Domek kata Matěje

na Penziony.cz
od roku 2009
Latrán 107, Český Krumlov
Kapacita: 10 osob
Cena: 1280 - 3500 Kč
min. delka 1 denJedná se o malý rodinný penzion v samém centru historické části Českého Krumlova. Penzion je ve starobylém domě, který pochází z konce 16. stol. Dle dochovaných archivních záznamů měl v něm kdysi sídlo městský kat Matěj, zvaný Dobrák, který proslul tím, že se snažil co nejvíce zmírnit utrpení odsouzených nešťastníků a byl známý svými léčitelskými schopnostmi a „ znalostmi bylin všelikých a kořenů léčivých, jimiž různých neduhův odstraniti uměl… „ V pozdějších dobách zde měl domov hlavní hajný rožmberského panství. Domek je velice citlivě zrekonstruován s důrazem na uchování původního historického rázu a zachování tehdejší středověké atmosféry. V jiných zařízeních středověk napodobují, u nás ho prožijete ! Stylový nábytek byl vyroben dle starých dobových rytin aby co nejlépe dokresloval celkovou kouzelnou atmosféru domu. Jsou zde pouze tři pokoje ( dvou, třílůžkový a apartmán pro 5 osob ), takže je zde velice klidná intimní atmosféra poskytující absolutní soukromí pro vítané návštěvníky. Z každého pokoje je překrásný výhled na zámek a zámeckou zahradu. Vřele doporučujeme pro návštěvníky, kteří mají rádi atmosféru starých zašlých časů a chtějí prožít noc v romantickém a fantazii rozvíjejícím prostředí. Budete se zde připadat jako ve staré pohádce z dob vašeho dětství.

Umístění a dostupnost objektu

Dům je u Budějovické brány v samém centru historické části města. Je dostupný autem až k domu. Parkoviště je cca 50 m od domu.

Vybavení objektu

Penzion je uzpůsoben pro návštěvníky, kteří hledají komfort a pohodlí a kladou důraz na intimní atmosféru a soukromí. Plusem je velice netradiční vybavení interiérů, které je zhotoveno tak aby co nejvíce přiblížilo dobu historicky dávno minulou. Nábytek je vyroben dle dobových rytin, rovněž celková atmosféra evokuje středověkou dobu a její ráz. Ze všech pokojů je překrásný výhled na zámek a zámeckou zahradu. V apartmánu je k dispozici malá kuchyňka. K dispozici návštěvníků je zahrada penzionu. Rovněž příjemné posezení na nádvoří domku. Budete si připadat jako ve staré pohádce z dávných časů.

Pokoje

Dvoulůžkový pokoj, třílůžkový pokoj a apartmán

Služby

pestré snídaně jsou zajištěny v denním bistru cca 50 m od penzionu

Parkování

parkoviště je cca 60 m od domu

Stravování

penzion neposkytuje stravovací služby, ale v bezprostředním okolí je mnoho restaurací poskytujících velmi dobré služby pro návštěvníky města.

Letní aktivity

Nedaleko je půjčovna lodí, kol, fitness studio, plavecký bazén, tenisové kurty. Kromě zámku a města je možno též navštívit hornickou expozici v areálu grafitových dolů. V dosahu několika málo kilometrů je střelnice, jezdecký klub a golfové hřiště. Nejbližší okolí je ráj pro milovníky přírody. Na jaře vás potěší rozkvetlé voňavé louky a stromy, v létě a na podzim ochutnáte čerstvé borůvky a maliny, nebo si sami nasbíráte ty nejlepší houby. Po celý rok se můžete procházet po tichých pěšinách v hlubokých lesích a čerstvém vzduchu regenerovat svoje síly. Nedaleko od Českého Krumlova je sportovní areál Lipno, který nabízí přírodní i upravené pláže, půjčovny lodí a plachetnic, celoroční aquapark, golfové hřiště a bobovou dráhu, v zimě sjezdovky a běžecké tratě.

Zimní aktivity

Nedaleko od Českého Krumlova je sportovní areál Lipno - Kramolín, který nabízí bohatou nabídku pro vyznavače zimních sportů - bobovou dráhu, sjezdovky a běžecké tratě apod.

Celoroční aktivity

V blízkosti pensionu jsou všechny významné památky města (zámecký areál, renesanční věž, náměstí, kostel sv. Víta, muzea, galerie). Na pěší zóně naleznete místní obchůdky, celou řadu malých hospůdek nejrůznějších stylů a kategorií, noční bary i pivovar Eggenberg. V širším okolí Českého Krumlova je řada architektonicky a historicky zajímavých míst. Přímo nad Českým Krumlovem je Křížová hora s historickou kaplí, proti proudu Vltavy leží renesanční zámek Rožmberk a klášter Vyšší Brod. Po proudu řeky je klášter Zlatá koruna, zřícenina hradu Dívčí kámen a zámek Hluboká nad Vltavou. Zajímavá je obec Holašovice s dochovanou návsí a domy z období tzv. selského baroka.

Doplňující informace o ubytování a cenách

V Českém Krumlově celoročně probíhá řada kulturních a společenských akcí. ( Hudební a divadelní festivaly, otáčivé hlediště, barokní zámecké divadlo apod. )

Letní sezóna

dvoulůžkový pokoj: 2290 pokoj/noc
třílůžkový pokoj : 2620 pokoj/noc
apartmán : 3200 pokoj/noc

Zimní sezóna

dvoulůžkový pokoj: 1680 pokoj/noc
třílůžkový pokoj : 2520 pokoj/noc
apartmán : 3200 pokoj/noc

Mimo sezónu

dvoulůžkový pokoj: 1680 pokoj/noc
třílůžkový pokoj : 2520 pokoj/noc
apartmán : 3200 pokoj/noc

Ceny stravování

v ceně jsou zahrnuty snídaně v ceně cca 80 Kč za osobu a den

Slevy

děti do 6 let - 50 %

Doplňující informace o ubytování a cenách

ceny jsou smluvní a mohou se upravit po vzájemné dohodě s klientem


Kontakt Domek kata Matěje Domek kata Matěje levné ubytování Český Krumlov kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti