Útulný Hotel Starý mlýn neleznete na kraji Karlových Varů, v klidné části Březová. Památková hrázděná budova byla postavena dle architektury chebských hrázděných statků. Areál nabízí sportovní vyžití, skvělé posezení na terase s atmosférou protékající říčky Teplá.
Umístění a dostupnost objektu
naleznete nás v romantickém prostředí obklopeném lázeňskými lesy, pouhé 3 km od centra Karlových Varů. Ideální poloha hotelu vybízí k poznávání přírodních krás, ale i historických pamětihodností, které jsou nedílnou součástí tohoto kraje. MHD se nachází 200 metrů od hotelu.
Vybavení objektu
Ubytování, zážitková restaurace ( domácí dezerty, selská kuchyně), salonek, sportoviště - tenisový kurt, kroket, petanque, volejbal.
Pokoje
Hotel Starý Mlýn*** nabízí komfortní ubytování v historické budově bývalého mlýna a disponuje útulnými pokoji se 65 lůžky v členění: 1 Apartmán, 18 dvoulůžkových a 7 trojlůžkových pokojů. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením se sprchovým koutem a TV
Nově a moderně vybudovaný Caravan Camp se nachází přímo v areálu Hotelu Starý mlýn a svým vhodným umístěním vkusně odděluje kategorii hotelu*** od rekreačního dění.
Služby
Ostatní služby
Ve chvílích volna mohou hosté využít dvorec na kroketový green, tenisový a volejbalový kurt s umělým travnatým povrchem krytý v zimním období přetlakovou halou, dále petanque a půjčovnu horských kol. Parkování vozidel, zajištěné uzamykatelnou bránou je k dispozici v hotelovém areálu zdarma.
Parkování
Přímo u hotelu - bezplatně.
Stravování
Stravovací služby
Stylová restaurace okouzlí příjemným prostředím, lahodnými víny z Templářských sklepů a báječnou selskou kuchyní. Na své si přijdou i milovníci grilování.
Letní aktivity
Kroketový klub Starý mlýn - Březová nabízí:
* Dvě hrací plochy na kroketovém greenu , v zimních měsících kroketové hřiště ve vytápěné přetlakové hale.
* Vhodné pro rodinná, přátelská a firemní setkání.
* Zajištění a organizace kroketového turnaje
* Informace o asociačním kroketu Přijetí nových členů do Kroket klubu Starý mlýn (info na hotelové e-mailové adrese)
Celoroční aktivity
Konferenční prostory
Salonek s krbem a kapacitou 40 míst lze využít pro uspořádání firemních akcí, oslav, školení…K dispozici je velkoplošná TV s DVD přehrávačem.
Doplňující informace o ubytování a cenách
Historie Starého mlýna
Starý nebo historicky správněji Střelecký mlýn patří k nejkrásnějším stavbám v Březové. Jeho dějiny jsou úzce spjaty s osudy karlovarského spolku ostrostřelců. Ten vlastnil v Březové střelnici a koncem 19. století se rozhodl postavit naproti ní svůj spolkový dům, který měl sloužit hlavně jako restaurace pro četné hosty střelnice. Nový spolkový dům střelců v Březové byl svým způsobem předchůdcem dnešního hotelu Národní dům, který rovněž vybudovali ostrostřelci v roce 1900.
Březovský objekt měl vyrůst na pozemcích starého tzv.Labitzkého mlýna z 18. století (mlýn byl zván také Grundzimmermühle). Tyto pozemky ostrostřelci koncem 19. století zakoupili od firmy Fischer Mieg, jež vlastnila březovkou porcelánku, za 25 000 zlatých. Na zakoupených pozemcích zřídili jak už zmíněnou střelnici, tak i námi dnes obdivovaný Střelecký mlýn.
Rozhodnutí ke stavbě Střeleckého mlýna padlo na schůzi Střeleckého spolku dne 25.května 1898. Vrchním dozorem nad stavbou byl pověřen střelecký poručík Rudolf Richter. Stavební akce zahrnovala adaptaci starého a již zchátralého mlýna na soutoku Teplé a Lomnického potoka na kuchyň a hostinské pokoje jakož i realizaci novostavby s restaurací v tzv. egerlandském stylu, tj. ve formě chebského hrázděného statku. Nevšední stavbu projektoval podle reálného a dodnes stojícího stavení ve vesnici poblíž Chebu chebský stavitel Haberzettl. Ozdobou skvostně hrázděného průčelí budovy se stal velký krucifix komponovaný se sochou Panny Marie. Dodejme, že panenku Marii kolem roku 1980 někdo sprostě ukradl a uloupená světice mu jistě nepřinesla štěstí. Novostavbu Střeleckého mlýna provedla v rekordním čase 1 roku karlovarská stavební firma Emanuela Grimma. Celkové náklady činily 16 000 zlatých. Pozemky kolem hrázděné budovy byly upraveny na užitnou zahradu a park.
Nový areál střeleckého spolku byl propachtován Fritzovi Untererovi za roční nájemné 2 400 zlatých.
Slavnostní otevření nového střeleckého mlýna se konalo dne 30. dubna 1899, tedy pouhý rok po rozhodnutí o stavbě. V objektu střeleckého mlýna byla zařízena stylová restaurace a také malé muzeum se selskou jizbou v egerlandském duchu s ukázkami lidového umění a výroby z oblasti západočeského lázeňského trojúhelníku.
Dlouholetým nájemcem mlýna byla od roku 1910 až do konce druhé světové války rodinná dynastie Mallo. V roce 1927 byla část Střeleckého mlýna upravena na hotel. Posledním nájemcem mlýnu až do roku 1945 byl Theodor Mallo, rázovitá a typická karlovarská osobnost, uznávaný expert na gastronomii. Hrázděný Střelecký mlýn zažil mnoho slávy a významných návštěv, odehrávaly se tu všechny oslavy střeleckých slavností včetně vítání důležitých hostů střeleckých závodů.
Současní majitelé – manželé Pažďorovi