Penzion Milča

Kokořínský Důl 54, Kokořínský Důl
Kapacita: 19 osob
Cena: 590 - 690 Kč
min. delka 1 denLesní rodinný penzion na samotě v lese u rybníka Špaček. Příjemné ubytování ve stylových pokojích s příslušenstvím. Pohodové posezení u krbu či ohniště na dohled hradu Kokořín.

Umístění a dostupnost objektu

Vzdálenost od Prahy je přibližně 50 km, cesta vede přes Mělník a dále směrem na Mšeno, přičemž v osadě Lhotka se před železničním přejezdem odbočuje vlevo. Penzion Milča administrativně spadá pod obec Kokořín důl, je však umístěn na samotě přibližně 700m metrů za touto obcí ve směru od Prahy,od hlavní silnice je oddělen jednak rybníkem a jednak lesním porostem. Příjezdová cesta k penzionu (pro automobily) vede z centra obce od rozcestníku u bývalého hotelu „Vyhlídka“, jinak pěšky nebo na kole se lze k penzionu dostat přes tábořiště nacházející se asi 500 za obcí. U penzionu je upravená plocha pro parkování, příjezdová komunikace je pouze pro potřeby penzionu a pro veřejnost je uzavřena.

Vybavení objektu

Vlastní penzion se skládá ze dvou budov, menší Mičinky a větší Milči. Celý objekt byl kompletně zrekonstruován a modernizován, je vybaven novým restaurovaným starožitným nábytkem – replikován byl původní styl z první republiky. Hlavní budovu tvoří kuchyně – společenská místnost v přízemí a pět pokojů (2 v přízemí, 3 v patře). Ve společenské místnosti je zařízená a vybavená kuchyně (sporák, lednice, mrazák, nádobí) a jídelna s krbem. Dva pokoje jsou dvoulůžkové, jeden třílůžkový a dva čtyřlůžkové, každý z pokojů má vlastní koupelnu a WC, čtyřlůžkové pokoje jsou vybaveny menší kuchyňkou. V objektu je plynové ústřední topení, takže je možný celoroční provoz. V bezprostřední blízkosti penzionu je ohniště a hřiště. Několik metrů za penzionem začíná hustý les a vysoké pískovcové skály.

Pokoje

Pěkné a prostorné pokoje jsou vybaveny masivním dřevěným nábytkem a každý pokj má vlastní kouipelny s toaletou.

Služby

Ubytování. Stravování poskytujeme na našem hlavním penzionu jménem MALBA. Konferenční technika.

Parkování

Přímo před domem v ceně ubytování.

Stravování

Stravování poskytujeme na našem hlavním penzionu jménem MALBA.

Celoroční aktivity

Kolo, les, turistika. Jak již bylo uvedeno výše, penzion se nachází na samotě mezi lesem a rybníkem, takže po celý den je zde absolutní klid a soukromí. Údolí v těchto místech není tak hluboké, takže je možno se po celý den opalovat, ale najít si i klidné místo na čtení ve stínu (v těsné blízkosti penzionu je vysoký státem chráněný smrk). Pro vyznavače aktivního odpočinu se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených cestách i po četných stezkách do celé oblasti Kokořínska. Nejznámější a nejbližší jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivovaný hrad Kokořín (asi 800m od penzionu) a skalní útvary zvané Pokličky (asi 2 km od penzionu). Na delších trasách lze obsáhnout mnoho dalších zajímavých lokalit Kokořínska. Zejména v posledních letech je Kokořínsko velmi populární mezi vyznavači cykloturistiky, a to protože nabízí nepřeberné množství tras nejenom pro klasické vyjížďky na kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal. Kola je možno uschovat v předsíni penzionu, která je v letních měsících k tomuto určena. Jak je zmiňováno výše u penzionu je travnaté hřiště, kde je možno hrát rekreační volejbal, líný tenis atp. Jelikož je penzion v podstatě v lese, houbařská sezóna tady vlastně nekončí, navíc v létě je možno v okolních lesích i těsně u penzionu sbírat borůvky. Koupání je možné jak v menším rybníce u penzionu, tak na 4 km vzdáleném rybníce Harasov, popř. přírodním koupališti ve Mšeně. Asi 4 km od penzionu v obci Ráj je potom velmi známý Hucul klub, kde je možné objednat si vyjížďky na koních do přírody, popř. výuku jízdy na koni.

Celoroční ceny

490,-osoba/noc bez snídaně pokud se nejedná o jedinou noc.
590,-osoba/noc bez snídaně pokud se jedná o jedinou noc.

Ceny stravování

Snídaně a večeře je možné doobjednat a jsou podávány na penzionu Malba.

Slevy

Při dlouhodobém pobytu dle dohody.


Kontakt Penzion Milča Penzion Milča levné ubytování Kokořínský Důl kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti