Ubytování Branná 182

na Penziony.cz
od roku 2015
Branná 182, Branná
Kapacita: 10 osob
Cena: 4000 - 9500 Kč
min. delka 1 denPronajímáme pouze celou chalupu, nikoliv jednotlivé pokoje nebo lůžka! Více zde: www.branna-ubytovani.webnode.cz/Obec Branná vznikla v podhůří Jeseníků jako Goldenstein kolem roku 1282 při staré obchodní cestě do Slezska. Od roku 1947mluvíme o obci jako o Branné. Branná je výchozím místem mnoha turist. značených tras do pohoří Hrubého Jeseníku, Rychlebských vrchů i Kralického Sněžníku. Obcí prochází naučná stezka Pasák www.ejeseniky.com/turistika/naucne-stezky/pasak. Koupání je možné v zatopených lomech v Žulové a Vápenné (20km), v zatopené pískovně v Písečné (23km). V místě asi 400m od chalupy je dvousedačková lanovka a dva vleky poma. Je zde i večerní lyžování a areál má umělé zasněžování s osmi kanóny http://www.skibranna.cz/o%20nas.html . V blízkém okolí je množství vleků. Turistika se tu dá slušně provozovat i v zimě na běžkách. Výjezd od chalupy na okolní trasy nebo na okruhy se strojově upravenou stopou. Běžkaři můžou zdarma využít lanovku. Nad sjezdovkou začíná upravená stopa tzv. Brannenský okruh (Kronfelzov - Šléglov), střední náročnost, délka 13 km http://www.jeseniky.net/ski-branna Branná má pěkné historické centrum s náměstím, zámkem, fojtstvím, farou a kostelem Sv. Archanděla Michaela ( http://farnoststaremesto.sweb.cz/), který je dominantou obce. V místě jsou dvě restaurace a dvě hospůdky, obchod, pošta. Na náměstí je otevřena kavárna a cukrárna s vyhlášenou výrobnou máslových trubiček. V budově bývalé základní školy se otevřelo relaxační centrum www.relaxkolstejn.cz. Branná v poslední době prohlédla. Nabídka služeb pro turisty se výrazně rozšířila. Zpestřením každodenních událostí jsou akce pořádané v obci, jakými jsou závody historických motocyklů Kolštejnský okruh. Obnovila se kdysi hojně navštěvovaná Branenská pouť (15.8.). Nově je otevřeno lanové centrum, které je umístěno pod zámkem v Branné.

Umístění a dostupnost objektu

Branná se nachází 12 km od Hanušovic směrem na Jeseník.Chalupa č.p.182 je v horní části obce a dostanete se k ní přes náměstí a kolem obchodu,,Jednota".Odtud je vzdálena 100 m .Je v klidné části obce bez automobilového provozu,který je veden tzv.obchvatem.

Vybavení objektu

Chalupa je patrová s 10-ti lůžky (4+3+3), vytápěná krbem nebo elektrokotlem. V přízemí se nachází ložnice s televizí, manželskou postelí s přistýlkou, kuchyně s kompletním vybavením včetně varné konvice, mikrovlnky, sporáku a lednice s mražákem. Vedle kuchyně je obývací pokoj s rozkládací sedačkou, kde je možné také složit hlavu. Chalupa je vybavena sklepem, spíží, odděleným 2x WC (1x v přízemí, 1x v patře), koupelnou se sprchovým koutem s vyhřívanou podlahou a automatickou pračkou, 2x TV, rádio, DVD přehrávačem, WiFi. V patře je 1pokoj 3lůžkový otevřený (průchozí) s dvěma rozkladacíma sedačkama a 1pokoj 4lůžkový s terasou, ze které je nádherný výhled na sjezdovku. Před domem je oplocená zahrada s dřevěným altánem který je také kompletně vybaven (rádio, varná konvice, lednice atd..

Pokoje

V patře je 1pokoj 3lůžkový otevřený (průchozí) s dvěma rozkladacíma sedačkama a 1pokoj 4lůžkový s terasou, ze které je nádherný výhled na sjezdovku.

Služby

U chalupy je lyžárna na uložení kol,lyží a dřevárka.U domu je zahrada s ohništěm. Je tu houpačka otevřené ohniště gryl.

Parkování

Parkování pro max. 3 auta u chalupy a 3 auta uvnitř.

Stravování

Obchod je od chalupy vzdálen 100 metrů a restaurace 200 metrů. Možnost vlastního vaření.

Letní aktivity

Turistika, cyklotrasy, pstruhová voda

Zimní aktivity

Lyžování: v místě je lanovka a 2 vleky,stojově udržované stopy pro běžkaře v blízkém okolí další lyžařská střediska

Celoroční aktivity

Lyžařský areál,stojově udržované stopy pro běžkaře, cyklotrasy, turistika atd...

Doplňující informace o ubytování a cenách

Chalupa je po celkové rekonstrukci v roce 2013. Každý rok je zde něco nového nebo vylepšeného. Náš vlastní web je www.branna-ubytovani.webnode.cz

Letní sezóna

Červenec,Srpen: 8.000,-Kč týden + náklady na el.energii
Cena za víkend: Letní sezóna: 4.500 Kč za chalupu + náklady na el.energii

Zimní sezóna

Prosinec,Leden,Únor,Březen: 9.500,-Kč týden + náklady na el.energii
Cena za víkend: Zimní sezóna: 5.000 Kč za chalupu + náklady na el.energii

Mimo sezónu

7.000,-Kč týden + náklady na el.energii
Cena za víkend: Mimo sezonu: 4.000 Kč za chalupu + náklady na el.energiiKontakt Ubytování Branná 182 Ubytování Branná 182 levné ubytování Branná kontakty na penziony, chaty, hotely, ubytovny

Penziony.cz provozuje eVision s.r.o./Podminky uziti