Penzion Červeňáček

na Penziony.cz
od roku 2009
Polnička 95, Polnička
Kapacita: 16 lůžek osob
Cena: 250 - 350 KčPenzion Červeňáček se nachází v samém centru Českomoravské vysočiny v oblasti Žďárských vrchů v obci Polnička.

Umístění a dostupnost objektu

Penzion Červeňáček se nachází v obci Polnička 3 km od okresního města Žďár nad Sázavou. K založení obce došlo žďárským klášterem před rokem 1293. Polnička byla jedním z nejstarších a nejvýznamějších středisek železářství. Kromě toho zde byly v provozu mlýny a zřejmě i pila. Všechny provozy poháněla voda z kaskády zdejších rybníků – Velké Dářko, Nový Železný, Stříbrný a Hamerský. Výroba železa byla ukončena v roce 1856. V obci se nachází řada významných památek z tohoto období. V současné době má obec téměř 750 obyvatel a přes 300 popisných čísel. Bytová výstavba se nadále rozvíjí, v obci jsou podnikatelské aktivity. Polnička má úplnou základní školu se spádovostí dětí z okolních obcí. Díky své výhodné poloze je spojena s cestovním ruchem, je napojena na cyklostezky a rozvíjející se turistický ruch. Více informací o obci naleznete na www.polnicka.cz

Vybavení objektu

Ubytovovací kapacita penzionu je 16 lůžek bez přistýlek v pokojích s vlastním sociálním zařízením. Každy pokoj je vybaven televizí a ledničkou. Do každého pokoje je možnost přistýlky. V penizionu je společenská místnost s kuchyňkou, kterou mohou využívat všichni hosté. Je zde možné uspořádat firemní školení, rodinné oslavy, menší svatby. Před penzionem je letní zahrádka s grilem.

Pokoje

2 x čtyřlůžkové apartmány s kuchyní a sociálním zařízením 1 x dvojlůžkový pokoj se sociálním zařízením a kuchyňkou 1 x dvojlůžkový pokoj se sociálním zařízením 1 x čtyřlůžkový pokoj se sociálním zařízením

Parkování

Parkování je zajištěno.

Stravování

Možnost snídaně - 60 Kč/osoba. V obci jsou dvě restaurace.

Letní aktivity

V letním období je možné koupání v nedalekém rybníku Velké Dářko a Pilské nádrži. Přes obec Polnička, ve které se nachází Penzion Červeňáček, vedou dvě cykloturistické trasy, kterých je v regionu cca 14. V letní sezóně můžete navštívit zajímavá místa Žďárských vrchů – např. Žákovu horu 810m, Devět skal 836m, Dráteničky 777m, westernové městečko Šiklův mlýn, skanzen Veselý kopec, hrad Pernštejn, památní místo zařazené na seznam UNESCO Zelenou horu, baziliku sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru n. Sázavou.

Zimní aktivity

V zimním období jsou v okolí obce udržovány lyžařské běžecké tratě a pro sjezdové lyžování můžete navštívit ski areál Nové Město na Moravě vzdálené 13 km, Hlinsko 18 km, Svratku 12 km.

Celoroční aktivity

V obci jsou k dispozici tenisové kurty, zábavní areál Salón expres Vagón, fotbalové hřiště, můžete také vyzkoušet jízdu na koních.

Ceny stravování

Snídaně - 60 Kč/osoba


Kontakt Penzion Červeňáček Penzion Červeňáček levné ubytování Polnička kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti