Masarykova chata

Bílá ev. č.039, Bílá
Kapacita: 29 osob
Cena: 190 - 260 Kč
min. delka 1 denMasarykova chata - Obědy, večeře, ubytování na nejkrásnější hřebenovce Beskyd. Panoramata na které nezapomenete. Původní turistická chata byla vystavěna turistickým spolkem Klub českých turistů z Moravské Ostravy v letech 1923 až 1924 a pojmenována po prvním československém presidentovi. Stala se velmi oblíbeným a často vyhledávaným turistickým cílem. V dobách, kdy ještě hřeben Beskydu nebyl tak zalesněný jako dnes, byly od chaty nádherné a daleké výhledy na Moravu, Slezsko a do Slovenska. Bohužel, osud dřevěné chaty zpečetil požár 8. března 1952, který chatu zcela zničil. Z chaty zůstaly jen rozvaliny základové podezdívky. V 70. letech byla postavena nová turistická chata, na kterou se ze zvyku přeneslo jméno chaty původní a nabízí Vám dnes své služby. V roce 2013 prošla chata rozsáhlou rekonstrukcí, která nejen zvětšila a doplnila její vnitřní prostory, ale také uplně změnila vzhled chaty.

Umístění a dostupnost objektu

Masarykova chata leží na slovensko-české hranici, 1500m od hlavní silnice č. 35 (E 442). odbočka na Bumbálce doleva a lesní cestou dojedete, až k chatě. Cesta se udržuje i v zimě.

Vybavení objektu

Služby Ubytování, stravování, rodinné rekreace, víkendové pobyty, školní výlety a školy v přírodě, firemní akce, školení, svatby. V Masarykové chatě se nachází restaurace s televizí, společenská místnost s televizí pro potřeby ubytovaných hostů či pro pořádání svateb, společenských a firemních akcí. Možnost zapůjčení společenských her. Sauny.

Pokoje

Masarykova chata Vám nabízí třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Na každém pokoji je umyvadlo s teplou vodou. Sprchy a WC jsou na patře dělené na pánské a dámské. Přebalovací pult.

Služby

stravování, ubytování Pro ubytované hosty je možnost zapůjčení cyklo nebo ski vybavení. Sauny

Parkování

parkování přímo před chatou, parkovné zdarma

Stravování

Restaurace nabízí vždy dva druhy polévky, dvě jídla a minutky. Ve výčepu je dostatek nápojů. www.masarykova-chata.cz V celé chatě se nekouří. Z bezpečnostních důvodů zákaz používání varných konvic, var. spotřebičů atd. mimo kuchyň, možnost požáru.

Letní aktivity

Chata leží na červené turistické značce E 3 a trasy jsou vhodné jak po dálkové hřebenové tůry tak pro procházky s dětmi. Cyklotrasy protínají okolí a náplánovat cyklovíkend je tak snadné. V sobotu ráno cyklobusem nahoru a celý den po hřebeni, v neděli pak po cyklotrasách dojedete třeba až do Ostravy. Okolí je plné borůvčí a hub. 10 km od chaty je přehrada Horní Bečva je zde možnost rybaření nebo koupání.

Zimní aktivity

Pár metrů od chaty se nachází lyžařský vlek se sjezdovkou, informace na http://www.klema.ceske-sjezdovky.cz Pro běžkaře je možnost vybrat trasu na Bílý Kříž, plnou zážitků a panoramat, nebo využít tras lyžařské magistrály z Masarykovy chaty - Bumbálka - Třeštík - Soláň - Vsacký cáb, která je v celé své délce 32 km strojově upravovaná. Na tuto hřebenovou trasu navazují v oblasti Bumbálky další krásné hřebenovky. A to trasa přes hřeben Javorníků a asi nejznámější trasa vedoucí přes Martiňák a Pustevny na Radhošť. Milovníci upravovaných běžeckých tratí pro bruslení či klasiku mohou využít upravovaný okruh ve Velkých Karlovicích ze ski reálu Machůzky k hotelu Horal, který svým nenáročným profilem uspokojí i rekreační lyžaře.

Celoroční aktivity

Turistika, Cykloturistika, lyže, běžky

Doplňující informace o ubytování a cenách

Sauna Infra kabina 100,-/hod/osoba Finská sauna 150,-/hod/osoba Finská sauna 3 a více osob 100,-/hod/osoba Obě sauny -uzavřená společnost 600,-/hod

Letní sezóna

15.4.-14.10.

od 190,- do 220,- Kč/osoba/noc (dle počtu osob a ubytovaných nocí)
Dítě do 3 let zdarma bez nároku na lůžko.
Dítě do 10 let 10% sleva na lůžko a noc.
www.masarykva-chata.cz

Zimní sezóna

15.10.-29.12. a 2.1.-14.4.

od 230,- do 260,- Kč/osoba/noc (dle počtu osob a ubytovaných nocí)
Dítě do 3 let zdarma bez nároku na lůžko.
Dítě do 10 let 10% sleva na lůžko a noc.
www-masarykova-chata.cz

Mimo sezónu

30.12.-1.1.
Dohodou

Ceny stravování

Stravování pro ubytované (vaří se vždy jeden druh jídla)

polopenze 100,- Kč
plná penze 160,- Kč

Slevy

Wellness víkend
2 osoby/2 noci (4x ubytování, 4x hodina sauny, 4x polopenze) 1530,- Kč

Doplňující informace o ubytování a cenách

Vašeho čtyřnohého mazlíčka si můžete vzít s sebou, pokud je slušně vychovaný a umí chodit ven, za cenu 50,- za noc.

(Ceny jsou uvedeny v Kč, včetně poplatku obci a bez stravy, pokud není stanoveno jinak.)
Rezervaci ubytování mužete provést telefonicky, e-mailem či elektronicky přímo na našich stránkách.
www.masarykova-chata.cz

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Kontakt Masarykova chata Masarykova chata levné ubytování Bílá kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti