Chata Slaměnka

na Penziony.cz
od roku 2011
Dolní Morava, Dolní Morava
Kapacita: 22 osob (4-5 lůžkové apartmány) osob
Cena: 290 - 690 Kč
min. delka 1 denNejlepší sjezdovky na Moravě - to je ski areál Dolní Morava! Horská chata Slaměnka je nejvýše položenou chatou v okolí, nachází se v nadmořské výšce 1.116 m.n.m. přímo v horní stanice lanovky Sněžník. Užijte si opravdový zážitek z pobytu v této nádherné chatě na jedinečném místě. Pouze na tomto místě najdete tu pravou horskou atmosféru, nádherné výhledy a opravdový klid.

 Chata je také pro ty, kteří chtějí být ráno zaručeně první na svahu a mít tak možnost vyřezávat do čerstvého manšestru první ranní oblouky. Je také výchozím bodem pro vycházky do okolí ať již na běžkách, pěšky nebo v létě na kolech. Z tohoto místa začíná několik turistických tras, a to jak na Králický Sněžník, tak i hřebenových tůr do oblasti Staroměstska třeba až na chatu Návrší. V létě sem na borůvkové knedlíky vyveze návštěvníky již zmíněná lanová dráha Sněžník. Umístění a dostupnost objektu

Na horní stanici lanovky Sněžník. V zimě doprava do chaty lanovkou, odvoz věcí zajistíme. Parkování zdarma dole na parkovišti.

Vybavení objektu

Restaurace s krbem a vyhlídkovou terasou

Pokoje

3-5 lůžková studia. Ke každému pokoji náleží samostatná vyhřívaná skříňka na lyžařskou výstroj, vlastní sociální zařízení, fén, telefon, trezor. Celkem 5 studií pro 21 osob.

Služby

Parkování na velkokapacitním parkovišti. Stravování - 2 samoobslužné restaurace s terasou v chatě Marcelka a U Slona, Apré-ski bar s vyhlídkovou terasou na sjezdovkách. Lanová dráha – celoroční provoz. Půjčovna lyží, ski servis, lyžařská škola, infocentrum, úschovna kol, lyžárna.

Parkování

Bezproblémové parkovaní ubytovaných a návštěvníků střediska velkokapacitním parkovišti u spodních stanic lanovky.

Stravování

Restaurace s krbem a vyhlídkovou terasou v chatě. Další 2 samoobslužné restaurace a apré-ski bar v chatách Marcelka a U Slona.

Letní aktivity

Turistika Cyklistika Lanové centrum - největší v ČR Bobová dráha s osvětlením Dobrodružná věž

Zimní aktivity

Lyžování a snowboard - lyžařský areál Sněžník se nachází pod vrcholem Kralického Sněžníku, který dosahuje výšky 1 424 metrů nad mořem. K dispozici jsou dvě 4 sedačkové lanovky. Sjezdovka U Slona je 80 metrů široká, délka tratě je 1 200 metrů, nejlepší lyžování na celé Moravě Běžky - 30 km upravovaných tratí Sáňkařská trasa Bobová dráha Lanové centrum - největší v ČR Bobová dráha s osvětlením Dobrodružná věž

Celoroční aktivity

Turistika a kola Lanová dráha - v zimě lyžování, v létě kola Lanové centrum - největší v ČR Bobová dráha s osvětlením, celoroční provoz Disc Golf - velmi zábavná hra charakterem podobná golfu, ovšem hází se frisbee PowerFan - volný pád ze 13 m Big Swing - obří houpačka Horolezecká věž Pohádkové Česko

Doplňující informace o ubytování a cenách

Nejlepší sjezdovka Moravy a Slezska je podle čtenářů iDnes U Slona v Dolní Moravě. Dolní Morava je známá hlavně, jako proslulé zimní lyžařské středisko již několik desítek let. V současné době se jedná o dynamicky se rozvíjející turistický resort. V roce 2010 byla zahájena rozsáhlá kompletní modernizace střediska, rozdělená na 3 etapy, s cílem vybudovat ucelenou turistickou oblast s celoročním provozem a širokou nabídkou služeb a sportovně rekreačních aktivit pro všechny věkové skupiny. Jednou z hlavních cílových skupin jsou určitě rodiny s dětmi, pro které zde vzniká jedinečné zázemí. V zimě se jedná především o lyžování a v létě pak o horskou turistiku, horskou cyklistiku a adrenalinové a aktivity. Komplexnost střediska zvoucího k návštěvě během celého roku doplňuje množství dalších sportovních, zážitkových a adrenalinových aktivit, které se v rámci realizace výstavby rozběhly v této letní sezoně od 1.července. Během 2.etapy budou zároveň na podzim otevřeny nové horské chaty s nabídkou stravování, ubytování a dalších doprovodných služeb, zajišťujících pohodlí a komfort při lyžování, turistice či jen odpočinku v krásném horském prostředí. Dokončení modernizace, otevřením špičkového 4 hvězdičkového wellness hotelu Vista, je plánováno na jaro 2012.

Celoroční ceny

od 290 Kč / osoba / noc

Letní sezóna

17.3. – 28.6. - 290 Kč / osoba / noc
29.6. – 2.9. - 550 Kč / osoba / noc

Zimní sezóna

23.12. – 1.1. - 690 Kč / osoba / noc
2.1. – 27.1. - 450 Kč / osoba / noc
28.1 – 16.3. - 550 Kč / osoba / noc

Mimo sezónu

od 290 Kč / osoba / noc

Ceny stravování

Snídaně - 80 Kč
Oběd - 100 Kč
Večeře - 100 Kč

Slevy

Děti do 3 let bez nároku na lůžko zdarma
Děti od 3 do 12 let za 50% ceny
Skupinové slevy dle dohody

Doplňující informace o ubytování a cenách

Cena je v Kč za dospělou osobu a noc včetně DPH a poplatku obci.
Neobsazené lůžko 50% z ceny


Kontakt Chata Slaměnka Chata Slaměnka levné ubytování Dolní Morava kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti