. Therme Laa nabízí také 90 metrový nerezový tobogán, relaxační místnosti a saunový svět. Za nákupy se můžete vydat do Outletového obchodního centra Freeport. Naleznete zde 200 světových značek, 6 kaváren a restaurací a mnoho dalšího. Otevřeno mají denně od 10:00 do 21:00 hodin včetně svátků u obchodů do 200 m2. Ve stejném místě stojí za návštěvu i Excalibur City, což je zábavní a nákupní centrum v jednom. Pokud máte děti, určitě Vám nezapomenou, když je vezmete do Excalibur Merlin Kinder´s Welt, obrovský komplex, kde si děti mohou užít jedinečnou zábavu na venkovních atrakcích a nově zde bylo vybudováno i indoorové dětské centrum. Otevřeno je o víkendech a v letních měsících denně.

Slevy

V nabídce máme zvýhodněné balíčky BASIC, BASIC PLUS, FAMILY, FAMILY PLUS a ROMANTIC.
Více se o nich dočtete na našich stránkách www.belledonne.cz v záložce DÁRKOVÉ POUKAZY.


Kontakt Penzion Belle Donne Penzion Belle Donne levné ubytování Suchohrdly kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti