Hotel Štekl

Bezručova 141, Hluboká nad Vltavou
Kapacita: 88 osob
Cena: 1700 - 6700 Kč
min. delka 1 denVážení a milí hosté, vítejte v romantickém zámeckém hotelu Štekl, zasazeném uprostřed překrásné a historicky bohaté krajiny Jižních Čech, v těsné blízkosti zámku Hluboká, který je jedním z nejnavštěvovanějších zámků České republiky.

Umístění a dostupnost objektu

Město Hluboká nad Vltavou leží na obou březích řeky Vltavy. Jeho historie je spjata s královským hradem Hluboká. Hrad založil spolu s nedalekými Českými Budějovicemi v polovině 13. století král Přemysl Otakar II., jako oporu své moci na skalnatém ostrohu, pod nímž opouští řeka Vltava rybniční Českobudějovickou pánev. Osada vzniklá v podhradí Hluboké, s původním názvem Podhrad, byla povýšena na městečko v r. 1496 Vilémem z Pernštejna. Městem se Hluboká nad Vltavou, která vznikla spojením osad Podhrad, Hamr, Podskalí a Zámostí , stala císařským rozhodnutím z r. 1907. Další majitelé hradu Hluboká Ondřej Ungnad ze Suneka, Jáchym z Hradce a jeho syn Adam postupně přestavěli středověký hrad v renesanční sídlo. Od roku 1661 do r. 1947 byl zámek v držení rodu Schwarzenbergů, kteří jej v letech 1839 -1871 přestavěli do dnešní podoby v duchu romantické novogotiky podle vzoru anglického Windsoru. V zámku je soustředěn bohatý interiér s cenným nábytkem, jedinečné řezbářské práce, množství obrazů, vzácných goblénů, uměleckého skla a porcelánu. Okolo zámku se rozkládá rozsáhlý anglický zámecký park s mnoha vzácnými dřevinami, ze kterého jsou krásné výhledy na blízké České Budějovice, Novohradské hory a Šumavu. Park přechází v parkovitě upravenou po staletí cíleně utvářenou hospodářskou krajinu s rybníky (Bezdrev, Munický, Naděje, Zvolenov, Poříčský) a stromořadími staletých dubů s kočárovými cestami, rozlehlými oborami a bažantnicemi. Se zámkem sousedí bývalá jízdárna, kde je od r. 1956 umístěna Alšova Jihočeská Galerie s expozicí jihočeského gotického umění, výstavou holandského malířství 17. stol. a výstavami českého moderního umění 20. stol. Lovecká, myslivecká a rybářská tradice, kterou je Hluboká proslulá, je soustředěna od r. 1841 v lesnickém a mysliveckém muzeu v barokním loveckém zámku Ohrada, postaveném v letech 1708-1721. Vedle loveckého zámku je ZOO s převážně drobnou evropskou zvěří.

Vybavení objektu

Sportovně založení hosté ocení Wellness Štekl, vybavený finskou saunou, krytým bazénem s vodopádem a protiproudem, solariem, whirpoolem a nadstandardní posilovnou s kvalitními přístroji Technogym. Objednat si je možné nejen masáže klasické, ale i tradiční masáže thajské, které pro Wellness Štekl zajišťuje centrum thajských masáží Tawan a kde relaxační péči poskytují thajské masérky. Elegantní prostředí hotelové restaurace “Pánů z Růže” reprezentuje nabídka mezinárodní i české kuchyně a samozřejmě výběr českých i zahraničních vín. Nově otevřený anglický klub Vás pak jistě mile překvapí svou útulností a noblesou. Pro rodinné oslavy, svatební hostiny a obchodní setkání si můžete pronajmout Regentský sál. Rytířský nebo Královský salónek jsou vhodné pro uzavřenou společnost do 15 osob. Nově otevřená Orangerie s celkovou kapacitou od 50-ti do 150-ti míst, propojená s prostornou terasou hotelu je originálním místem pro pořádání svatebních hostin, rautů nebo banketů za příznivého počasí v hlavní sezóně.

Pokoje

K dispozici je 5 apartmá, 13 královských a 26 zámeckých pokojů, zařízených ve stejném stylu jako je interiér zámku Hluboká. Atmosféra pokojů je dotvářena i replikami obrazů holandských mistrů. Ani jeden ze 44 pokojů není stejný. Díky své velikosti a architektonickému řešení má každý svou osobitou atmosféru. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, WC, TV, satelitem, hi-fi věží, telefonem s přímou volbou, minibarem a trezorem. Pro hosty hotelu je k dispozici celkem 14 parkovacích míst v hotelové garáži a dalších 20 míst na venkovním parkovišti.

Služby

Sportovně založení hosté ocení Wellness Štekl, vybavený finskou saunou, krytým bazénem s vodopádem a protiproudem, solariem, whirpoolem a nadstandardní posilovnou s kvalitními přístroji Technogym. Objednat si je možné nejen masáže klasické, ale i tradiční masáže thajské, které pro Wellness Štekl zajišťuje centrum thajských masáží Tawan a kde relaxační péči poskytují thajské masérky.

Parkování

Pro hosty hotelu je k dispozici celkem 14 parkovacích míst v hotelové garáži a dalších 20 míst na venkovním parkovišti.

Stravování

Elegantní prostředí hotelové restaurace “Pánů z Růže” reprezentuje nabídka mezinárodní i české kuchyně a samozřejmě výběr českých i zahraničních vín. Nově otevřený anglický klub Vás pak jistě mile překvapí svou útulností a noblesou.

Letní sezóna

Zámecký pokoj single 2 500,- Kč
Zámecký pokoj double 3 300,- Kč
Královský pokoj single 3 400,- Kč
Královský pokoj double 4 000,- Kč
Apartmá single 5 000,- Kč
Apartmá double 6 700,- Kč
Přistýlka 900,- Kč

Mimo sezónu

Zámecký pokoj single 1 700,- Kč
Zámecký pokoj double 2 300,- Kč
Královský pokoj single 2 300,- Kč
Královský pokoj double 2 900,- Kč
Apartmá single 3 800,- Kč
Apartmá double 4 400,- Kč
Přistýlka 900,- Kč

Doplňující informace o ubytování a cenách

Ceny ubytování za pokoj a 1 noc v CZK zahrnují snídani formou bufetu, jsou uvedeny včetně místních poplatků a DPH.
Ubytovaní hosté mají navíc neomezený volný vstup do hotelového bazénu, sauny, whirlpoolu a posilovny.


Kontakt Hotel Štekl Hotel Štekl levné ubytování Hluboká nad Vltavou kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti