Chata Neratov

Bartošovice v Orlických horách 82, Rokytnice v Orlických horách
Kapacita: 51 osob
Cena: 260 - 410 Kč
min. delka 1 denChata v Neratově v Orlických horách po celkové rekonstrukci, vhodná k rodinné rekreaci, pořádání kurzů a školení, škol v přírodě...

Umístění a dostupnost objektu

Neratov je vzdálený 20km od Rokytnice v O.h. a Žamberka (směr Orlické Záhoří). Chata se nachází u klidné obecní cesty. Parkování je možné přímo u objektu. Neratov je vesnička plná pečlivě udržovaných roubených chalup se 40 stálými obyvateli a stovkou chalupářů. Je zde malý obchod se smíšeným zbožím (200m), dětské hříště (150m), restaurace se zahrádkou (200m). Chata má výhled na Neratovský kostel a leží přímo u sjezdovky.

Vybavení objektu

Chata má 3 podlaží, je centrálně vytápěná a napojená na obecní vodovod, který využívá vodu z místního pramene ( voda je vhodná i pro kojence). V přízemí se nachází 2 menší pokoje, dětská herna, společenská místnost s kuchyňkou, 2 samostatné kuchyně, lyžárna a společná WC. Společenská místnost je vybavena TV/SAT, DVD přehrávačem, ozvučením a dataprojektorem. Přízemí je bezbariérové. V prvním patře najdeme 5 pokojů a hernu se stolním tenisem a posilovacími stroji, kterou je možné využít i jako učebnu. Ve druhém patře ( podkroví) se nachází 4 největší pokoje. Všechny tyto podkrovní pokoje mají kromě 3-4 klasických lůžek zvýšené patro s přistýlkou pro 2 osoby. V podkroví je také kuchyňka s jídelním koutem společná pro všechny 4 pokoje. Toto patro lze oddělit od zbytku chaty a je velmi oblíbené u menších skupin, které chtějí mít soukromí. Chata má vlastní volejbalové hřiště a otevřené ohniště. V létě je možné využít venkovní trampolínu a velký nafukovací bazén. Přímo u chaty je také 300m dlouhá sjezdovka.

Pokoje

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu s umyvadlem, WC a sprchou. Jsou vybaveny novým nábytkem s dostatkem úložných prostor. Ze všech pokojů je možné připojit se zdarma přes Wi-fi na internet. Velikost pokojů: Přízemí: 1x 2lůžkový pokoj + 2 přistýlky 1x 2lůžkový bezbariérový pokoj+ 1 přistýlka I.patro: 4x 4lůžkový pokoj 1x 2lůžkový pokoj+ 2 přistýlky II.patro:1x 3lůžkový pokoj+ 4 přistýlky 3x 4lůžkový pokoj + 2 přistýlky

Stravování

Vlastní vaření na chatě nebo možnost objednání celodenní stravy .

Letní aktivity

Cykloturistika, turistika, in-line brusle, koupání v bazénu u chaty nebo v řece (300m), trampolína, sběr borůvek ( od poloviny července), sběr hub, prohlídka opevnění z 2.sv. války- nejbližší bunkr Hanička (4km), přírodní rezervace Zemská brána ( 8km), Neratovské poutní slavnosti (srpen), jízda na koni ( 12km), bowling (4km), tenisový kurt (4km), Pastvinská přehrada (12km)

Zimní aktivity

Sjezdové lyžování- sjezdovka u chaty, Zielenec (PL) 20 km, Říčky 20 km, Bartošovice v O.h. 7km... běžky- možnost napojení na běžecké trasy na vrcholu místní sjezdovky Bruslení na hřišti u chaty.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Neratov je významným poutním místem již od 17.stol. V roce 1733 zde byl vystavěn unikátní barokní kostel, který byl na konci 2. sv.v. zapálen, poté provizorně opraven, v roce 1957 se propadla střecha a od té doby kostel chátral až do začátku 90. let, kdy se opět začalo pracovat na jeho opravě. Dnes je kostel cílem mnoha turistů z ČR i ze zahraničí, zejména díky své nové prosklené střeše. Další lidé sem míří za léčivým pramenem a silným zdrojem pozitivní energie. Kostel je velmi oblíbený pro konání svateb a křtů.

Celoroční ceny

260,-/ noc

Zimní sezóna


Ceny stravování

snídaně bufetová: 50,- ( děti 3-12 let 38,-)
oběd: 60,- ( děti 45,-)
večeře: 50,- ( děti 38,-)

Slevy

děti do 3 let ubytování zdarma
děti od 3-12 let 35% sleva ( 169,-/noc)

školy:
ubytování s plnou penzí
I.stupeň: 260,-
II.stupeň: 290,-

Doplňující informace o ubytování a cenách

obecní poplatek - dospělí 16,-/noc, děti 4,-/ noc
příplatek za jednolůžkový pokoj- 100,-Kč/ noc
příplatek za jednodenní pobyt- dospělí 50,-, děti 30,-Kč


Kontakt Chata Neratov Chata Neratov levné ubytování Rokytnice v Orlických horách kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti