Penzion U Bohouše

na Penziony.cz
od roku 2007
Dolejší Krušec č.16, Dolejší Krušec
Kapacita: 34 osob
Cena: 170 - 250 Kč
min. delka 1 denPenzion ,,U Bohouše" je stylová šumavská chalupa pod lesem v klidné části Šumavy v malé vesničce Dolejší Krušec s 8 trvale žijícími obyvateli, nedaleko města Sušice a je vhodný k letní i zimní rekreaci. V penzionu se nekouří a chodí se v domácí obuvi.

Umístění a dostupnost objektu

Penzion se nachází 10 km od města Sušice v klidné části Šumavy pod lesem 1km od hlavní silnice a 2,5km od města Hartmanice. K penziohu je příjezdová cesta až na parkoviště (v zimě udržovaná). Pro rekrenty bez vlastního dopravního prostředku dopravu zajistím.

Vybavení objektu

K dispozici jsou čtyř a pěti lůžkové pokoje s kapacitou 34lůžek, které jsou v patře. Platí se pouze za obsazená lůžka! V přízemí je velká společenská místnost s krbem, BTV-satelit, radio, knihovna a posezení. V přízemí je také kompletně vybavená kuchyně - 2x plynový sporák, remoska, mikrovlná trouba, toustovač, topinkovač, rychlovarná konvice, veliká chladnička, špajz na potraviny, veškeré nádobí, mycí prostředky a utěrky.

Pokoje

V patře je 6 pokojů s kapacitou 34 lůžek .... 3x čtyřlůžkové, 2x pětilůžkové a 1x dvanáctilůžkový (přepažený závěsem 5 + 7 lůžek). Pozor....platí se pouze za obsazená lůžka!

Služby

Možnost dopravy rekreantů a zavazadel (dle domluvy).

Parkování

Objekt má vlastní parkoviště na 13 vozidel (v zimě je silnice udržovaná až k penzionu).

Stravování

Vlastní. V kompletně zařízené kuchyni, kde jsou 2x plynový sporák, remoska, mikrovlná trouba, toustovač, topinkovač, rychlovarná konvice, veliká chladnička, špajz na potraviny, veškeré nádobí, mycí prostředky a utěrky.

Letní aktivity

Cyklo-turistika, turistika, koupání v nedalekém koupališti v Rojsku nebo v řece Otavě (rybaření). Jako součást penzionu můžete využít volejbalové hřiště, otevřené ohniště s grilem, s pecí na prase či posezení venku na terase s pergolou, která je zastřešená.

Zimní aktivity

Lyžování na upravených běžeckých stopách v Šumavském Národním parku. 2 km vzdálené sjezdové lyžování v Lyžařském areálu v Hartmanicích na sjezdovce, dlouhé 600 m,široké 150m s převýšením 152 m. Sjezdovka je se zasněžováním, večerním lyžováním a denně strojově upravovaná, ale hlavně bez front a za dobré peníze.

Celoroční aktivity

Cyklo-turistika (o prázdninách zajišťuje Bus ČSAD přepravu kol), turistika po Šumavském Národním parku, je také možnost objednání jízdy na koni, třeba i na celodení projížďku . Koupání je v koupališti v Rojsku nebo čisté řece Otavě nebo v koupališti u Petrovic. V případě špatného počasí je možnost koupání v krytém bazénu v nedalekých Horažďovicích s toboganem, saunou, vířivkou a lezeckou stěnou. V Hartmanicích možnost zapůjčení tenisových kurtů s umělým povrchem a v Sušici je možnost využití provazového centra.

Doplňující informace o ubytování a cenách

Památky: Hartmanice - Židovská synagoga, Dobrá Voda - židovské muzeum,v kostele je světová rarita - skleněný oltář s křížovou cestou. Dále můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách - Kašperk, Šumavské muzeum v Kašperských Horách, muzeum starých motorek nebo kousek od Kašperských Hor ve vesničce Červená stádo Amerických bizonů. Ve městě Sušice - muzeum s překrásným pohyblivým betlémem, rozhlednu Svatobor s výhledem na kapli zvanou Andělíček. V Šumavském Národním Parku je nesčetné množství cyklo-stezek, turistických tras, překrásné podívání z vyhlídkové věže na Poledníku. Šumava má také překrásná ledovcová jezera - Černé a Čertovo jezero, Prášilské a jezero Laka. Také najdete na Šumavě slatě. Největší se nachází u obce Kvilda, která má rozlohu 42ha. Další nádhernou slatí je Tříjezerní slať. Kvilda je známá vesnice, kde se natáčel slavný film Král Šumavy. Dále můžete navštívit nedaleké hrady Velhartice a hrad Rabí, kde slavný husitský vojevůdce při dobývání hradu přišel o druhé oko. V Klatovech můžete navštívit Černou věž s překrásnou vyhlídkou po okolí.V Klatovech jsou také pověstné Katakomby a Barokní lékarna u Jednorožce. V nedalekém Divišově je také možnost jízdy na koni (po domluvě i celodení vyjížďky). Turistické-cyklo a zimní mapy je možno zakoupit v penzionu.

Celoroční ceny

od 170,-Kč.....pouze za obsazená lůžka

Letní sezóna

od 170,-kč.....pouze za obsazená lůžka,při větším počtu lidí možnost ponechání penzionu pouze pro jednu skupinu s možností slevy až 3000,-Kč,

Zimní sezóna

od 170,-Kč.....pouze za obsazená lůžka,při větším počtu lidí je po domluvě ponechání penzionu pro jednu skupinu, také s možností slevy

Mimo sezónu

od 170,-kč.....pouze za obsazená lůžka

Ceny stravování

stravování vlastní

Slevy

děti do 2 let-zdarma(bez nároku na Lůžko a lůžkoviny) děti 2 - 5 let-170,-Kč......1noc-250,-Kč.....2 a více nocí 220,-Kč za lůžko.....Platí se pouze za obsazená lůžka!!!Při větším počtu lidí a po domluvě je možnost ponechání penzionu pouze pro jednu skupinu lidí a s možností slevy až 3000,-Kč !!!

Doplňující informace o ubytování a cenách

po domluvě ponechání penzionu pouze pro jednu skupinu lidí


Kontakt Penzion U Bohouše Penzion U Bohouše levné ubytování Dolejší Krušec kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti