Pension Pohoda

na Penziony.cz
od roku 2009
Hora Svatého Václava 17, Hora Svatého Václava
Kapacita: 33 osob
Cena: 340 - 400 Kč
min. delka 2 dnyPenzion je situován do malebného kraje Českého lesa. Do kraje, který si uchoval něco z idyly starých časů, kde nepracují továrny, doly a nehyzdí ho gigantická díla budovatelské minulosti. Zde můžete jen tak lenošit a čerpat nové síly nebo se věnovat turistice a to jak pěší, tak zejména cykloturistice, sportovat či houbařit.

Umístění a dostupnost objektu

Penzion se nachází 6 km od města Poběžovice v okrese Domažlice a 12 km od státní hranice se SRN. Z Prahy směr Plzeň-Horšovský Týn-Meclov-Poběžovice-Drahotín-Hora Sv.Václava. Vlakem do Poběžovic a odtud autobusovým spojením do Hory Sv. Václava či po předchozí domluvě odvoz do penzionu z vlakové stanice Poběžovice

Vybavení objektu

V penzionu se nachází restaurace s krbem a výbornou domácí kuchyní.Dále stolní tenis, úschovna kol, zahrada s venkovním posezením, ohništěm a dětským a fotbalovým hřištěm.

Pokoje

Penzion má 7 pokojů a 2 apartmány s maximální kapacitou 33 míst. Pokoje jsou 2, 3 a 4-lůžkové s vlastním WC a sprchovým koutem. Apartmány mají vlastní kuchyňku a lednici.

Parkování

K penzionu patří parkoviště, parkování je pro hosty zdarma.

Stravování

Penzion nabízí stravování v podobě plné penze i polopenze, snídaně, obědy, večeře, případně dle individuální domluvy.

Letní aktivity

Penzion je ideálním výchozím bodem pro pořádání pěších turistických a cyklistických výletů po širokém okolí k zaniklým vesnicím Českého lesa. Dále pro zdatnější turisty pak výlety po hřebenech Haltravy a výstup na nejvyšší horu Českého lesa - Čerchov. Co koupání se týče v blízkosti penzionu se nachází koupaliště v Klenčí pod Čechovem /11 km/, Poběžovicích /6km/, Horšovském Týně /18km/, Podhájí /15km/, krásné přírodní koupaliště Babylon /20km/ plavání v areálu – Vodní svět ve Waldmuenchenu /SRN/ 20 km. Pro tenisty jsou zde tenisové kurty v Poběžovicích /6km/ a pro milovníky koní- jízda na koni /6km/. Okolí penzionu je zahaleno hustými lesy, takže i houbaři si přijdou na své.

Zimní aktivity

Udržované bežecké stopy v Caparticích /15km/, ale i výlety po zasněžených hřebenech Haltravy jsou nádherným zážitkem pro milovníky bežecké stopy.

Celoroční aktivity

V regionu Domažlicka a blízkém okolí penzionu je i množství turisticky vyhledávaných cílů. V Domažlicích centru samotného Chodska můžete např. navštívit muzeum Chodska či domažlickou věž, v Újezdě u Domažlic samotný Kozinův statek, navštívit muzeum v Klenčí pod Čerchovem či zámek v Horšovském Týně a mnoho dalších turistických cílů a cyklostezek na území CHKO Český les, v samotném pohraničí nebo u našich sousedů ze SRN

Celoroční ceny

pobyt 2 noci a více 340 Kč / os / noc
pobyt pouze 1 noc 390 Kč / os /noc

apartmán lůžko 2 noci a více 400 Kč / os / noc
apartmán lůžko 1 noc 460 Kč / os / noc

dítě do 3 let (bez nároku na stravu a lůžko) ZDARMA
dítě 4-11 let 280 Kč / nocCeny stravování

strava - dospělá osoba, děti od 12ti let
v ceně oběda je i polévka
snídaně 80 Kč
polopenze 180 Kč
plná penze 300 Kč

strava děti 4-11 let
v ceně oběda je i polévka
snídaně 55 Kč
polopenze 130 Kč
plná penze 210 Kč


Slevy

senioři nad 65 let 10% sleva z ceny ubytování

Pro skupiny a dlouhodobé pobyty vám vytvoříme individuální nabídku.

Doplňující informace o ubytování a cenách

pes/kočka 50 Kč/noc
Příplatek za obsazenost pokoje jednou osobou 100 Kč/os/noc
parkování, úschovna kol ZDARMA
Silvestr 440 Kč/os/noc
Silvestr - apartmán 500 Kč/os/noc


Kontakt Pension Pohoda Pension Pohoda levné ubytování Hora Svatého Václava kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti