Rodinný penzion Světluška

Ohnišťovice 36, Poběžovice
Kapacita: 7+ 2 osob
Cena: 330 - 500 Kč
min. delka 2 dnyNabízíme k letnímu pobytu samostatně stojící chalupu v klidném prostředí malé obce Ohnišťovice.Objekt zajišťuje soukromí a nachází se v těsné blízkosti rozsáhlého komplexu CHKO. Ohnišťovice je malá, klidná vesnička v Českém lese. Která se nachází asi 3km. na východ od Poběžovic, na březích Černého potoka. Dům je rozdělen na dvě části. V jedné části domu bydlí majitelé a druhá část domu se pronajímá. Obě části domu mají vlastní vchod. U domu je okrasná zahrada, koutek pro relaxaci u jezírka. Zvířátka neubytováváme !!!!!!

Umístění a dostupnost objektu

Dostupnost je 1 km. od vlakové zastávky a 1km. od hlavní cesty Horšovský Týn - Poběžovice. Chalupa se nachází 30 metrů od příjezdové cesty.

Vybavení objektu

Chalupa k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 1 až 7osob ve 4 ložnicích.( 7 dospělých a 2 děti na přistýlkách) Vytápění: Objekt je vytápěn tepelným čerpadlem, to se týká spodní části. Horní část se vytápí el. topidlem.

Pokoje

Ložnice a pokoje: V objektu se nachází 4 podkrovní pokoje. (3x dvoulůžkový, 1x jednolůžkový, s možností přistýlek. ) 2 pokoje mají společné soc. zařízení a 2 pokoje s vlastním soc. zařízením. V jednolůžkovém pokoji je válenda, která se dá rozložit pro dvě osoby. Max. počet ubytovaných 7 dospělých a 2 děti na přistýlce. V přízemí budovy se nachází, velká společenská hala, WC, bar a kuchyňka. Sociální zařízení: Pokoj č. 1 a pokoj č. 4 s vlastním sprchovým koutem a WC. Pokoj č. 2 a pokoj č. 3 mají společné soc. zařízení se sprchovým koutem, naproti přes chodbu. Přezůvky s sebou !!!!

Služby

Možnost poskytování masérských,pedikérských a kosmetických služeb po domluvě předem ! Na požádání je možnost dovozu a odvozu.

Parkování

Doprava, parkování: Příjezd do objektu autem. Až šest parkovacích míst. Objekt je oplocený.

Stravování

možnost snídaně

Letní aktivity

cykloturistika,koupání,houbaření,v okolí se nachází mnoho historických a turisticky zajímavých pamětihodností,např.Poběžovice,Horšovský Týn, Domažlice,Pivoň, Čerchov,Klenčí pod Čerchovem,Rýzmberk,Nový Herštejn. Je možnost si zajet na koupání do nedalekého rybníka na Podhájí u Horšovského Týna. Také na Babylon, kde je přírodní koupaliště, klouzačky pro děti, půjčovna lodiček a šlapadel.

Zimní aktivity

Od nás se na Gibacht dostanete pohodlně přes hraniční přechod Lísková do Waldmüenchenu, kde jsou již ukazatele na horské středisko. Při zpáteční cestě se můžete rovnou vykoupat v nově zrekonstruovaném Aquacentru Waldmünchen. Ani ne za půl hodinky jste v lyžařském areálu Voithenberg Gibacht, který nabízí jednak dobré parkování (zdarma), výborné zázemí v Bavorském stylu, dvě lanovky (1500 a 1200m) a malou sjezdovku 200m, kterou ocenění hlavně rodiče a jejich ratolesti, zde můžete i sáňkovat, z parkoviště sjedete k vleku na lyžích a ze sjezdovky na parkoviště se taktéž dostanete na lyžích. Prostě naprostá pohoda. Za necelých 40minut od nás se dostanete do lyžařského střediska Hohen Bogen - skvělé lyžování za skvělé peníze.Pokud zbožňujete i běžkování nebo pouze běžky, stačí autem vyjet až na Gibacht, kde se také nachází vlek, krásná zimní chata nabízející zázemí a nebo rovnou nazout běžky a vyrazit.

Celoroční aktivity

Výlety, atrakce, zábava ! Naše vesnička je v klidném prostředí a proto je určena především pro lidi kteří si chtějí dopřát opravdového klidu, relaxace, procházky kolem krásného rybníka, toulky přírodou! Máme tu v okolí i hodně památek, například Zámek v Poběžovicích a v Horšovském Týně. Chodský hrad v Domažlicích. Domažlická věž, ze které je nádherný výhled do kopcovité části západní Šumavy. V nedalekém Klenčí pod Čerchovam se nachází muzeum Šimona Baara, také se můžete vydat na zříceniny Rýzmberk či Nový Herštejn a Čerchov. Pro milovníky cykloturistiky, je na rozcestí (3km)zastávka, kde staví cyklobus. Na návsi je fotbalové hřiště a koutek pro menší děti.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Možnost venkovního posezení a grilování v zahradním domečku. Pokud budete hodně unavený ,můžete si u nás zajít do infrasauny . V letních měsících máme na zahradě postavený nadzemní bazén ,ve kterém se můžete po domluvě osvěžit . Posezení u zahradního jezírka, je příjemné a uklidňující .

Letní sezóna

Letní sezona: 15000,- Kč za chalupu. /týden
V letním období - 350 Kč. při ubytování na jednu noc ! Dvě a více nocí - 330 Kč.
Děti do tří let - zdarma, bez nároku na lůžko.
Děti od tří do desíti let 280kč.
Při obsazení pokoje jen jednou osobou se účtuje, cena 450 Kč. (letním období)
Zimní sezóna

Zimní sezona: 15000,- Kč za chalupu. /týden
Za obsazení pokoje jednou osobou, se účtuje 500 Kč. Dvě a více nocí - 350 Kč

Mimo sezónu

Mimo sezonu: 15000,- Kč za chalupu.

Ceny stravování

snídaně od 100 kč

Doplňující informace o ubytování a cenách

Vratná kauce - 2000kč.

Silvestr


15 000,- Kč za chalupu
Kauce 4000Kč.

Provoz, poplatky, ceny !!!!!!
Na konci pobytu nutný úklid, nebo za příplatek za úklid chalupy - 700kč. Celkový úklid před odjezdem - stažení povlečení, vyluxování koberců, vytření zbytku !!!!!!

Při rezervaci platí klient zálohu ve výši 50%, která je splatná do 7 dnů.

Pokud klient neuhradí zálohu do 7 dnů, předběžná rezervace bude zrušena a termín bude volný pro další zájemce.

Rezervace je závazná po uhrazení zálohy.

Doplatek při nástupu

POZOR - Zvířátka neubytováváme !!!


Kontakt Rodinný penzion Světluška Rodinný penzion Světluška levné ubytování Poběžovice kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti